Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7 клас (алгебра).docx
Скачиваний:
6
Добавлен:
14.02.2016
Размер:
65.36 Кб
Скачать

Слотиляк Ганни

М-42

Конспект уроку на тему:

Додавання і віднімання многочленів

Мета: активізувати знання та вміння учнів (з розкриття дужок та зве­дення подібних доданків), вивчених у 6 класі; сформувати в учнів уміння та відпрацювати навички виконання додавання і віднімання многочленів.

Тип уроку: засвоєння вмінь.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання. Математичний диктант

Варіант 1 [2]

  1. Як називається сума одночленів? [Перетворюючи многочлен, учень по­дав усі його члени у стандартному вигляді. Що ще необхідно зробити, щоб утворити многочлен стандартного вигляду?]

  2. Запишіть який-небудь тричлен [двочлен].

  3. Перетворюючи многочлен, учень звів подібні доданки. Що ще поперед­ньо треба зробити, щоб утворився многочлен стандартного вигляду? [Закінчіть речення: «Сума одночленів називається...»]

  4. Запишіть многочлен: bbb 2b + 2bb2 + 3 – 1 [1 + 2xx2 3 – 2х + ххх].

Зведіть його до стандартного вигляду та прокоментуйте кожний крок виконаного перетворення.

Проведення математичного диктанту має на меті перевірку рівня засвоєння базових понять та вмінь з попереднього уроку, тому оцінювання можна виконати або вибірково, або спонукати учнів до рефлексії (самоаналізу, самоактуалізації). Окрім того, під час перевірки якості виконання математичного диктанту (свої роботи «захищають» учні, які виконували завдання за відкидною дошкою), учні озвучують зміст цих основних понять, тобто поєднують кон­тролюючий момент із актуалізацією знань.

II. Актуалізація опорних знань.

На уроці вчитель пояснює додавання і віднімання многочленів

  1. Додавання многочленів.

Додамо многочлени і

Розкривши дужки, та звівши подібні доданки, ми записали суму даних

многочленів у вигляді многочлена. Отже, сумою многочленів і є многочлен

У такий же спосіб додають три й більше многочленів. Суму будь-яких

многочленів завжди можна записати у вигляді многочлена.

2. Віднімання многочленів. Віднімемо від многочлена многочлен

;

Розкривши дужки, та звівши подібні доданки, ми записали різницю даних многочленів у вигляді многочлена. Отже, різницею многочленів

і є многочлен .

Різницю будь-яких многочленів завжди можна записати у вигляді многочлена.

III. Засвоєння вмінь

На уроці ставимо за мету домогтися свідомого розуміння алгоритмів дій під час знаходження суми та різниці многочленів, тому вима­гаємо від учнів коментування дій, а також прогнозування (поперед­нього аналізу) своїх дій перед безпосереднім виконанням тотожних перетворень суми або різниці многочленів у многочлен. Також важ­ливо, якщо виникла проблема, попрацювати над корекцією вмінь розкривати дужки, перед якими стоїть знак «+» та «–».

Для сильних учнів після опрацювання певної частини навчального матеріалу можна запропонувати для використання «швидкий спосіб» до­давання і віднімання многочленів стандартного вигляду, а саме: «почленне» додавання або віднімання (подібних членів) многочленів.

Зрозуміло також, що без мотиваційного моменту сприйняття навчаль­ного матеріалу не буде свідомим, тому в системі завдань, винесених на урок, наявні завдання, які демонструють учням сферу застосування вине­сеного на урок навчального матеріалу.

Приклад 1. Знайти суму многочленів:

Приклад 2. Знайти різницю многочленів і

Приклад 3. Розв’язати рівняння

№364.

Запишіть суму та різницю многочленів і . Подайте суму та різницю у вигляді многочленів стандартного вигляду.

№365 Знайдіть суму многочленів: