- •Визначення фізико-механічних характеристик грунту Насипний шар 1
- •Розрахунок фундаментів мілкого закладання
- •Визначення підошви фундаменту. По осі “а,г,в”
- •3.4 Визначення ширини підошви фундаменту по осі “б”
- •3.6 Визначення ширини підошви фундаменту по осі “1-7”
- •4.Розрахунок пальового фундаменту із забивних паль
- •Розрахунок осідання основи фундаменту неглибокого залягання
3.6 Визначення ширини підошви фундаменту по осі “1-7”
Визначаємо попередню ширину фундаменту, м
м.
Знаходимо фактичний розрахунковий опір ґрунту на рівні підошви фундаменту
=337,9 кПа.
Уточнюємо ширину фундаменту при даному опорі ґрунту
м.
кПа.
Порівнюючи значення R0 і R1, які відрізняються одне від одного не більше як на 10 кПа, припиняємо уточнювати розміри і остаточно приймаємо ширину фундаменту b=1 м ,
За ГОСТ 13580-85 приймаємо подушку ФЛ 1.24-2 hпод=0,3м.
Уточнюємо для прийнятої ширини розрахунковий опір ґрунту.
кПа.
Схема фундаменту по осі “1” – “8”
3.7 Перевіримо фактичний тиск під підошвою фундаменту
, де
Для визначення Gф і Gгр спочатку визначають об’єм фундаменту і ґрунту
Об’єм фундаменту і ґрунту на його обрізах
Vо=2,2·1·1,0+0,5·0,2·1,0=2,3м3
Об’єм фундаменту
Vф=2,4·0,5·1,0+1·0,3·1,0=1,5м3
Об’єм ґрунту на уступах фундаменту
Vгр=Vо – Vф=2,3– 1,5=0,8 м3
Приймаємо питому вагу стінових фундаментних блоків 24 кН/м3, а ґрунту засипки – 15кН/м3.
Звідси Gф=24·1,5=36 кН/м3.
Gгр=15·0,8=12 кН/м3.
245+36+12=293 кН/м
Середній тиск під підошвою фундаменту
,таким чином перевірка виконується.
4.Розрахунок пальового фундаменту із забивних паль
Розрахунок пальового фундаменту по осі “А,Г,В”
Мінімальна довжина палі в даних інженерно-геологічних умовах
м.
Приймаємо палю (С12-30, перерізом 30 х 30см)
Розрахункова довжина палі м.
Несуча здатність забивної палі розраховується за формулою
;
де дані коефіцієнти дорівнюють 1 при забиванні палі дизельним молотом; А – площа поперечного перерізу палі, А=0,09м2; U – периметр поперечного перерізу палі, U=1,2м.
Розрахунковий опір під нижнім кінцем палі R=2996 кПа.
Товщину кожного шару рекомендується приймати не більше 2м.
Розбиваємо шари грунту і визначаємо середню глибину розміщення кожного шару
Середня глибина розміщення цих шарів
L1=2м; Lср. = hk+2/2=1,7+2/2=2,7м; f1=33,5 кПа;
L2=2м; Lср. = 1,7+2+2/2=4,7 м; f2=39,4 кПа;
L3=2м; Lср. = 1,7+2+2+2/2=6,7 м; f3=42,7 кПа;
L4=1,8м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8/2=8,6 м; f4=44,6 кПа;
L5=1,5м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8+1,5/2=10,25 м; f5=46,25 кПа;
L6=1,2м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8+1,5+1,2/2=11,6 м; f6=47,6 кПа;
L7=1,1м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8+1,5+1,2+1,1/2=12,75м; f7=48,75 кП
Визначаємо несучу здатність палі
кН.
кН.;
Кількість паль на один пагонний метр палі.
Відстань між палями
м. > 3d – умова виконується
Розміщаємо палі в плані розтвірку в один ряд . Відстань між палями в ряду приймаємо 1,7м.
Відстань між палями в розтвірку за діагоналлю приймаємо 3d=0,9м.
Перевірка
-
№
п/п
Навантаження
Формула для визначення
кН.
1
Навантаження на фундамент
-
345
2
Вага цоколя блоку
16,3·1/2380·1,1
7,53
3
Вага розтвірку
Qр=γvk=0,4·0,4·25·1,1=4,4
4,4
4
Вага на уступах
-
-
∑=356,9
Перевірка виконується.
