Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Курсова работа по методике.docx
Скачиваний:
63
Добавлен:
13.02.2016
Размер:
301.04 Кб
Скачать

2.2. Застосування квк для визначення здібностей учнів.

Тема IV. Матеріальний і духовний світ Європейського Середньовіччя (7 клас)

Мета:

- закріпити та узагальнити знання учнів по темі;

- сприяти формуванню історичного мислення на основі розвитку їх

пізнавальної активності і творчих здібностей;

- виховувати повагу до культурної спадщини народів.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Вид уроку: квк.

Обладнання: роздатковий матеріал: картки з висловами, зображення споруд; карта середньовічної Європи .

Педагогічні методи: словесні: бесіда, опитування, тестування, метод гри з командами.

Хід уроку

І. Організаційна частина уроку

Методичні рекомендації

Урок проходить у вигляді змагання двох команд. Клас заздалегідь об’єднується у дві команди, обирає назву команди та речівку та капітана.

Правила гри

1. На уроці учні будуть працювати в групах, урок проходитиме у вигляді змагання між ними.

2. Кожна команда обирає одного учня від команди в журі.

3. Командам буде запропоновано вісім конкурсних завдань, за які будуть нараховуватися бали. За кожне завдання — певна кількість балів.

4. За кожне доповнення команда отримує додатковий бал.

5. Учні з команди-переможниці отримують наприкінці уроку оцінки, на один бал вищі від зароблених.

6. Перемагає та команда, яка отримає більшу кількість балів.

У кінці уроку члені журі на чолі з вчителем оголосять результат квк і оголосять команду яка перемогла.

II. Основна частина уроку

Завдання 1. Представлення команди.

Кожна команда повинна: сказати назву своєї команди, з чим вона асоціюється та чому вони обрали саме її.

Завдання 2. Розминка

Кожна команда отримує картки, на яких написані, п'ять історичних термінів. Протягом 3 хвилин командам необхідно написати визначення цим термінам. За кожну правильну відповідь -1 бал. Журі відстежує час, підраховує кількість правильних відповідей.

1 команда

2 команда

1. Абат - (керівник монастиря).

2. Пергамен-( папір зі шкіри молодих телят).

3. Замок -(житло феодала).

4. «Щитові гроші»-(особливий внесок королю).

5. Лицар - ( кінний воїн).

1. Дружина - (постійний загін).

2. Хроніки - (літописи).

3. Донжон - головна вежа).

4. Десятина (особливий податок на утримання церкви).

5. Ратуша - (будівля міської ради).

Завдання 3. Історичний портрет.

Кожна команда має скласти історичний портрет на вибір: Алкуїн, П’єр Абеляр, Фома Аквінський, Данте Аліг’єрі, Йоганн Гутенберг, Франечко Петрарка, Сандро Ботічеллі, Джованні Бокаччо.

Завдання 4. Крилаті вислови.

Капітани команд витягують картки, на яких написані крилаті вирази. Команди повинні протягом 2 хвилин повинні пояснити суть крилатого вислову. За правильну відповідь присуджується 1 бал. Починає команда, яка набрала в розминці меншу кількість балів.

Вираз №1. « Якщо гора не йде до Магомета, Магомет іде до гори».

Вираз №2. « Париж вартий меси».

Вираз №3. « Ходити в Каноссу».

Вираз №4. « Кинути рукавичку».

Завдання 5. Визначні споруди.

Завдання полягає в тому, що кожній команді буде надано роздруківку з визначною спорудою, вони мають визначити:

1) якій країні належить дана споруда;

2) до якого стилю вона належить та охарактеризувати його;

3) яке значення для країни мала та споруда.

Команда 1. Колізей, Рим Команда 2. Парфенон, Греція

Завдання 6. Історична плутанина.

Команди отримують наступне завдання, в якому «історик» щось наплутав. Їм необхідно в текстах знайти допущені помилки.

За правильно виконане завдання команди отримують по 3 бали.

Текст для першої команди.

«До кінця свого правління Карл Великий скорив багато народи і племена. В 801 році він прибув до Константинополя, де був проголошений великим князем. Але Франкська імперія була нетривкою і проіснувала недовго. У 810 році два онуки Карла Великого поділили імперію на дві частини. Настав час феодальної роздробленості» (необхідно знайти 6 помилок).

Текст для другої команди.

«У травні 1385 року селяни кількох сіл поблизу міста Йорк підняли повстання. Їх очолив Гільом Каль. Вони рушили до столиці і влаштували там погром. Англійський король Карл Сміливий зі своїми наближеними сховався в замку Бастилія. Селяни взяли в облогу замок, і король був змушений піти на переговори. Повсталі вручили королю свої вимоги. І король, боячись гніву селян їх виконав». (Необхідно знайти 6 помилок).

Завдання 7. Бліц опитування.

Питання задаються по черзі. У випадку неправильної відповіді або відсутності відповіді питання переходить до учасників іншої команди. За кожну правильну відповідь - 1 бал.

1. Коли і де мирні домашні тварини раптом «пожерли людей» (Англія, обгородження);

2. Яка відстань між Константинополем і Царгородом? ( Це різні назви одного міста).

3. За якою сходах ніхто ніколи не ходив? (Феодальної).

4. Коли в історії воювали квіти? (Війна Червоної та Білої троянди).

5. Назвіть улюблені розваги лицарів (бенкети і турніри).

6. Якою мовою викладали в середньовічних університетах ( на латині).

7. Кому підпорядковувалися васали? (Сеньйорам).

8. Як називалася металева сорочка у лицарів? (Кольчуга).

9. Хто такі шерифи? (Королівські чиновники).

10. Що таке диспути? (Словесні поєдинки).

Завдання 8. Конкурс капітанів.

У середньовічній історії було багато воєн. І зараз у цьому конкурсі ми перевіримо ваші знання в цій області. За кожну правильну відповідь - 1 бал.

1. Коли відбувся перший хрестовий похід? (1096г)

2. Яке місто хрестоносці взяли після облоги в 1099 році? (Єрусалим)

3.що завоював герцог Нормандії в 1066 році? (Англії).

4. Між ким йшла Столітня війна? (Англія і Франція).

ІІІ Підбиття підсумків. Оголошення результатів

Журі оголошує результати. Команда переможниця отримує приз – екскурсію до краєзнавчого музею.

ІV. Домашнє завдання

1. Готуватися до тематичного оцінювання.

2. Скласти кросворд.

3. Скласти кросдат.