Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

2 Коментований показ учителем написання великої букви у

3Підготовчі вправи • Робота з калькою.

• Обведення пальчиком «наждачних» букв. • Письмо «у повітрі».

4Обведення букви під рахунок учителя раз-ідва-і («Пропис», с. 18, 4-й рядок)

5 Порівняння написаного зі зразком

6 Самостійне письмо букви. Аналіз своєї роботи: визначення букви,яку вдалося написати найкраще — Намалюйте «найкращій» букві корону.

Фізкультхвилинка

1) У — В. п.: стійка на лівій нозі, пра­ву — в сторону на п’яту. Ліва рука внизу, праву зігнуто в ліктьовому су­глобі і відведено в сторону, передпліч­чя догори.

— Те саме в інший бік. — В. п.

2) А — В. п.: широка стійка, ноги нарізно, руки перед грудьми. 1 — руки в сторони. 2 — В. п. 3 — руки вперед. 4 — В. п.

V. Закріплення вивченого матеріалу

1 Робота за таблицею з’єднань

— Роздивіться елементи, що записані на рядку. Це рядкова буква у в поєднанні з іншими буквами.

— Спробуйте за таблицею визначити вид з’єднання. (Верхнє, нижнє чи середнє)

2 Коментар до написання даного з’єднання

3 Обведення дітьми цього з’єднання через кальку

4 Письмо опрацьованого з’єднання

Таким чином проводиться робота і з наступними поєднаннями рядкової букви у в поєднанні з іншими буквами.

VІ. Підсумок уроку

— Яку букву ви навчилися писати на уроці?

— Який звук вона позначає на письмі? — З яких елементів складається?

— Що на уроці було цікавим, складним?

80) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви Ф

Тема: «Письмо рядкової та великої букви ф, складів і слів з нею»

Мета:-навчати дітей писати рядкову та велику букву ц окремо і в складах та словах;

-розвивати фонематичний слух учнів;

-виховувати інтерес до уроків письма.

Обладнання: прописи , наочність,плакат «Правильна постава під час письма».

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів

— Яку букву вивчали на уроці читання? Покажіть її.

— Які звуки вона позначає на письмі? — З поданих слів знайдіть лише ті, які «загубили» літеру ф («еф»). ..арба, жира..а, коро..а, теле..он, ..іртка, Со..ійка, зацві.. .

III. Повідомлення теми та завдань уроку

— Як ви гадаєте, яку букву будете писати сьогодні на уроці?

— Сьогодні ви будете не тільки писати малу і велику букву ф («еф»), а й навчитеся поєднувати її з іншими буквами, будете писати слова, робити звуковий аналіз, складати речення та зображувати їх графічно.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Графічні вправи, підготовка руки до письма (зошит, с. 40)

— Що зображено на малюнку?— Скільки фарб у коробці?

— Яких кольорів вони можуть бути? — Обведіть і розфарбуйте малюнок.

2 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як розміщувати зошит та тримати ручку під час письма

Правила сидіння за партою

— Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки ліворуч і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту.

Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядання плаката.)

Розміщення зошита на парті

— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притримуйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Як тримати ручку під час письма

— Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вказівним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказівного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає увагу на ліворуких дітей.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]