Розрахунок пальового фундаменту по осі “Б”
Мінімальна довжина палі в даних інженерно-геологічних умовах
м.
Приймаємо палю (С12-30, перерізом 30 х 30см)
Розрахункова довжина палі м.
Несуча здатність забивної палі розраховується за формулою
;
де дані коефіцієнти дорівнюють 1 при забиванні палі дизельним молотом; А – площа поперечного перерізу палі, А=0,09м2; U – периметр поперечного перерізу палі, U=1,2м.
Розрахунковий опір під нижнім кінцем палі R=2996 кПа.
Товщину кожного шару рекомендується приймати не більше 2м.
Розбиваємо шари грунту і визначаємо середню глибину розміщення кожного шару
Середня глибина розміщення цих шарів
L1=2м; Lср. = hk+2/2=1,7+2/2=2,7м; f1=33,5 кПа;
L2=2м; Lср. = 1,7+2+2/2=4,7 м; f2=39,4 кПа;
L3=2м; Lср. = 1,7+2+2+2/2=6,7 м; f3=42,7 кПа;
L4=1,8м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8/2=8,6 м; f4=44,6 кПа;
L5=1,5м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8+1,5/2=10,25 м; f5=46,25 кПа;
L6=1,2м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8+1,5+1,2/2=11,6 м; f6=47,6 кПа;
L7=1,1м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8+1,5+1,2+1,1/2=12,75м; f7=48,75 кП
Визначаємо несучу здатність палі
кН.
кН.;
Кількість паль на один пагонний метр палі.
Відстань між палями
м > 3d – умова не виконується
Розміщаємо палі в плані розтвірку в ряд. Відстань між палями в ряду приймаємо 1,2м.Висоту розтвірку приймаємо рівним 0,4м.
Перевірка
-
№
п/п
Навантаження
Формула для визначення
кН.
1
Навантаження на фундамент
-
474
2
Вага цоколя блоку
16,3·1/2380·1,1
7,53
3
Вага розтвірку
Qр=γvk=0,4·0,4·25·1,1=4,4
4,4
4
Вага на уступах
-
-
∑=485,9
Перевірка виконується.
Розрахунок пальового фундаменту по осі “1-7”
Мінімальна довжина палі в даних інженерно-геологічних умовах
м.
Приймаємо палю (С12-30, перерізом 30 х 30см)
Розрахункова довжина палі м.
Несуча здатність забивної палі розраховується за формулою
;
де дані коефіцієнти дорівнюють 1 при забиванні палі дизельним молотом; А – площа поперечного перерізу палі, А=0,09м2; U – периметр поперечного перерізу палі, U=1,2м.
Розрахунковий опір під нижнім кінцем палі R=2996 кПа.
Товщину кожного шару рекомендується приймати не більше 2м.
Розбиваємо шари грунту і визначаємо середню глибину розміщення кожного шару
Середня глибина розміщення цих шарів
L1=2м; Lср. = hk+2/2=1,7+2/2=2,7м; f1=33,5 кПа;
L2=2м; Lср. = 1,7+2+2/2=4,7 м; f2=39,4 кПа;
L3=2м; Lср. = 1,7+2+2+2/2=6,7 м; f3=42,7 кПа;
L4=1,8м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8/2=8,6 м; f4=44,6 кПа;
L5=1,5м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8+1,5/2=10,25 м; f5=46,25 кПа;
L6=1,2м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8+1,5+1,2/2=11,6 м; f6=47,6 кПа;
L7=1,1м; Lср. = 1,7+2+2+2+1,8+1,5+1,2+1,1/2=12,75м; f7=48,75 кП
Визначаємо несучу здатність палі
кН.
кН.;
Кількість паль на один пагонний метр палі.
Відстань між палями
м. > 3d – умова виконується
Приймаємо так як бажано щоб крок палі не перевищував 6d.
Перевірка
-
№
п/п
Навантаження
Формула для визначення
кН.
1
Навантаження на фундамент
-
245
2
Вага цоколя блоку
16,3·1/2380·1,1
7,53
3
Вага розтвірку
Qр=γvk=0,4·0,4·25·1,1=4,4
4,4
4
Вага на уступах
-
-
∑=256,93
Перевірка виконується.