- •Урок 18
- •Арабський халіфат
- •Хід Уроку і. Організаційний момент
- •Іі. Актуалізація знань учнів
- •Перегляд відео «Ісламський світ» 3 хв (як вистачає часу, то більше)) ііі. Перевірка домашнього завдання
- •Іv. Вивчення нового матеріалу
- •1. Аравійський півострів і його населення
- •1. Робота з картою (підручник ст. 140) , даємо відповіді на запитання
- •2. Працюємо з таблицею
- •2. Мухамед і виникнення ісламу
- •Див додаток 2
- •3. Об’єднання арабів. Халіфат за Омейядів та Аббасидів
- •4. Культура Арабського світу
- •V. Закріплення нового матеріалу, формування навичок практичного використання
- •1. Вправа «що я тобі покажу?»
- •1. Вправа «Порівняння»
- •Умовний вигляд таблички
- •VII. Домашнє завдання
Урок 18
ТЕМА: ЄВРОПА. ВІЗАНТІЯ. АРАБСЬКИЙ СВІТ
КЛАС |
7-А |
7-Б |
7-В |
ДАТА |
|
|
|
Арабський халіфат
Мета:
Навчальна:
Ознайомити учнів з історією виникнення ісламу;
Охарактеризувати процес виникнення Арабського халіфату, особливості господарського, політичного та культурного життя населення даного регіону;
Розвивальна:
Вдосконалювати навички роботи з схемами, таблицями, картами;
Формування культури групової та індивідуальної роботи;
Виховна:
Виховувати інтерес та повагу до культури, історії та релігії іншого народу;
Виховувати нетерпиме ставлення до релігійного протистояння.
Обладнання: І. М. Ліхтей “Історія середніх віків. 7 клас.”, Київ, “Грамота”, 2007, електронна презентація уроку, роздатковий матеріал
Нові терміни та поняття: мечеть, халіф, іслам, Коран, джихад.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід Уроку і. Організаційний момент
Перевірка присутніх. Налаштування на роботу
Іі. Актуалізація знань учнів
Слово вчителя: На сьогоднішньому уроці, діти, ми поговоримо про унікальний історико-культурний регіон. У світлі нещодавніх подій до нього прикута увага всього світу. Але ми з вами будимо говорити не про сучасну історію населення Аравійського півострова, а про його минуле, утворення держави, перші династії, культуру, релігію, що звичайно допоможе вам у подальшому розуміти такі складні сучасні процеси як: «ісламська революція», «священна війна», гендерна нерівність і т д.
І для того щоб краще уявляти собі атмосферу Арабського світу, я пропоную вам переглянути невеликий відео сюжет.
Перегляд відео «Ісламський світ» 3 хв (як вистачає часу, то більше)) ііі. Перевірка домашнього завдання
Вправа – хвилинка «продовж фразу»
1 пит=1 бал (всього 10 балів) пише увесь клас( крім 2 учнів, що працюють біля дошки), запитання по 1 з’являються на слайді. Після закінчення на слайді з’являються правильні відповіді і учні самостійно виставляють собі оцінки
Столицею Візантійської імперії, збудоване за часів Константина І було місто ______ Константинополь
Найбільшого розквіту Візантія досягла за правління імператора _____ Юстиніана І
Збірник римського права кодифікований Юстиніаном мав назву _______ «Кодекс Юстиніана»
в 532 рік для Юстиніана був критичним по в Константинополі спалахнуло повстання під назвою _______ «Ніка!», що означає «Перемагай!»
у VII ст. в Візантії перестали використовувати титул «імператор», замість нього почали вживати новий______ «василевс»
люди, що виступали проти вшанування святих ікон і мощей, отримали назву _______ іконоборці
правителя Візантії, що вів успішні війни з Болгарією, та відвоював майже весь Балканський півострів був ___ Василій ІІ
29 квітня 1453 року _______ турки-сельджуки штурмом захопили Константинополь
військові округи у Візантії мали назву___ феми
найвизначнішим візантійським істориком вважається ____ Прокопій Кесарійський
Робота біля дошки « не кількістю, а якістю»,
паралельно з попередньою роботою (1 пит = 1 бал)
Працює 2 учні , що на картках мають перелік слів. Завдання 1 уч (виписати терміни, що стосуються Візантії), 2 уч ( ті, що не стосуються)
Василевс, імам, каста, ромеї, Юстиніан, Хамураппі, Константинополь, Сирія, житія, ієрогліфи, синкліт, манускрипт, акупунктура, аскетизм, «Ніка», папа Римський, Прокопій Кесарійський, карма, багряниця, іудаїзм |
|
|
|