Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
курсач Методика використання техніки аплікації...docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
21.09.2019
Размер:
97.22 Кб
Скачать

Розділ 2. Методичні розробки уроків

УРОК №1

ТЕМА: «Крила метелика»

КЛАС: 1

ТИП УРОКУ: Комбінований

ВИД УРОКУ: Декоративно-прикладне мистецтво

МЕТА УРОКУ:

  1. Навчальна: розширити та закріпити знання з поняття симетрії; навчити симетричному вирізанню; навчити виготовляти симетричні вироби із застосуванням однієї осі симетрії.

  2. Розвиваюча: розвити уяву, розвити моторику та увагу,творчі здібності.

  3. Виховуюча: виховати акуратність, терпіння, любов до природи, бережливе ставлення до неї та тваринного світу.

ОСНАЩЕННЯ УРОКУ:

1. Матеріали та інструменти: олівець, гумка, альбом для малювання, кольоровий двосторонній папір, ножиці, дзеркало, клей ПВА, нитка з голкою.

2. Літературний ряд: Казка Т. В. Смирнової « Нове вбрання»;

Зоровий ряд: зображення метеликів.

Хід уроку:

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Діти, згадайте, яку витинанку ми з вами нещодавно робили?(Сніжну зіроньку) Чи пам’ятаєте ви , що таке симетрія? Що ми робили, щоб сніжинка була симетричною?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

У: Сьогодні ми вирушимо в світ комах. Уявіть, що ви перетворилися на крихітних чоловічків і опинилися на галявині. Навколо вас багато різних жуків, мурашок, мошок, а над головою літають метелики. У: Що ви дізналися про комах на уроці навколишнього світу? Чи знаєте ви, щось про колір метеликів? Знаєте, що існують отруєні метелики? Ні?

Тоді послухайте цікаву казку « Нове вбрання» Жив-був метелик Капусниця. А дружила вона більш за всіх з метеликом Лимонницею. Весело пурхали вони з квітки на квітку і ласували солодким нектаром. Тільки коли в саду з'являвся Чорний Дрізд, подруги розлучалися: жовта Лимонниця швидко сідала на кульбабу, а бліда, непоказна Капусниця летіла на капустяну грядку. - Шкода-шкода! - Говорив Чорний Дрізд, - знову всі поховалися. І він відлітав геть з саду. Одного разу до них в сад залетіла Павлиноглазка. - Ах, які гарні в тебе крильця! - Вигукнула Капусниця. - Але Павлиноглазка навіть не подивилася в її сторону. З того дня засумувала Капусниця. Не радували її квіти, не грілася вона на сонечку ... Все згадувала чудовий наряд Павлиноглазки. І так мріяла про нього, так мріяла ... - Візьми в мене трохи жовтих лусочок, - запропонувала добра Лимонниця. Капустница зраділа і тут же приклеїла до себе на крильця жовті лусочки. Дуже їй сподобалося. Але все ж це було не те ... У Кропивниці вона випросила червоних лусочок, у Репейниці чорних і білих, а у Махаона - синіх. І стала вона ні на кого не схожа. Крильця яскраві, строкаті - здалеку помітно. - Як же ти тепер ховатися будеш? - Журилася лимонниця. - Як-небудь! - безтурботно озивалася Капусниця, милуючись своїм новим вбранням. І тут раптом Чорний Дрізд - скок на доріжку. Дзьоб роззявив, прицілився ... Лимонниця відразу ж сіла на кульбабу. Крильця склала, завмерла. А Капусниця за звичкою полетіла на свій капустяний лист. - Що за метелик такий? - Здивувався Дрізд, розглядаючи Капусницю, яка яскравою плямою виділялася на блідо-зеленому листі. - Чи можна його з'їсти? А раптом він отруйний? Треба порадитися, - вирішив, нарешті, Дрізд і полетів. - Ну і страху ж я натерпілася! - Зізналася Капусниця, підлітаючи до подруги, - допоможи-но мені відкріпити всі яскраві лусочки. Вони працювали до самого вечора, поки Капусниця знову не стала такою ж блідою і, як раніше. І все обійшлося якнайкраще.

Діти! - Чи сподобалася вам ця казка? Чим? - Що ви можете сказати про Капусницю?

- Як ви тепер вважаєте навіщо у метеликів певний колір крил? - Шкода вам Капусниці, адже природа нагородила її таким непоказним нарядом? - Чому дрізд не з'їв її? Чи правильно він вчинив?

ІV. Виклад нового матеріалу

Дітки, окрім кольору природа наділила комах і птахів головним - крилами. Сьогодні ми з вами зробимо чарівних метеликів, у кожного з вас буде свій - неповторний. Головне правило – дотриматися симетрії, щоб потім всі наші метелики змогли б легко літати, прикрашаючи клас. Як цього досягти ви зараз дізнаєтесь.

У: Важко уявити інші живі істоти на нашій планеті, які так захоплювали б своєю різноманітністю, красою і витонченістю, як метелики! Розгляньте всіх метеликів уважно. Що можна помітити однакового у кожного з них? ( додаток ) Д: ліва і права половини однакові; У: Правильно! Якщо подумки зігнути їх навпіл, то половинки співпадуть; є посередині вісь симетрії, тому одна половинка - дзеркальне відображення іншої. О тже, симетрія - це

У природі існує безліч прикладів симетрії. Чи можете навести мені декілька з них (листя дерев, геометричні фігури, посуд, тощо).