- •Алгебра 10 клас Урок 1
- •Хід уроку
- •V. Формування умінь розв'язувати ірраціональні рівняння.
- •Vі. Підведення підсумків уроку.
- •Vіі. Домашнє завдання.
- •V. Закріплення набутих знань
- •III. Сприймання і усвідомлення зведення радикалів до найпростішого вигляду, поняття подібних радикалів.
- •IV. Підведення підсумків уроку.
- •IV. Домашнє завдання.
- •Хід уроку.
- •V. Первинне закріплення навчального матеріалу.
V. Формування умінь розв'язувати ірраціональні рівняння.
Виконання вправ №6 62 (2), 63 (2), 64 (2), 67 (1, 2).
Vі. Підведення підсумків уроку.
Повторили поняття ірраціонального рівняння, рівносильних рівнянь. Систематизували знання правил утворення рівносильних рівнянь, з'ясували випадки, коли необхідно обов'язково перевіряти одержані розв'язки підстановкою їх в дане рівняння. Розглянули приклади розв'язування найпростіших ірраціональних рівнянь. Набули навичок і вмінь розв’язувати ірраціональні рівняння.
Vіі. Домашнє завдання.
Розділ ІН § 2 (1). Запитання і завдання до розділу III № 49—53. Вправи № 62 (1), 63 (1), 71 (1), 65.
Урок 2
Тема уроку: перетворення виразів, які містять степені з раціональними показниками
Мета уроку: формувати вміння виконувати перетворення виразів, що містять степені з раціональним показником, а саме: множення та піднесення до степеня одночленів і многочленів, члени яких є степенями з раціональними показниками; розкладання многочленів на множники; скорочення дробів чисельники і знаменники яких містять степені з раціональними показниками; розвивати логічне мислення учнів; виховувати культуру усної математичної мови.
Тип уроку: закріплення нових знань
Обладнання: роздруківки з формулами
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання. Перевірка присутніх, перевірка наявності домашнього завдання.
Актуалізація опорних знань
Продовжіть формулу:
2) Пригадаємо властивості степеня з раціональним показником:
При множенні степенів з однаковими основами залишають ту саму основу, а показники степенів додають;
При діленні степенів з однаковими основами залишають ту саму основу, а від показника діленого віднімають показник дільника;
При піднесенні степеня до степеня основу залишають ту саму, а показники степенів перемножують;
Щоб піднести до степеня добуток, досить піднести до цього степеня кожний множник і результати перемножити;
Щоб піднести до степеня частку, треба піднести до цього степеня ділене і дільник, а потім поділити степінь діленого на степінь дільника;
(на дошці висять роздруківки з формулами, учні формулюють правила)
Розв’язуємо на кожну властивість по одному прикладу:
ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку
Запишіть у зошити тему уроку «Перетворення виразів, які містять степені з раціональним показником». На сьогоднішньому уроці ми з вами переконаємося, що знання формул скороченого множення ми можемо виконувати перетворення над виразами, які містять степені з раціональними показниками, а також виносити спільний множник за дужки.
ІV. Пояснення нового матеріалу
Щоб перетворювати вирази, які містять степені з раціональним показником, потрібно вільно володіти формулами скороченого множення. Допоможіть відновити формули:
квадрат суми
квадрат різниці
різниця квадратів
сума кубів
різниця кубів
А зараз розглянемо наступний приклад:
Яку формулу скороченого множення ми можемо використати для розв’язання цього приклада?
Розкласти на множники вираз, використовуючи формули скороченого множення і винесення спільного множника за дужки:
Винести за дужки спільний множник: