- •Донецьк – 2012
- •1.Методика розрахунку зміни температури металу під час прокатки простих та фасонних профілів
- •2.Методика розрахунку гарячої прокатки у гладких валках згідно о.І. Целікова
- •Визначення величин коефіцієнтів ,k2 та здійснюється відповідно до рекомендацій роботи 1.
- •8)Швидкість деформації визначається за допомогою формули в залежності від швидкості прокатки V
- •9)Дійсний опір деформації визначаємо за формулою
МІнІстерство оСВІТИ І науки, Молоді та спорту украЇни
Державний вищий навчальний заклад
“ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
КУРСОВА РОБОТА
Тема: “Дослідження енергосилових параметрів процесів гарячої та холодної прокатки ”
Розробив: ст. гр. ОМТ-08 _______________ О.В. Пікалов
Керівник роботи: проф. __________________ Є.М.Смирнов
(підпис, дата) (П.І.Б.)
Нормоконтролер: доц. ____________________ А.П.Мітьєв
(підпис, дата) (П.І.Б.)
Донецьк – 2012
1.Методика розрахунку зміни температури металу під час прокатки простих та фасонних профілів
Початкові данні:
Розміри заготівки: H0 = 120мм B0 = 120мм r = 10мм;
Марка сталі: 30ХГСА
Температура нагріву: 1095 0С
Довжина рольгангу: Lp = 85 м
Окружна швидкість роликів Vp = 2,7 м/с
Швидкість прокатки V1= 0,4 м/с
Катаючий діаметр Dk= 550 мм
Витягування у 1-й кліті λ1 = 1,145
Довжина між першою та другою кліттю Lk 1-2 = 4,5 м
Розміри розкату після 1-ої кліті: h1 = 95,3 мм
1)Розрахунок температури перед першою кліттю.
1. Час транспортування метала від печі до першої кліті стана.
τ = Lp/ Vp = 85/2,7 = 31,481 с
2. Периметр поперечного перерізу заготівки становить:
П = 2*( H0 + B0 ) = 2*(120+120) = 480 мм
3. Площина перерізу заготівки становить:
мм2
4. Температура нагріву заготовки становить 1095 0С, а перед першим проходом ΔТд = 0 0С . По формулі (1.1) розраховуємо спад температури за час τ
(1.1)
0С
5. Температура перед першим проходом:
t1 = t0 – Δt = 1095 – 30,1 = 1064,9 0С
6. Обтиснення у першому проході становить:
ε = (H0 – h1)/ H0 = (120-95,3)/120 = 0,206
7. Частота обертання валків розраховується по формулі:
n = 60*V1/(π*Dk) = 60*0,4/(π*0,55) = 13,89 об/хв
8. Середня швидкість
с-1
При знайдених значеннях ε, U, t, для сталі 30ХГСА визначаємо термомеханічні коефіцієнти та базисне значення опору деформації σо.д.
А1 = 17,53 m1 = 0,00288 A2 = 0,549 m2 = 0,265 A3 = 0,723 m3 = 0,140
σо.д. = 101,04 Н/мм2
2) Розрахунок температурі між клітями 1 та 2
1. Визначення коефіцієнтів kε, ku, kt
kε = A2*εm2 = 0,549* 20,60,265 = 1,22
ku = A3*Um3 = 0,723*1,002 0,14 = 0,723
kt = A1*e –m1*t= 17,53*e -0,00288*1065 = 0,816
2. Розрахунок опору деформації металу
σ = σо.д * kε* ku* kt = 101,04*1,22*0,723*0,816 = 72,7 Н/мм2
3. Визначаємо збільшення температури при прокатці в 1-й кліті.
Δtd = 0,183 σ lnλ = 0,183*72,7*ln1,145 = 1,8 0C
4. Час охолодження розкату від 1 до 2 кліті рівен:
τ1-2 = Lk1-2 /U1 = 4,5/0,4 = 11,25 c
5. Площину перерізу розкату після першої кліті знайдемо з формули :
ω1 = ω0/λ = 14314/1,145 = 12501,3 мм2
6.Ширина після першого проходу рівна:
b1 = ω1/h1 = 12501,3/95,3 = 131 мм
7. Периметр перерізу полоси у першому проході рівен :
П1 = 2*( H0 + B0 ) = 2*(95,3+131,2) = 453 мм.
8. З урахуванням знайдених значень Δtd, τ і П, розрахуємо загальне змінення температури після першого проходу:
0С
та температуру перед другим проходом :
t2 = t1 – Δt1 = 1064,9 – 9,2 = 1055,7 0С
Усі знайдені величини заносимо у таблицю 1.1.
Таблиця 1.1 Результати розрахунку зміни температури металу під час прокатки.
Параметр |
Позначка |
Розмірність |
Величина |
Час транспортування метала від печі до першої кліті стана |
τ |
с |
31,481 |
Периметр поперечного перерізу заготівки |
П |
мм |
480 |
Площина перерізу заготівки |
|
мм2 |
14314 |
Спад температури перед першою кліттю |
Δt |
0С |
30,1 |
Температура перед першим проходом |
t1 |
0С |
1064,9 |
Обтиснення у першому проході |
ε |
|
0,206 |
Частота обертання валків 1 кліті |
n |
об/хв |
13,89 |
Середня швидкість |
U |
с-1 |
1,002 |
Термомеханічні коефіцієнти |
Кt |
|
0,816 |
Ku |
|
0,723 |
|
Kε |
|
1,22 |
|
Oпiр деформації металу |
|
Н/мм2 |
72,7 |
Збільшення температури при прокатці в 1-й кліті |
Δtd |
0С |
1,8 |
Час охолодження розкату від 1 до 2 кліті |
τ1-2 |
с |
11,25 |
Площина перерізу розкату після 1 кліті |
ω1 |
мм2 |
12501,3 |
Ширина розкату після першого проходу |
b1 |
мм |
131 |
Периметр перерізу полоси у першому проході |
П1 |
мм |
453 |
Змінення температури після першого проходу |
|
0С |
9,2 |
Температура перед другим проходом |
t2 |
0С |
1055,7 |