- •1.Розрахунок вартості основних фондів
- •2.Розрахунок поточних витрат
- •3.Розрахунок витрат на сировину і матеріали (реагенти)
- •4.Розрахунок витрат на паливо і енергію на технологічні цілі
- •5.Витрати на основну і додаткову заробітну плату
- •6.Витрати на відрахування на соціальне страхування
- •7.Витрати на утримання і експлуатацію устаткування
- •8.Загальновиробничі витрати
- •9.Розрахунок річних поточних витрат та собівартості 1м3 води, осаду
- •11.Розрахунок основних показників ефективності основних фондів і оборотних коштів
- •12.Техніко-економічне обґрунтування заходів по охороні навколишнього середовища
- •13.Розрахунок розмірів платежів за скид осаду
- •14.Розрахунок розміру відшкодування збитку
- •15.Розрахунок розміру загального економічного збитку
- •Література
11.Розрахунок основних показників ефективності основних фондів і оборотних коштів
Розраховуються узагальнюючі показники, що характеризують рівень використання основних фондів та оборотних коштів.
Коефіцієнт фондовіддачі:
Фо = П / Ф с.
де Ф с- середньорічна вартість основних фондів, грн., приймається за даними табл.1
Ф с= 172000,00 грн.
Фо = 397000,00/17200,00 = 2,3
Коефіцієнт фондомісткості:
Фм = 1/Ф о=0,43
Коефіцієнт оборотності оборотних коштів:
Коб.= П / Соб.к.
де С об.к.- середня вартість оборотних коштів, грн.
Середня вартість оборотних коштів за місячний період складається з оплати на електроенергію:
С об.к.- = ((286160+113332,5)/12)*1,5+94608,00/12+55429,26/12 = 45734,105 грн.
Коб = (550*30)/ 45734,105 = 0,36
Коефіцієнт завантаження оборотних коштів:
К з = Соб.к. / П = 1/0,36=2,77
Тривалість одного обороту за місяць складає:
Т = Д / Коб
де Д- число днів у розрахунковому періоді, Д=30 днів
Т= 30/0,36=83,3 днів
12.Техніко-економічне обґрунтування заходів по охороні навколишнього середовища
Таблиця 9 –Вихідні дані для розрахунку
Добова витрата осаду, м3/доб |
Річна витрата осаду, м3/рік |
Основні забруднюючі компоненти |
Концентрація забруднюючих речовин, г/м3 |
ГДК, мг/л |
550 |
40000,00 |
Хлориди |
20,00 |
93 |
Сульфати |
10,00 |
100 |
||
Нітрати |
20,00 |
10,0 |
||
Цинк |
18,00 |
0,01 |
||
Нікель |
4,0 |
0,1 |
||
Завислі речовини |
2000,00 |
250 |
||
БПК повн |
250,00 |
0,1 |
13.Розрахунок розмірів платежів за скид осаду
Розмір платежів підприємства за скид осаду визначається:
П= (C і*Q і*N і) * k1* k2* k3
де C і – концентрація і-ї забруднюючої речовини, т/м3
Q і – річний об’єм осаду, який скидається у водойму, м3/рік
Nі- норматив платежів за скид 1т і-ї забруднюючої речовини, грн./тону
m- кількість забруднюючих речовин.
k1- коефіцієнт, який встановлюється залежно від чисельності жителів населеного пункту, k1= 1,8
k2- коефіцієнт, який встановлюється залежно від народногосподарського значення населеного пункту, k2= 1,0
k3- регіональний коефіцієнт, k3= 2
Таблиця 10 –Розрахунок платежів по забруднюючим речовинам
Забруднюючі речовини |
Концентрація забруднюючих речовин, г/м3 |
Норматив платежів за скид забруднюючої речовини, грн./тону |
Сума платежу, грн |
|
Нітрати |
20,00 |
3,00 |
2,40 |
|
Цинк |
18,00 |
1995,00 |
1436,4 |
|
Нікель |
4,00 |
1995,00 |
319,20 |
|
Завислі речовини |
2000,00 |
1,00 |
80,00 |
|
БПК повн |
250,00 |
10,53 |
105,30 |
|
(C і*Q і*N і): |
1943,30 |
|||
Хлориди |
20,00 |
1,00 |
0,8 |
|
Сульфати |
10,00 |
1,00 |
0,4 |
|
(C і*Q і*N і): |
1,2 |
Плата по кожному забруднюючому компоненту за наднормативні скиди складає:
для нітратів:
C 1*Q *N 1 = (3*20*40000)/(1000г*1000кг) = 2,40 грн.
для цинку:
C 2*Q *N 2 = (18* 1995*40000)/(1000г*1000кг)=1436,4 грн.
для нікелю:
C 3*Q *N 3 = (4 *1995*40000)/(1000г*1000кг)=319,2грн.
для завислих речовин:
C 4*Q *N 4 = (1*2000*40000)/(1000г*1000кг)=80,0 грн.
для БПК повн:
C5*Q *N 5 = (250*10,53*40000)/(1000г*1000кг)=105,3 грн.
(C і*Q і*N і)= 2,40 + 1436,4 + 319,2 + 80+105,3 = 1943,3 грн.
Загальний розмір платежу за наднормативний скид неочищених стічних вод в водойму з урахуванням корегуючих коефіцієнтів та коефіцієнту перерахунку для позалімітних скидів складає:
П1 =1943,3 *5*1,8*1*2= 34979,4 грн
Плата по кожному забруднюючому компоненту за скиди в границях нормативу складає:
для хлоридів:
C 6*Q *N6 = (1*20*40000)/(1000г*1000кг)=0,8 грн.
для сульфатів:
C 7*Q *N 7 = (10*1*40000)/(1000г*1000кг)=0,4 грн.
(C і*Q і*N і) = 0,8 + 0,4 = 1,2 грн.
Загальний розмір платежу за скид осаду в водойму з урахуванням корегуючих коефіцієнтів та коефіцієнту перерахунку для скидів в границях ліміту складає:
П2 = 1,2*1,8*1*2 = 4,32грн.