- •Хід уроку
- •V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу(12хв)
- •1. Пояснення з елементами бесіди.
- •2. Первинне закріплення (за малюнком)
- •3. Метаграми.
- •Фізкультхвилинка
- •Робота в зошитах
- •VI. Повідомлення домашнього завдання (2 хв)
- •VII. Практична робота (15 хв)
- •Хвилинка релаксації
- •VIII. Завдання для розумників та розумниць(5 хв)
- •Головоломки
- •Iх. Підсумок уроку(2 хв)
Тема. Істинні та хибні висловлення. Логіка та інформація
Мета. Дати учням поняття істинного та хибного висловлювання; вчити грамотно формулювати запитання й аналізувати відповіді; розвивати логічне мислення й увагу; виховувати наполегливість, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Обладнання: комп’ютерний клас, програма «Скарбниця знань».
Тип уроку: комбінований.
Література:
Коршунова О. В. Інформатика. 2-4 класи: Навчально-методичний посібник. – 2-ге вид. доп. Та перероб. – Харків: ФОП Співак Т. К., 2010. – 168 с.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку(1 хв)
- Добрий день, діти! Мене звати Наталя Сергіївна і сьогодні я проведу у вас урок інформатики.
ІІ. Актуалізація опорних знань(5 хв)
Перевірка техніки безпеки у вигляді тестів
- А перед тим як ми перейдемо до нашої теми, ми пригадаємо правила техніки безпеки.
Я вам роздам тести, вам потрібно знайти правильну відповідь і поставити галочку в квадратику біля правильної відповіді. (Я роздаю тести, діти працюють)
1. Яка відстань повинна бути від очей до екрана:
50-60 см;
40-50 см;
15-20 см;
20-30 см.
2. Чим потрібно показувати на екран:
указкою чи олівцем;
пальцем;
указкою чи рукою;
гострим предметом.
3. Скільки потрібно працювати за комп’ютером:
15 хв;
10 хв;
8 хв;
20 хв.
Як потрібно сидіти за комп’ютером:
сидіти криво, ноги на підлозі;
сидіти рівно, ноги на підлозі;
сидіти рівно;
сидіти згорбившись, ноги на стільці.
5. На комп’ютер можна ставити:
нічого не можна ставити;
склянку з водою;
вазони;
тарілку з їжею.
Завершили і відклали ручки в сторону. А зараз перевіримо чи знаєте ви правила техніки безпеки. Зачитай, будь-ласка, правила, а всі слухайте уважно і виправляйте помилки.
(Я викликаю учня, він зачитує правильні відповіді, клас звіряє свої відповіді).
Молодці! Ви добре знаєте правила техніки безпеки.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання(5хв)
Поки учні працюють над тестами, я перевіряю виконання домашнього завдання.
А тепер перевіримо як ви виконали домашнє завдання. Незнайко теж виконав домашнє завдання, але не знає чи правильно виконав, тому давайте ми йому допоможемо. (викликаю учня, щоб він зачитав свої 2 пари фраз, які він записав, виправляю помилки)
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку(1 хв)
- Темою нашого уроку буде «Істині та хибні висловлювання».
V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу(12хв)
1. Пояснення з елементами бесіди.
А щоб дізнатися, що це за висловлення ми з вами пограємо в гру, яка називається «Так чи ні». Я вам буду зачитувати висловлювання, а ви, коли це висловлювання неправильне, то будете плескали в долоні, а коли правильно, то будете мовчати.
Кожній дитині подобається, коли її сварять(-)
Сонце завжди сходить на сході(+)
Усі учні в класі – дівчата(-)
Усі дівчата люблять грати у футбол(-)
Усі учні люблять канікули(+)
Молодці, діти! Правильні висловлювання називаються істинними, а не правильні називаються хибними. То істинні висловлювання це які висловлювання? (Правильні) А хибні? (Неправильні)
2. Первинне закріплення (за малюнком)
- Діти погляньте на дошку, перед вами малюнок. Скажіть що ви на ньому бачите?
3. Метаграми.
Молодці! Я вам запропоную загадку ,а ви слухайте уважно і хто знає піднімає руку і говорить правильну відповідь.
З «И» я плаваю у морі, з «І» ловлю мишей в коморі. (Кит-кіт)
Такі слова, називаються метаграмами. Метаграма – слово, яке можна отримати, змінивши лише одну літеру в заданому слові.
З «Н»- частина доби. З «П» - гріє щозими (Ніч – піч)
Мчу дорогами я з «Ш», з «Л» я ягода смачна. (Машина – малина)
Травою зеленіє, квітками розквітає, а як «П» додати – землю буде орати. (луг- плуг)