- •Кафедра української мови і літератури Курсова робота Методика проведення нетрадиційних уроків з української мови
- •Рівне 2012
- •1.1 Поняття нестандартного уроку
- •II Приклади практичного використання методики проведення нетрадиційних уроків з української мови
- •2. Графіка
- •2.2 Урок-гра. Значення іменника в морфології української мови
- •V тур. Відмінювання іменників
- •Vі тур. Закінчення іменників іі відміни чоловічого роду в родовому відмінку однини
- •Освіти,України
- •Кафедра української мови і літератури Курсова робота Методика проведення нетрадиційних уроків з української мови
- •Слов’янськ 2007
- •Сторінка 4
- •Сторінка 5
- •1.1 Поняття нестандартного уроку
- •Сторінка 6
- •Сторінка 7
- •Урок квк
- •Сторінка 8
- •Урок-семінар
- •Сторінка 9
- •Урок-практикум
- •Сторінка 10
- •Урок-залік
- •Урок захисту реферату
- •Інтегральні (інтегровані) уроки
- •Дослідницькі уроки сторінка 12
- •Урок-суд
- •Сторінка 13
- •Урок-дискусія
- •Сторінка 14
- •Сторінка 15
- •Урок-прес-конференція
- •Основні етапи уроку-конференції
- •Сторінка 16
- •Урок - теле-, радіопередача
- •Урок-салон
- •Сторінка 17
- •Урок-екскурсія
- •Сторінка 18
- •Урок - брейн-ринг
- •Урок-репортаж
- •Сторінка 19
- •Урок рольової гри Рольова гра на уроках словесності
- •Сторінка 20
- •II Приклади практичного використання методики проведення нетрадиційних уроків з української мови
- •2.1 Урок-гра «Найрозумніший». Повторення вивченого [2, c. 33-36]
- •Сторінка 21
- •Сторінка 22
- •Сторінка 23
- •Сторінка 24
- •Сторінка 25
- •Сторінка 26
- •Сторінка 27
- •Сторінка 28
- •2. Графіка
- •Сторінка 29
- •2.2 Урок-гра. Значення іменника в морфології української мови
- •Хід уроку
- •Сторінка 30
- •V тур. Відмінювання іменників
- •Vі тур. Закінчення іменників іі відміни чоловічого роду в родовому відмінку однини
- •Сторінка31 Висновки
- •Сторінка32 Література
- •Сторінка 33
II Приклади практичного використання методики проведення нетрадиційних уроків з української мови
2.1 Урок-гра «Найрозумніший». Повторення вивченого [2, c. 33-36]
Мета: повторити й узагальнити засвоєний учнями матеріал шостого класу; формувати уміння й навички усного мовлення, вміння швидко орієнтуватися у запропонованій ситуації; виховувати в учнів наполегливість у здобутті знань, інтерес до вивчення рідної мови.
Сторінка 21
Обладнання: сигнальні картки або набір цифр (1,2,3,4), комп’ютер, таблиця на дошці.
Тип уроку: нестандартний урок-гра.
Хід уроку.
І. Мотивація навчання
1. Організаційний момент.
2. Оголошення теми та мети уроку.
3. Ознайомлення з правилами гри «Найрозумніший».
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Проведення двох турів гри «Найрозумніший».
На старт виходять 12 учнів – представники 6-А класу. Із чотирьох варіантів відповідей кожен повинен вибрати один правильний. На обміркування дається 5 секунд. Троє переможців виходять у півфінал, щоб продовжити боротьбу за почесний титул «Найрозумніший».
І тур гри «Найрозумніший»
Варіанти відповідей учні показують за допомогою сигнальних цифр 1, 2, 3, 4; асистент із зворотного боку дошки в ході гри фіксує результати на турнірній таблиці. Після кожного запитання учитель повідомляє, скільки учасників дало правильні відповіді.
Запитання для І туру
1. Звуки мовлення вивчає такий розділ науки про мову:
1) лексикологія;
2) будова слова;
3) фонетика;
4) орфоепія.
2. Слова, вивчення яких обмежене певною місцевістю, називаються:
1) загальновживаними;
2) професійними;
3) архаїзмами;
4) діалектизмами.
3. Закони, угоди, постанови, плани, оголошення та ін.. – це основні жанри висловлювань стилю…
1) наукового;
2) офіційно - ділового;
3) публіцистичного;
4) художнього.
4. Іменник бідолаха належить до:
1) чоловічого роду;
2) жіночого роду;
Сторінка 22
3) середнього роду;
4) спільного роду.
5. Іменники в називному і кличному відмінках вживаються:
1) завжди з прийменниками;
2) завжди без прийменників;
3) у називному без прийменників, у кличному можуть вживатися з прийменниками і без них;
4) з прийменниками і без них в обох відмінках.
6. Іменник курчатко належить до:
1) першої відміни;
2)другої відміни;
3) третьої відміни;
4) четвертої відміни.
Після шостого запитання всі дивляться на турнірну таблицю, яку в ході гри заповнював асистент із зворотного боку дошки (або фіксував на комп’ютері). Турнірна таблиця покаже, чи є лідери. Учитель називає їхні прізвища.
7. Знайдіть правильний варіант чоловічого імені по батькові від іменника Хома:
1) Хоминович;
2) Хомич;
3) Хомович;
4) Хомич і Хомович.
8. До якісних належить прикметник у такому словосполученні:
1) заячий хвіст;
2) заячий слід;
3) заячий характер;
4) заяча шапка.
9. У якому варіанті складний прикметник пишеться разом:
1) жовте/коричневий;
2) молочно/білий;
3) біло/сніжний;
4) сніжно/білий?
Знову дивимось в турнірну таблицю, чи є зміни в групі лідерів.
10. Як правильно утворити форму орудного відмінка від числівника дев’ятсот?
1) Дев’ятистами;
2) дев’ятьомастами;
3) дев’ятьмастами;
4) дев’ятьмастами або дев’ятьомастами.
ІІ. Займенники за значенням і граматичними ознаками поділяються на (скільки?) розрядів:
1) 9;