Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПЕДПРАКТИКА ПОСІБНИК іпп.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
14.08.2019
Размер:
407.55 Кб
Скачать

2.2. Рекомендації до складання планів-конспектів уроків

Тематичний план є основою для поурочного планування, в якому розкриваєть­ся конкретний зміст кожного уроку. З урахуванням специфіки іноземної мови як навчального предмета у процесі планування і складання плану-конспекту кожного конкретного уроку тематичного циклу необхідно пам’ятати, що:

  • на уроці іноземної мови формуються мовленнєві навички і вміння;

  • змістом уроку є певний комплекс вправ, що виконуються в чіткій послідовності;

  • завдання кожного уроку визначаються в залежності від його місця в тематичному циклі;

  • організація мовного матеріалу повинна бути комплексною;

  • для формування конкретних аспектних мовленнєвих навичок та для розвитку вмінь в різних видах мовленнєвої діяльності повинен виконуватись відповідний комплекс вправ;

  • мовленнєва практика (вправи) повинна імітувати процес мовленнєвого спілку­вання, тобто мати комунікативну спрямованість, вмотивованість та ситуативну зумовленість;

  • ефективність уроку визначається ступенем мовленнєвої активності учнів;

  • урок повинен передбачати систематичний і планомірний контроль рівня сформованості мовленнєвих навичок і вмінь учнів та сприяти здійсненню диференці­йованого підходу до їх навчання;

  • зміст уроку повинен готувати учнів до виконання домашнього завдання;

  • урок повинен проводитись іноземною мовою в доступних для розуміння учнями формах;

  • діяльність учителя повинна викликати інтерес і пізнавальну активність учнів;

  • у процесі планування необхідно враховувати вікові особливості учнів.

Схема плану-конспекту уроку

Дата План-конспект уроку № … у … класі

Тема: Підтема:

Цілі: Практична/ні

Освітня/ні

Розвиваюча/чі

Виховна/ні

Тип уроку:

Обладнання уроку:

Схематичний план уроку

Початок уроку Час

І. Організація класу……………………………………………….....................2 хв.

ІІ. Мовленнєва/фонетична зарядка……………………………………………3 хв.

Основна частина уроку

ІІІ-ІV………………………………………………………………………….. 35 хв.

Заключна частина уроку

VІІ. Пояснення домашнього завчання………………………………………..2 хв.

VІІІ. Підсумки уроку. Оцінювання досягнень учнів………………………...3 хв.

Хід уроку

Етап, прийом навчання

Зміст роботи

І. Організація класу.

Прийом: Вітання і повідомлення цілей уроку.

ІІ. Мовленнєва зарядка.

Прийом: Бесіда про наступне свято Нового року.

ІІІ-VІІІ.

Т:

Структура уроку іноземної мови:

Структурні компоненти уроку можуть бути постійними та змінними:

Частина уроку

Компоненти уроку

Постійні компоненти

Змінні компоненти

І

Початок уроку

Організаційний момент

Мовленнєва/ фонетична зарядка

+

+

ІІ

Організаційна частина уроку

Подача нового матеріалу

Тренування у мовленні

Практика у мовленні

Систематизація вивченого

Контроль навичок та вмінь

  • поточний

  • рубіжний, підсумковий

+

+

+

+

+

+

ІІІ

Кінець уроку

Пояснення домашнього завдання

Підсумки уроку. Оцінювання досягнень учнів

+

+