- •Практичне заняття №2
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №3
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №4
- •Хід заняття
- •5 Семестр Практичне заняття №1
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №2
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №3
- •Хід заняття
- •6 Семестр Практичне заняття №1
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №2
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №3
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №4
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №5
- •Хід заняття
- •Змістовий модуль іі. Методика роботи з дітьми та підлітками групи ризику.
- •5 Семестр
- •Методи навчання:
- •Розподіл балів, що присвоюються студентам (4, 5 семестр)
- •Розподіл балів, що присвоюються студентам (6 семестр)
- •Методичне забезпечення:
- •Література
- •Ресурси
6 Семестр Практичне заняття №1
Тема: Діагностична, корекційна та профілактична робота з соціально-занедбаними, агресивними та девіантними дітьми. (2 год.).
Мета: визначити напрями та зміст психопрофілактичної та психокорекційної роботи практичного психолога, соціального педагога з соціально занедбаними, агресивними та девіантними дітьми. Вправляти професійні навички.
Хід заняття
І. Обговорення наступних питань:
1. Принципи ранньої профілактики та корекції соціально-педагогічної занедбаності дітей.
2. Методи педагогічної профілактики соціально-педагогічної занедбаності, агресивної, девіантної поведінки дітей та підлітків.
3. Тактика психотерапевтичного впливу.
4. Превентивні заходи та керування агресією.
5. Програма корекційно-виховної роботи з девіантними підлітками.
6. Профілактика девіантної поведінки.
ІІ. Підготувати наочну презентацію програми корекційно-профілактичної роботи з дітьми та підлітками означеної групи ризику.
Оцінювання:
за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал
за відповіді на теоретичні запитання – 2 бали
за виконання практичного завдання – 2 бали.
Практичне заняття №2
Тема: Діагностична, корекційна та профілактична робота з дітьми та підлітками, що страждають алкогольною, наркотичною залежністю, з підлітками групи ризику аддиктивної поведінки та акцентуаціями характеру. (2 год.).
Мета: визначити напрями та зміст психопрофілактичної та психокорекційної роботи практичного психолога, соціального педагога з дітьми та підлітками, що страждають алкогольною, наркотичною залежністю, з підлітками групи ризику аддиктивної поведінки та акцентуаціями характеру. Вправляти професійні навички.
Хід заняття
І. Обговорення наступних питань:
1. Діти з алкогольних родин:
- психокорекція молодших школярів,
- групова психокорекція,
- корекція рольових позицій дитини.
2. Методика визначення підлітків групи ризику аддиктивної поведінки та акцентуацій характеру:
- метод бесіди, метод спостереження,
- алгоритм комплексної діагностики алкогольної,
- наркотичної залежності дітей та підлітків.
3. Психокорекцій на робота з дітьми та підлітками групи ризику аддиктивної поведінки та акцентуацій характеру:
- корекційна робота з аддактивними підлітками
- психокорекція для підлітків з психопатіями та акцентуаціями характеру.
4. Корекція розвитку дитини в сім’ї, яка страждає алкогольною, наркотичною залежністю.
ІІ. Скласти план виховного заходу для підлітків за темою «Психологічна залежності актуальна проблема сучасних підлітків».
Оцінювання:
за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал
за відповіді на теоретичні запитання –2 бали
за виконання практичного завдання – 2 бали.
Практичне заняття №3
Тема: Діагностична, корекційна робота з дітьми, що зазнали насильство та потерпають від жорстокого ставлення. Психопрофілактика насильства. (2 год.).
Мета: визначити напрями та зміст психопрофілактичної та психокорекційної роботи практичного психолога, соціального педагога з дітьми, що зазнали насильство та потерпають від жорстокого ставлення. Вправляти професійні навички.