- •Конспект уроку з математики
- •2 Клас (87 урок, 21. 02.)
- •Хід уроку
- •Перевірка домашнього завдання (№ 589, № 590).
- •Усні обчислення.
- •Виконання завдання № 592.
- •Виконання завдання № 593
- •Пояснення.
- •Первинне закріплення нового матеріалу.
- •Виконання завдання № 595
- •Виконання завдання № 596.
- •V. Розвиток математичних умінь.
- •1. Робота над задачами.
- •2. Практична робота в зошитах.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Vіі. Домашнє завдання.
- •Конспект уроку з математики
- •2 Клас(90 урок, 27. 02.)
- •Хід уроку
- •Перевірка домашнього завдання (№ 616).
- •Робота з індивідуальними картками.
- •Усна лічба. «Допоможіть мавпі дістати банани».
- •Виконання завдання № 618.
- •Виконання завдання № 619.
- •Виконання завдання № 620.
- •V. Задачі на множення.
- •Vі. Домашнє завдання.
- •Розв’язати задачу № 628.
- •Vіі. Підсумок уроку.
Конспект уроку з математики
2 Клас (87 урок, 21. 02.)
Тема. Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення.
Мета. Ознайомити учнів з назвами чисел при множенні, вправляти їх у читанні прикладів на множення; формувати уявлення про можливість розв’язування задач дією множення.
Обладнання. Малюнки задач, таблиці для усних обчислень, таблиця з назвами компонентів при множенні.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Перевірка домашнього завдання (№ 589, № 590).
№ 589
Скільки всього квіток? Розв’язання запиши додаванням і множенням.
Один учень зачитує приклад на додавання № 589.
3 + 3 + 3 + 3 = 12
Другий учень називає приклад на множення № 589.
3 * 4 = 12
№ 590.
Комп’ютерний диск коштує 7 грн. Скільки треба заплатити за 3 таких диски?
В к а з і в к а. Розв’яжи задачу спочатку додаванням, а потім – множенням.
Третій учень називає розв’язання задачі № 590.
7 + 7 + 7 = 21
7 * 3 = 21
Усні обчислення.
Замінити приклади на додаванням множенням.
6 + 6 + 6
4 + 4 + 4 + 4
5 + 5 + 5 + 5 + 5
Замінити приклади на множення прикладами на додавання.
4 * 3
3 * 5
6 * 2
Розв’язати задачу.
У кожній склянці по 3 кг солених огірків. Скільки кілограмів огірків в трьох таких склянках?
Назвати розв’язання задачі за допомогою додавання, а потім – за допомогою множення.
3 + 3 + 3
3 * 3
Виконання завдання № 591.
№ 591
Прочитай приклади на множення і перевір відповіді додаванням за зразком.
2 * 5 = 10 7 * 3 = 21 8 * 2 = 16 2 * 6 = 12
Зразок. 2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 10; 2 * 5 = 10.
Виконання завдання № 592.
№ 592
Розв’яжи приклади. Де можна, заміни приклади на додавання прикладами на множення.
4 + 4 + 4 9 + 9 + 6 23 + 32
3 + 3 + 3 14 + 14 15 + 15 + 15 + 15
Виконання завдання № 593
№ 593
Яке число береться однаковим доданком у кожному прикладі? Скільки разів повторюються доданок?
6 * 5 2 * 3 2 * 7 10 * 3 12 * 2
ІІІ. Робота над новим матеріалом.
Пояснення.
На дошці – таблиця.
5 * 3 = 15
Перший множник Другий множник Добуток
Діти запам’ятовують назви чисел при множенні.
– Числа, які множать, називають множниками. Число, яке дістають у ході множення, називають добутком.
Первинне закріплення нового матеріалу.
Виконання завдання № 595
№ 595
Як називаються числа у прикладах?
9 * 5 = 45 2 * 3 = 6
Виконання завдання № 596.
№ 596
Назви множники та добутки у прикладах?
3 * 9 = 27 2 * 7 = 14 7 * 3 = 21
ІV. Фізкультхвилинка.
Раз – підняти руки вгору,
Два – нагнутися додолу,
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги,
Три, чотири – прямо стати,
Будем знову починати.
Хто зуміє присідати
І ногам роботу дати?
Раз – піднялись, два – присіли,
Хай мужніє наше тіло.
Хто втомився присідати,
Може вже відпочивати.
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.