- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Ас атасы - асыл тас, Аттамас одан кәрі, жас.
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Сыйластық ережесі
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Өсімдіктерді қорғау ережелері
- •Өсімдіктердің тіршілігі
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Алтау ала болса, ауыздағы кетеді. Төртеу түгел болса, төбедегі келеді.
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Кітап қайдан шығады?
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
2 Сынып
Дүниетану. Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Кітап – білім бұлағы. Кітапханада.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Оқушыларға ілім, білімнің тек кітап арқылы келетінін, кітап – адамның құнды байлығы екенін түсіндіру. Кітапхана және кітапхана мәдениетімен таныстыру.
Дамытушылық: Тәжірибелер жасау арқылы оқушы танымын кеңейтіп, қызығушылығын ояту. Дүниетанымын кеңейту, сөздік қорын молайту, тіл байлығын арттыру.
Тәрбиелік: Қоршаған ортаны қорғауға үйрету арқылы экологиялық тәрбие беру. Татулыққа, бірлікке, достыққа тәрбиелеу. Кітаптың көптеген адамның еңбегі арқылы болатынын түсіндіре отырып қадірлеуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа материалды меңгеру сабағы..
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы
түсіндіру,жарыс, ойын.
Көрнекілік: Суреттер. .
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
Ү. Қорытындылау, бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Жаңа сабақ.
«Кітап – асыл қазына» - мақалдың мағыналық мазмұнын ашу.
Кітаптан біз - өз Отанымыз бен оның табиғатын,
тамаша адамдар мен олардың еңбегін,
халықтардың тарихы мен мәдениеті туралы оқып, білеміз.
Кітап бізді қоршаған ортаны жақсы түсінуге көмектеседі.
Оқулықпен жұмыс. «Кітап – білім бұлағы».
- Мәтінді мәнерлеп оқу.
Дауыстап кезекпен оқыту.
- Оқушыларға мәтінді мәнерлеп , тізбектей оқыту
Сұрақтарға жауап беру.
«Оқусыз білім жоқ, білімсіз күнің жоқ», «Оқу – білім бұлағы, білім - өмір шырағы» дегенді қалай түсінесің?
Сергіту сәті.
Оқулықпен жұмыс. «Кітапханада». Кітап қайдан келеді?
- Мәтінді мәнерлеп оқу.
Дауыстап кезекпен оқыту.
- Оқушыларға мәтінді мәнерлеп , тізбектей оқыту
Сұрақтар мен тапсырмалар:
Кітапты неден жасайды?
Кітаптың жасалу жолын әңгімеле.
Кітаптың ішін білімге толтырумен қандай мамандар айналысады?
Кітапхана мәдениеті деген не?
Кітапхананы үйіңнен алып келуге болатын кітаптармен толықтыр.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.