Рішення :
Окр зв.р. = 560/ (4-1,2) = 200 тис.шт
Окр. р.р. = 560 *1,1 / ( 4 –0,5 – 1,2 ) = 267,826 тис.шт.
ΔОкр = 267,826-200 = 67,826 тис.шт.
ΔОкр % =67,826 / 200 = 33,9%
О р.р. = ( 560*1,1 + 50 ) / ( 3,5 – 1,2 ) = 289,565 тис.шт.
Завдання 6. Обчислити зміну обсягу товарної продукції у розрахунковому році порівняно зі звітним та вплив на неї динаміки абсолютної зміни продуктивності праці й чисельності працюючих на основі наступних даних:
Показники |
Од. виміру |
Звітний рік |
Розрахунковий рік |
Обсяг товарної продукції |
тис.грн. |
1350 |
1664 |
Продуктивність праці персоналу |
тис.грн./ос. |
135 |
128 |
Чз = 1350 / 135 = 10 чол.
Чр = 1664 / 128 = 13 чол.
Зміна ТП = 14880-13500= 314 тис.грн.
В % 314 / 1350 = 23,26%
Зміна ТППП = ЧР * (ППР – ППЗ) = 13 * (128 – 135) = - 91 тис.грн.
Зміна ТП пп % = -91 / 1350 = - 6,74%
Зміна ТП ч = ППз ( Чр – Чз) = 135 ( 13 – 10) = 405 тис.грн.
Зміна ТПч в % = 405 : 1350 = 30,0 %
Перевірка : -91+405= 314 тис.грн. : -6,74+30,0 = 23,26%
Білет 16
Завдання 4. Обґрунтувати доцільність реалізації запропонованого інвестиційного проекту, використовуючи наступні показники: чиста теперішня вартість, термін окупності інвестицій та внутрішня норма доходності, якщо відомо наступне:
Показники |
Значення на дату аналізу, тис.грн. |
|||
1р |
2 р |
3 р |
4 р |
|
Інвестиції |
1400 |
1200 |
- |
- |
Чистий прибуток |
- |
670 |
980 |
1290 |
Амортизаційні відрахування |
- |
400 |
420 |
420 |
Дисконтна ставка проекту 25%.
Рішення:
Показники |
1р |
2 р |
3 р |
4 р |
|
І |
1400 |
1200 |
- |
- |
|
ЧП |
- |
670 |
980 |
1290 |
|
А |
- |
400 |
420 |
420 |
|
ГП=ЧП+А |
|
1070 |
1400 |
1710 |
|
Кпр(ДС 25 %) |
1 |
0,8 |
0,64 |
0,512 |
|
Кпр(ДС 40 %) |
1 |
0,714 |
0,51 |
0,364 |
|
ІК(25%) |
1400 |
960 |
|
|
2360 |
ІК(40%) |
1400 |
856,8 |
|
|
2256,8 |
ДГП (25%) |
|
856 |
896 |
875,52 |
2627,52 |
ДГП (40%) |
|
763,98 |
714 |
622,44 |
2100,42 |
ЧТВ (25%)= ДГП - ІК = 2627,52 - 2360= 267,52 тис.грн.
ІД(25%) =ДГП/ ІК =2627,52 / 2360 = 1,11
ТО (25%) = 2360 / (2627,52 : 3 ) = 2,69 (роки)
ЧТВ (40%)= ДГП - ІК = 2100,42- 2256,8 = - 156,37 тис.грн.
ВСД = ДСМ + (ЧПДМ / (ЧПДм + |ЧПДБ і) * (ДСБ - ДСм) =
= 25%+(267,52 / (267,52 +156,37))*(40%-25%) = 34,5 %
Завдання 5. На виготовлення одиниці виробу на підприємстві витрачається 60 кг чавуну. Ціна чавуну становить 700 грн. за одну тонну. Відходи металу складають 30 % від його маси. Ціна реалізації відходів складає 60 грн. за одну тонну. Основна заробітна плата в розрахунку на одиницю продукції дорівнює 6,5 грн., додаткова заробітна плата — 25 % від основної зарплати, а відрахування на соціальне страхування — 37% від суми основної і додаткової заробітної плати. Загальновиробничі витрати по підприємству становлять 2500 тис грн., загальногосподарські — 800 тис. грн. Загальна сума заробітної плати основних виробничих робітників за відрядними розцінками складає 1000 тис. грн. Позавиробничі витрати передбачаються в розмірі 7 % від величини виробничої собівартості виробу. Очікуваний прибуток у розрахунку на одиницю продукції має дорівнювати 14 % від повної її собівартості.
Визначити повну собівартість і оптову ціну одиниці виробу.
Рішення:
Сировина і матеріали : 0,060 х 700 = 42 грн.
2. Відходи : 0,060 х 0,3 х 60= 1,08 грн. ( віднімаються)
3. Основна зарплата : 6,5 грн.
4. Додаткова зарплата : 6,5 х 0,25 = 1,63 грн.
Відрахування на соц.потреби : (6,5+1,63) х 0,37 = 3,01 грн.
Загальновиробничі витрати : 2500/1000 х 6,5 = 16,25 грн.
Загальногосподарські витрати : 800/1000 х 6,5 = 5,2 грн.
Виробнича собівартість : 42 – 1,08 + 6,5 + 1,63+ 3,01 + 16,25 + 5,2 = 73,51 грн.
Повна собівартість : 73,51 х 1,07 = 78,66 грн.
Оптова ціна : 78,66 х 1,14 = 89,67 грн.
Завдання 6.
Вартість основних засобів ТОВ “Бета” на 1.01. звітного року становила 6230 тис.грн. 1.07. уведено в дію основних засобів на суму 280 тис.грн., а 1.11. виведено з експлуатації основних засобів на 160 тис.грн. Рівень фондомісткості становив 0,6, а рентабельності продукції 25%. Визначити усі можливі показники ефективності відтворення і використання основних засобів у звітному році.
Рішення :
ОФсер = 6230+(280*6/12)–(160*2/12) = 6230 +140+26,67 = 6396,7 тис. грн.
Фв = 1 / Фм = 1 /0,6=1,67
Ор зв.р. = ОФ сер / Фм = 6396,7 / 0,6 = 10661 тис.грн.
П зв.р. = 10661 *0,25 / 1,25 = 2132,2 тис.грн.
Р оф зв.р. = 2132,2/ 6396,7 = 33,3%
ОФ к.р. зв.р. = 6230+280–160 =6350 тис.грн.
К виб= ОФВИБ / ОФп.р.= 160/ 6350 =0,025
К он= ОФВВЕД / ОФк.р. = 280 / 6230 =0,045