- •1.4. Аналiз шкiльноi програми з образотворчого мистецтва
- •Розділ 2. Методичні розробки уроків
- •V. Інструктаж
- •Vі. Практична робота
- •Vіі. Актуалізація набутих знань
- •Vііі. Підведення підсумків уроку
- •Vіх. Проголошення уроку завершеним
- •III. Мотивація навчальної діяльності:
- •IV. Виклад нового матеріала:
- •V. Інструктаж
- •V. Інструктаж
- •Vі. Практична робота
- •Vіі. Актуалізація набутих знань
- •Vііі. Підведення підсумків уроку
- •Vіх. Проголошення уроку завершеним
V. Інструктаж
Діти, перед тим як працювати згадаємо техніку безпеки при роботі з ножицями - 1. Працюй з добре відрегульованими і заточеними ножицями. 2. Ножиці повинні мати тупі, округлі кінці. 3. Не залишай ножиці розкритими. 4. Передавай ножиці кільцями вперед. 5. Не грай з ножицями, не піднось до лиця. 6. Використовуй ножиці тільки за призначенням.
Завдання 1: Перед кожним з вас лежать ножиці і аркуш паперу. Візьмемо лист паперу, складемо його навпіл і виріжемо якусь фігурку. Тепер розгорнемо лист і подивимося на лінію згину. - Яку функцію виконує ця лінія? Ця лінія ділить фігуру навпіл. - Отже, лінія згину ділить фігурку навпіл так, що 1 половинка є копією 2 половинки, тобто ця лінія непроста, вона має дивовижну властивість (всі крапки щодо її знаходяться на однаковій відстані), ця лінія - вісь симетрії.
Завдання 2. У: чи можна це перевірити за допомогою дзеркала? Візьміть дзеркало і прикладіть його до лінії згину, щойно зробленої фігурки. Д: (перевіряють) так, це так.
А тепер діти, коли ви вже знаєте, як зробити симетричне зображення, візьміть лист кольорового паперу, згорніть його навпіл. Потім на одній з частин намалюйте пів метелика. Можете вибрати одного з тих, що є на малюнку. Після цього ви акуратно виріжете їх, зробивши маленьку круглу щілинку на голові метелика за допомогою голки. Але спочатку повторимо правила безпеки при роботі з голкою : 1. Бережи голку завжди в ігольніце. 2. Не залишай голку на робочому місці без нитки. 3. Передавай голку в ігольніце і з ниткою. 4. Не бери голку в рот, не грай з нею. 5. Не застромлюй голку в одяг. 6. До і після роботи перевір кількість голок. 7. Бережи ігольніцу завжди в одному місці. 8. Не відволікайся під час роботи з голкою.
Тепер просунемо в щілину нитку, щоб наш метелик міг літати по класу. За бажанням можете прикрасити своїх метеликів візерунками, вирізаними з іншого паперу фігурками або ж просто домалювати щось.
Vі. Практична робота
Діти виконують роботу самостійно. Вчитель періодично нагадує техніки безпеки. Потім вчитель збирає метеликів і прикрашає разом з дітьми клас.
Vіі. Актуалізація набутих знань
Що ж, діти, подобається вам нас клас, який завдяки вашим метеликам перетворився на казковий сад?
Завдяки чому усі метелики рівнесенькі і гарні?
Що таке симетрія?
Як перевірити чи симетрична та чи інша річ, істота?
Що треба зробити, щоб малюнок вийшов симетричним?
Vііі. Підведення підсумків уроку
оцінювання дитячих робіт
Молодці! Всі сьогодні добре впоралися і змогли попрацювати над красою класу.
домашнє завдання:
На наступний урок я хочу, щоб Ви всі пошукали вдома фотографії килимів. Подивилися, які узори прикрашають їх. Також Вам треба принести олівець, гумку, альбом для малювання, кольоровий папір декількох кольрів або 2 листочка двостороннього паперу, ножиці, клей ПВА.
Vіх. Проголошення уроку завершеним
УРОК №2
ТЕМА: «Чарівні килими»
КЛАС: 1
ТИП УРОКУ: Комбінований
ВИД УРОКУ: Декоративно-прикладне мистецтво
МЕТА УРОКУ:
Навчальна: розширити та закріпити знання з поняття симетрії; закріпити навички роботи з ножицями і клеєм, навчити виготовляти симетричні вироби із застосуванням декількох осей симетрії.
Розвиваюча: розвити уяву, окомір, моторику та увагу, творчі здібності.
Виховуюча: виховати акуратність.
ОСНАЩЕННЯ УРОКУ:
1. Матеріали та інструменти: олівець, гумка альбом для малювання, кольоровий папір декількох кольорів або 2 листочка двостороннього паперу, ножиці, клей ПВА, серветки.
Зоровий ряд: элементы орнамента, различные изображения башкирских ковров
Словник термінів: Орнамент – це декоративна композиція, яка складається з елементів, що повторюються; Килимар- людина, що виготовляє килими.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ:
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАННЬ:
Діти, давайте згадаємо, що ви вивчали і робили на попередньому уроці?
Ви пам’ятаєте, що таке симетрія?
Як перевірити чи симетрична та чи інша річ, зображення?
Що ми робили, щоб метелики були симетричними?
Скільки осей симетрії було, коли ми робили метеликів? Чому? Як ви думаєте, що треба зробити, щоб осей було декілька? Добре, діти. Саме про це сьогодні я розповім вам.
Діти, подивіться на малюнки, що лежать перед вами виберіть ті на яких намальовані симетричні предмети. Доведіть правильність свого вибору (шляхом згинання малюнка і поєднання його половин показати, де проходить вісь симетрії).