- •Форма спостереження за класом
- •Дидактичний аналіз уроку №1
- •Основні етапи уроку та їх ефективність
- •Дидактичний аналіз уроку № 2
- •Хід уроку
- •V. Підсумок уроку.
- •VI. Домашнє завдання. Диференціація та творчо-пошуковий характер завдань (урок української мови)
- •Діагностика виховних можливостей класного колективу
- •Методика "Що важливіше?"
- •Якості особистості
- •Про проходження педагогічної практики
- •Конспект уроку з української мови для 5-го класу
- •Хід уроку
- •II. Актуалізація опорних знань.
- •III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання.
Конспект уроку з української мови для 5-го класу
Тема уроку: Стилі мовлення: розмовний, науковий, художній, офіційно-діловий та публіцистичний.
Тип уроку: повторення та закріплення пройденого матеріалу.
Мета уроку : поглибити знання п’ятикласників про стилі мовлення; навчити розрізняти тексти розмовного, наукового, художнього, офіційно-ділового та публіцистичного стилів; визначати стильові ознаки кожного стилю; розвивати творчі здібності працювати над текстами різних стилів. Знаходити стильові та мовні особливості текстів; формувати вміння складати тексти різних стилів.
Хід уроку
І. Оргінізаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
перевірка домашнього завдання.
фронтальна бесіда:
- Які стилі мови ви знаєте?
- Які мовні засоби характерні для кожного стилю?
- Сфера застосування того чи іншого мовного стилю?
попрацюємо з таблицею.
Назви стилів |
Де використовуються |
Основні жанри висловлювань |
Розмовний |
У побуті |
Розмови на побутові теми
|
Науковий
|
У науці, техніці, освіті |
Наукова доповідь, лекція, стаття, підручник, науковий журнал |
Художній
|
У текстах художньої літератури |
Оповідання, повість, роман, вірш, поема, п’єса
|
Публіцистичний
|
У суспільно-політичному житті |
Промова, виступ на зборах, мітингу, листівка, радіо- та телепередача
|
Офіційно-діловий |
У службових стосунках |
Закон, наказ, постанова, заява, протокол, угода
|
Конфесійний (церковний)
|
У церковному житті |
Проповідь, молитва, богослужебні книги |
III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання.
1) колективна робота.
Вчитель читає текст і діти визначають в якому він стилі написаний.
2) робота з підручником.
Виконання вправ 104, 105 (усно).
3) робота біля дошки.
Записати речення, з’ясувати стильову приналежність кожного. Свою думку довести.
1. З піснею, з казкою, з словом, з молитвою муза явилась моя. (Г.Чупринка.)
2. Походження слова “музей” пов’язане із словом “муза”. У Давній Греції музеєм називали місце, що було присвячене науці, дослідженням. Слово “музика” походить також від слова “муза”. (З підручн.)
3. Громадянам гарантується свобода літературної, художньої, наукової й технічної творчості. (З Конституції України.)
ІV. Підбиття підсумків уроку:
У яких галузях життя суспільства вживається науковий стиль?
Які основні мовні ознаки текстів наукового стилю?
Які види мовленнєвої діяльності вам відомі?
До яких видів мовленнєвої діяльності ви вдавалися, готуючись до переказу? переказуючи текст?
V. Домашнє завдання : вправа 110, написати твір-опис про свою домашню тваринку, або тваринку яка вам подобається.