- •Практичне заняття №2
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №3
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №4
- •Хід заняття
- •5 Семестр Практичне заняття №1
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №2
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №3
- •Хід заняття
- •6 Семестр Практичне заняття №1
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №2
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №3
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №4
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №5
- •Хід заняття
- •Змістовий модуль іі. Методика роботи з дітьми та підлітками групи ризику.
- •5 Семестр
- •Методи навчання:
- •Розподіл балів, що присвоюються студентам (4, 5 семестр)
- •Розподіл балів, що присвоюються студентам (6 семестр)
- •Методичне забезпечення:
- •Література
- •Ресурси
5 Семестр Практичне заняття №1
Тема: Методика роботи з дітьми-сиротами та дітьми, що позбавлені батьківського піклування. (2 год.).
Мета: Визначити та вивчити методи, засоби взаємодії з дітьми, що залишилися без батьківського піклування. Ознайомитися з порядком та законодавчою базою процесу всиновлення, створення прийомної, фостреної сім’ї, оформлення опіки.
Хід заняття
І. Обговорення наступних питань:
-
Соціально-педагогічна робота з дітьми-сиротами (законодавча база).
-
Педагогічне трактування поняття «прийомна сім’я».
-
Етапи розвитку сімейної системи відносин в родинах, що виховують прийомних дітей.
-
Поняття «опіки», піклування про дитину, що всиновлюється.
-
Процес створення прийомної сім’ї. Фостерні сім’ї. будинки сімейного типу. Патронатна сім’я.
-
Методика психологічної допомоги соціально та педагогічно занедбаним дітям.
ІІ. За державними нормативно-правовими документами визначте яким умовам мають відповідати батьки, що бажають всиновити дитину чи оформити піклування над нею.
Оцінювання:
за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал
за відповіді на теоретичні запитання – 1 бал
за виконання практичного завдання – 2 бали.
Практичне заняття №2
Тема: Методика роботи з дітьми-інвалідами, дітьми, які хворіють хронічними соматичними захворюваннями, СНІДом або ВІЛ-інфіковані. (1 год.).
Тема: Методика роботи з соціально, педагогічно занедбаними та важковиховуваними дітьми та підлітками. (1 год.).
Мета: визначити особливості здіснення психолого-педагогічного супроводу дітей-інвалідів, дітей, що хворіють хронічними захворіннями, СНІДом та ВІЛ-інфіковані. Встановити етапи та зміст роботи практичного психолога з важковиховуваними дітьми та підлітками.
Хід заняття
І. Обговорення наступних питань:
1. Інвалідність як психологічна проблема. Групи інвалідності.
2. Психологічні особливості дітей-інвалідів.
3. ВІЛ-інфіковані діти як окрема категорія дітей групи ризику.
4. Основні напрями роботи з соціально, педагогічно занедбаними та важковиховуваними дітьми.
5. Попередження помилок в роботі практичного психолога.
6. Етапи роботи з важкими підлітками.
ІІ. Підготуйте фото-повідомлення «СНІД – захворювання ХХІ століття».
Оцінювання:
за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал
за відповіді на теоретичні запитання – 1 бал
за виконання практичного завдання – 2 бали.
Практичне заняття №3
Тема: Методика роботи з неповнолітніми злочинцями, безпритульними дітьми. (2 год.).
Тема:. Методика роботи з дітьми та підлітками, що страждають алкогольною та наркотичною залежністю. (2 год.).
Мета: Встановити етапи та зміст роботи практичного психолога з неповнолітніми злочинцями, безпритульними дітьми, дітьми та підлітками, що страждають алкогольною та наркотичною залежності.
Хід заняття
І. Обговорення наступних питань:
1. Етапи роботи з неповнолітніми правопорушниками.
2. Заходи щодо переривання діяльності та формування груп неповнолітніх злочинників.
3. Заходи що спрямованні на профілактику здійснення правопорушень та злочинів дітьми та неповнолітніми підлітками.
4. Інформаційно-аналітична база системи захисту дітей від насилля. Служби допомоги, реабілітації та профілактики насильства щодо дітей.
5. Вимоги до фахівця, що працює з даною категорією дітей групи ризику.
6. Міждисциплінарна команда спеціалістів, що здійснюють попередження насилля та жорстокого ставлення до дітей.
ІІ. Визначте законодавчо-нормативну базу, що регулює діяльність соціальних служб з дітьми означеної категорії дітей групи ризику.
Оцінювання:
за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал
за відповіді на теоретичні запитання – 1 бал
за виконання практичного завдання – 2 бали.