Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Відкритий урок у 3 класі на тему.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
24.11.2019
Размер:
170.5 Кб
Скачать

Відкритий урок у 3 класі на тему: "Природні надзвичайні ситуації. Правила поведінки під час природних надзвичайних ситуацій.

Мета:формувати в учнів уявлення про природні надзвичайні ситуації: грозу,  бурю, землетрус, повінь; ознайомити із правилами безпечної поведінки  під час різних природних явищ; виховувати почуття взаємодопомоги.  Хід уроку  ( Діти сидять у групах по 5-6 учнів )  I. Організація класу.  II.Повідомлення теми і мети уроку.  Сьогодні на уроці ми познайомимося з видами надзвичайних ситуацій в  природі,навчимося правильно діяти в цих ситуаціях, знаходити  правильне рішення. У кожного з вас повинно виникнути бажання прийти  на допомогу іншому.  III.Вивчення нового матеріалу.  - Представники кожної з груп приготували невеликі повідомлення, що  стосуються нашої сьогоднішньої теми. ( Виходять учні, тримають малюнки)  - Діти, подивіться на малюнки. Які природні стихійні лиха ви можете  назвати?  ( Учні називають: гроза, буря, землетрус, повінь )  1) Повідомлення учнів  ГРОЗА  Гроза - це грім і блискавка з дощем або градом. Під час грози зазвичай  ще й сильний вітер.  БУРЯ  Буря - вітер великої руйнівної сили, який дме тривалий час. Бурю ще  називають буревієм. Великої шкоди завдає буревій людині й природі:  руйнує будівлі, лінії електропередач, ламає дерева.  ЗЕМЛЕТРУС  Землетрус – це коливання земної поверхні, що виникають унаслідок  підземних поштовхів величезної сили.  Землетруси здебільшого виникають у гірській місцевості. На рівнинній  місцевості вони бувають рідко і невеликої сили.  Під час слабкого землетрусу в будинках дзенькотить посуд,  розгойдуються люстри, хитаються меблі… Під час сильних –  пошкоджуються будинки: руйнуються дахи, обвалюються стелі,  тріскаються стіни.  ПОВІНЬ  Повінь – це розлиття річки при розтаванні снігу, льоду або від тривалих  дощів і злив.  Найчастіше повені бувають у тих селах і містах, які розміщені на берегах  річок. ( Діти наклеюють малюнки на дошку )  2)Первинне закріплення нового матеріалу  а)розгадування кросворду:  1. Явище, при якому вода виходить з берегів річок і затоплює все  навколо. ( Повінь )  2. Раптові струси земної поверхні. ( Землетрус )  3. Тривалий снігопад з вітром. ( Заметіль )  4. Ситуація в природі, коли більше місяця немає дощу. ( Посуха )  5. Сильний тривалий вітер. ( Буря )  6. Наслідок небезпечної гри дітей з вогнем чи сірниками. ( Пожежа )  7. Явище природи, яке відбувається внаслідок сильного вітру і  снігопаду. ( Хуртовина )  3)Слово вчителя, цікаві факти про  надзвичайні ситуації в природі.  *10 липня 2000 року у Донецьку під час грози сталася трагедія.  Блискавка вдарила в дерево, під яким від дощу заховалося четверо  дітей. Двоє хлопчиків ( 10 та 11 років ) вбило на місці, ще двох ( 13 та  19 років ) у дуже тяжкому стані відвезли до реанімації.  *30 квітня 1991 року під час повені у Бангладеш загинуло 500 тис.  чоловік.  *1985р. в м.Сочі буря знесла з узбережжя в море легкові автомобілі і  палатки. Десятки людей тоді отримали поранення.  *Найпотужніший землетрус на планеті стався у 1960 році в Чилі. Хвилі  злизували цілі селища по всьому узбережжю.  *У 1976 році в Китаї відбувся найбільший землетрус за кількістю жертв.  Тоді загинуло 255 тис. чоловік.  4)Висновок  - Отже, ви почули ці страшні цифри. Стихійні лиха забирають життя  багатьох людей.  А як ви вважаєте, що б могло зменшити кількість загиблих людей в  таких ситуаціях? ( Відповіді дітей )  5)Колективне складання правил безпечної поведінки під час природних надзвичайних ситуацій.  Під час землетрусу :  *при перебуванні у будинку негайно вийти з нього. Ліфтом  користуватися не можна, він може зупинитися між поверхами.  Під час повені :  *якщо ти знаходишся на першому поверсі, піднімися вище.  *при перебуванні в одноповерховому будинку піднімися на горище,  дах.  Під час грози :  *не виходити з дому, зачинити вікна, двері і димоходи, подбати, щоб не  було протягу, який може привернути кульову блискавку.  *не можна топити піч, бо дим, що виходить з труби може привернути  блискавку.  *радіо і телевізори вимкнути з мережі.  IV.Закріплення вивченого матеріалу.  1)Демонстрація малюнків  Діти піднімають зелену сигнальну картку, якщо згодні із зображенням  і червону – якщо не згодні.  2)Розфарбовування малюнків із  зображенням явищ природи – стихійного лиха.  3)Вікторина  1.Як діяти, якщо землетрус застав вас вдома?  2.Як поводити себе вдома під час грози?  3.Чому під час землетрусу не можна користуватися ліфтом?  4.Яке місце найбезпечніше під час землетрусу?  5.Чому під час бурі не можна знаходитися під стовпами  електропередач?  V.Підсумок уроку.

