Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

5 Продовження роботи в зошиті

1) Письмо поєднання букви і з довгою прямою Із заокругленням внизу праворуч і петлею вгорі

— Починаємо писати від верхньої рядкової пряму коротку лі­нію вниз на себе. Біля нижньої рядкової заокруглюємо праворуч і ведемо похило вгору. Заокруглюємо ліворуч на відстані, яка до­рівнює половині висоти від верхньої міжрядкової до нижньої ряд­кової.

Торкаючись верхньої міжрядкової лінії, ведемо вниз на себе до­вгу пряму лінію до нижньої рядкової лінії. Торкнувшись нижньої робочої лінії, заокруглюємо праворуч.

Закінчуємо писати близько середини робочого рядка. Одним дотиком до паперу над першим елементом вище верхньої рядкової лінії ставимо крапку.

Наступний рядок пишемо самостійно.

2) Письмо буквосполучень

— Зверніть увагу на поєднання букв і та у. Вони з’єднуються верхнім поєднанням. Букви і та м — нижнім поєднанням, і та о — середнім.

Письмо буквосполучень іуіміоуі VI. Узагальнення вивченого матеріалу

VII. Підсумок уроку — Яку букву ви навчилися писати? — Який звук вона позначає?

— Зі скількох елементів вона складається? Назвіть їх.

— Доберіть слова з цим звуком (на початку, в середині, в кінці.)

63) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви ї

Тема. Письмо рядкової букви ї, буквосполучень, слів із нею

Мета: навчити правильно писати рядкову букву ї, розташовувати в робочому рядку, з’єднувати її з іншими літерами у словах; закріплювати навички звуко-буквеного аналізу слів з цією буквою; розвивати дрібну моторику та зв’язне мовлення, уміння складати речення; виховувати любов до тварин.

Обладнання: зразки друкованої та рукописної букви ї; ілюстрації із зображенням їжака, поїзда, лисиці, вовка, зайця; звукові фішки; казка «В одному королівстві»; ілюстрація до казки; підручник («Після букварик. 1 клас» / М. С. Вашуленко, В. О. Науменко, М. Д. Захарій­чук. — К. : Літера ЛТД, 2004).

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

— Сьогодні ми пригадаємо, яку літеру вивчили на попередньо­му уроці.

— На яку вже вивчену літеру схожа ї? (і) Учитель демонструє друковані букви ї та і.

1 Робота над загадками Учитель демонструє ілюстрації за змістом загадок.

У кубельце фрукти носить. Стріне вас — ховає носик. Кожушок із голочок.

Хто, скажіть, це?.. (Їжачок). • Ходить свашка із мітлою, Заміта до лісу слід, Де недавньою порою. Тут відбувсь її обід. (Лисиця)

Я страшенний боягуз, Всіх на світі я боюсь. В полі, в лісі, навкруги — Скрізь у мене вороги. • Часом лізу я у шкоду, Їм капусту на городах, Моркву, ріпу, буряки.

Відгадайте, хто такий? (Заєць)

Сірий, зубастий, По полю блукає, Ягнят шукає. (Вовк)

2 Побудова звукової моделі слова їжак (зошит, с. 26)

— Запишіть модель цього слова у зошиті. — Чому у слові 4 букви, але 5 звуків? (Літера ї позначає два звуки.) — Чи може вона позначати один звук? (Ні)

— Чому? (Зустрічається на початку слова, після голосного, після апострофа.)

На дошці учень викладає схему зі звукових фішок.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]