- •Лінгводидактика ( практичні)
- •1.Скласти план-конспект заняття з художньої літератури для 5-го року життя. Конспект безпосередньо - освітньої діяльності з художньої літератури «Мойдодир»
- •2.Скласти план-конспект заняття на ознайомлення дітей з якостями і властивостями предметів.
- •3.Скласти орієнтовний план роботи з розвитку мовлення й мовленнєвого спілкування за один день (вікова група на вибір).
- •4.Прийоми навчання дітей творчої розповіді. Скласти зразок творчої розповіді.
- •6.Скласти план бесіди на тему (за власним вибором) для дітей 6-го року життя.
- •7.Скласти план-конспект мовленнєвого заняття для дітей 3-го року життя .
- •8.Навести приклади дидактичних ігор та лексичних вправ на активізацію словника дітей.
- •9.Скласти план комплексного заняття з розвитку мовлення для дітей 4-го року життя.
- •10.Скласти план комплексного заняття з розвитку мовлення для дітей 5-го року життя.
- •11.Скласти анотацію на дидактичну картину. Вказати вікову групу, мету використання та можливі варіанти занять з картиною.
- •12.Навести приклади дидактичних ігор та вправ на формування граматичної правильності мовлення.
- •12.Навести приклади дидактичних ігор та вправ на формування граматичної правильності мовлення.
- •12.Навести приклади дидактичних ігор та вправ на формування граматичної правильності мовлення.
- •13.Скласти розповідь із звуконаслідуванням, визначити специфіку таких розповідей, розкрити методику їх проведення
- •14.Назвати і охарактеризувати дидактичний матеріал для занять з навчання з грамоти
- •15.Скласти план-конспект заняття з навчання дітей складання казок.
- •16.Завдання навчання описової розповіді. Скласти зразок описової розповіді про іграшку.
- •17.Скласти план-конспект заняття з навчання звукового аналізу в старшій групі.
- •18.Скласти поетапний план підготовчої роботи до проведення гри-драматизації для дітей 6-го року життя (за обраним твором).
- •19.Скласти план бесіди за картиною, обґрунтувати систему знань.
- •20.Скласти план бесіди, у ході якої передбачається постановка дітьми запитання до вихователя або дітей одне до одного.
- •22.Вимоги до зразка розповіді вихователя. Скласти зразок розповіді з власного досвіду, проаналізувати його відповідність визначеним вимогам.
- •23 ????
- •24.Скласти план тематичного заняття з виховання звукової культури мовлення для дітей 4-го року життя
- •27.Скласти анкету для батьків , метою якої є вивчення впливу родинного спілкування на розвиток мовлення, мовленнєвого спілкування.
- •28.Створити розробку дидактичної гри, метою якої є розвиток умінь діалогічного спілкування.
- •29.Розробити діагностичну методику обстеження граматичної правильності мовлення дітей 5-го року життя.
- •30.Розробити діагностичну методику перевірки вміння дітей 6-го року життя здійснювати звуковий аналіз слів.
6.Скласти план бесіди на тему (за власним вибором) для дітей 6-го року життя.
Бесіда на морально-етичну тему: « Що таке співчуття»
Мета: ознайомити дітей з емоційними проявами людини; вчити враховувати почуття інших людей, уміти співчувати, співпереживати; розвивати уяву; виховувати повагу до людей.
Матеріал: картини за змістом бесіди.
Хід бесіди
Вихователь. У житті, казках, у кінофільмах люди посміхаються і плачуть, радіють і сумують. Сьогодні ми помандруємо до країни людських почуттів. А ось про яке з почуттів ми будемо говорити, спробуємо з вами зрозуміти, розглянувши цю картину.
Розгляд картини « Добрим будь – пожаліти друга не забудь».
Діти разом з вихователем розглядають її зміст.
Ситуація « Співчуття і доброта»
Вихователь пропонує дітям морально – етичну ситуацію. Діти оцінюють персонажів, їхні вчинки.
Вправа « Хто виявив співчуття»
Оцінювання дітьми поведінки песика.
Мене сварили мама з татом,
Що я, мовляв, такий – сякий,
А вірний друг мій. Пес кудлатий,
Прийшов до мене залюбки,
Довірливо у очі глянув –
І не такий я вже поганий!
Вправа « Кому ви більше співчуваєте» ( робота з демонстраційним матеріалом)
Вихователь. Діти, сьогодні ми побували в країні людських почуттів, навчилися співчувати людям.
- Діти, а якщо у друга трапиться горе, щоб ви зробили?
- Як необхідно ставитися одне до одного?
- Ставтеся одне до одного так, як би ви хотіли, щоб друзі ставилися до вас.
7.Скласти план-конспект мовленнєвого заняття для дітей 3-го року життя .
ЗАНЯТТЯ .Завдання. Звязне мовлення: Учи відповідати на запитання за змістом картини, складати коротенькі розповіді. Граматика: Вправляти в живані дієслів теперішнього минулого , майбутнього часу. Звукова культура: Розвивати мовне дихання, мовний апарат, звуконаслідувальний темп мовлення; Виховувати акуратність. Матеріал: Лялька, ванночка, рушник, мило, вода, картина « Діти миють руки», вірш Г. Демчинко « Водичка». Хід заняття: 1. Вихователь: « Діти , що ви робите кожного ранку. Як прокидаєтесь? Що ви робите в дит. Садку перед тим. Як снідати, обідати, вечеряти? Подивіться уважно на цю картину? Що зображено на цій картині?, Як потрібно мити руки?. Послухайте загадку: « Рожеве, пахуче, милке – що це?». Розкажіть для чого потрібне мило. 2. На стільці сидить лялька, поруч ванночка, вода, мило , рушник. Вихователь: « Наша лялька повернулась з прогулянки, забруднила руки й обличчя. Ось у мене ванночка, вода, мило, рушник. Що спочатку потрібно робити? Що я роблю? Що потрібно зробити тепер?. Що я роблю?. Що потрібно робити тепер? Вихователь миє ляльку, супроводжуючи свої дії словами з вірша Г. ДИМЧЕНКО « Воличка». 3. Вихователь: « Діти покажіть свої язички. Яку ж пісеньку сьогодні заспіває веселий Язичок? Слухав Язичок. Як діти водичкою мили руки, хотілось йому заспівти пісю водички. Яку пісеньку співає водичка? Язичок почув, як Тарасик відкрив кран і потекла водичка спочатку повільно: кап – кап- кап. Заспіваємо всі разом швидко. Потім швидше: кап-кап-кап. Андрійко намилив руки і почав мити їх водичкою: хлюп-хлюп-хлюп.. Діти уявіть , що ви помили руки. Покажіть всі свою ручки. Вони мокрі. Їх труба висушити. Рушників у нас немає, тому подмухаємо на ручки і висушимо їх. Ось тепер ваші ручки сухі і чисті.