Відкритий урок у 3 класі на тему: «Стихійні лиха»

Класовод Неклеса Інга Вікторівна

Мета: Формувати в учнів уявлення про природні надзвичайні ситуації: грозу, бурю, землетрус, повінь; ознайомити із правилами безпечної поведінки під час різних природних явищ; виховувати почуття взаємодопомоги.

Обладнання: презентації, малюнки дітей, фотографії.

Хід уроку

І. Організація класу.

Увага! Увага

Всім! Всім! Всім!

Завітав день незвичайний

У наш шкільний веселий дім!

Бо цивільна оборона –

Це не жарти, діти!

Треба вам багато знати,

А ще більше вміти.

Тож без зайвої мороки

Запам‘ятаємо девіз уроку:

- Думати швидко – діяти чітко!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми познайомимось з видами надзвичайних ситуацій в природі, навчимося правильно діяти в цих ситуаціях, знаходити правильне рішення. У кожного з вас повинно виникнути бажання прийти на допомогу іншому.

Бездумно нищимо природу,

Втручаємось в незнану суть!

І так від роду і до роду,

Й ніяк не можемо збагнуть:

Що навкруги ніщо не вічне,

І ми – лиш мить на цій Землі,

А після нас настане вічність

Така, яку збудуєм ми.

І прийдуть діти та онуки

На куряву від попелищ,

Де вже течуть отруйні ріки,

Й Чорнобиля панує ніч.

Не переймаючись бідою,

Ми за комфорту певну мить

Готові згубною ціною –

Життям нащадків заплатить.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  • Діти, подивіться на малюнки. Які природні стихійні лиха ви можете назвати?

1) Повідомлення учнів.

Гроза – це грім і блискавка з дощем або градом. Під час грози зазвичай ще й сильний вітер.

Буря – вітер великої руйнівної сили, який дме тривалий час. Бурю ще називають буревієм. Великої шкоди завдає буревій людині й природі: руйнує будівлі, лінії електропередач, ламає дерева.

Землетрус – це коливання земної поверхні, що виникають у наслідок підземних штовхав величезної сили.

Повінь – це розлиття річок при розтаванні снігу, льоду або тривалих дощів і злив.

2) Слово вчителя, цікаві факти про надзвичайні ситуації в природі.

3) Висновок

- Отже ви почули ці страшні цифри. Стихійні лиха забирають життя багатьох людей. А як ви вважаєте щоб могло зменшити кількість загиблих людей в таких ситуаціях? (Відповіді дітей).

4) Колективне складання правил безпечної поведінки під час природних надзвичайних ситуацій.

Під час землетрусу

  • При перебуванні у будинку негайно вийти з нього.

  • На вулиці швидко відійти від будинку, стовпів, огорож.

  • В школі залізь під парту.

Під час повені

  • Чітко виконуй вказівки дорослих.

  • Якщо ти знаходишся на першому поверсі, піднімися вище.

Під час грози

  • Не виходити з дому, зачинити вікна, двері і димоходи, подбати, щоб не було протягу, який може привернути кульову блискавку.

  • Вимкнути електроприлади.

Під час бурі

  • Не виходь без дозволу старших з приміщень.

  • В полі відійди від поодиноких дерев.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

1) Розфарбування малюнків із зображення явищ природи – стихійного лиха.

V. Підсумок уроку. Урок-тренінг з основ здоров’я «Природні лиха» (здоров’язбережувальна компетентність)

Тема. Природні лиха: буря, гроза, землетрус, повінь.

Мета. Ознайомити учнів з правилами поведінки за умов опосередкованої  небезпеки (природні лиха); навчати правильних дій під час природних лих, знаходженню розумних виходів з несприятливих ситуацій; пояснити можливі способи їх уникнення.

Обладнання. Таблиці для роботи в групах, картки, м’ячик, фішки.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми.

-   Сьогодні у нас урок святковий. До нас завітали гості. Ми раді вітати вас у нашій кімнаті.

Коли все у тебе гарно,

Коли день пройшов не марно,

Наче квітка розквітає –

На обличчі її маєш.

(Подаруйте свої посмішки і хороший настрій нашим гостям і один одному)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-   Сьогодні у нас урок незвичайний. Ми його проведемо у вигляді тренінгу. І під час тренінгу ми з вами ознайомимося зі стихійними лихами, які час від часу виникають у природі. Зокрема, ми звернемо увагу на бурі, грози, землетруси, повені. Визначимо, як треба поводитись, як зберегти своє здоров’я і життя під час природних лих.

Щоб тренінг пройшов успішно давайте пригадаємо правила.

А тепер давайте поглянемо на нашу галявину очікування.

-   Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?

-   Що хочете дізнатися нового?

-   Ваші очікування запишіть на блакитні хмаринки і прикріпіть на хмаринки.

-   Якщо всі сподівання здійсняться, то ми з вами подолаємо і загасимо для із стихійних лих, що виникають нерідко, вогонь.

ІV. Вправа «Знайомство»

-   Так як багато природних лих пов’язані з водою, то у нас в гостях сьогодні весела краплинка. Під час знайомства уявіть себе одним із природних явищ і продовжте речення: «Якби я був природним явищем, то я була б…»