- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Урок 3
- •Хід уроку
- •Урок 4
- •Хід уроку
- •VI. Практична робота
- •Vіі. Релаксація (1 хв).
- •Vііі. Підсумок уроку (6 хв).
- •Урок 5
- •Хід уроку
- •Урок 6
- •Хід уроку
- •Урок 7
- •Хід уроку
- •1) Перевірка домашнього завдання(1 хв)
- •2) Розминка (8 хв)
- •3) Перевірка правил техніки безпеки (2 хв)
- •4) Фізкультхвилинка (1 хв)
- •1) Робота із зошитом (10 хв)
- •2) Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Увага» (Виконавець «Олівець» комп'ютерний диктант)) (10 хв).
- •3) Релаксація (1 хв)
- •Урок 8
- •Хід уроку
- •1. Робота із зошитом (6 хв)
- •2. Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Увага» (Виконавець «Олівець» (комп'ютерний диктант) (10 хв).
- •3. Релаксація (1 хв)
- •Хід уроку
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •III. Практична робота
- •IV. Пояснення домашнього завдання
- •V. Підсумок уроку
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •I. Розминка
- •VII. Релаксація
- •VIII. Підсумок уроку
- •Урок 12
- •Хід уроку
- •1) Гра «Знайди спільну ознаку»
- •2) Фізкультхвилинка
- •3) Релаксація
- •Урок 13
- •Хід уроку
- •Урок 14
- •Хід уроку
- •Урок 15
- •Хід уроку
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •Урок 17
- •Хід уроку
- •Урок 18
- •Хід уроку
- •Урок 19
- •Хід уроку
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок 22
- •Хід уроку
- •Урок 23
- •Хід уроку
- •Урок 24
- •Хід уроку
- •Урок 25
- •Хід уроку
- •Урок 28
- •Хід уроку
- •Урок 29
- •Хід уроку
- •47 ? 17
1. Робота із зошитом (6 хв)
Перед виконанням першого завдання нагадати, що відлік починається від тієї клітинки, перед якою розміщено об'єкт.
Завдання 1.
Виконай дії:
Знайди лівий нижній кут.
Постав точку.
Відступи праворуч 2 клітинки.
Постав точку і почни малювати
Завдання 2.
Намалюй малюнок від указаної точки
2. Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Увага» (Виконавець «Олівець» (комп'ютерний диктант) (10 хв).
Перед виконанням завдання нагадати правила роботи, виконати пробне завдання. Наприклад: виконати під диктовку вчителя дії: праворуч — 1 клітинка, униз — 1, праворуч — 1, униз — 1. Стерти цей малюнок. Установити виконавця в початкове положення.
Приклад завдання:
режим «ПЕРЕМІСТИТИ»:
праворуч — 4 клітинки; униз — 6;
режим «МАЛЮВАТИ»:
ліворуч — 1; угору — 1; праворуч — 1; униз — 1; праворуч — З; угору — 3; праворуч — 2; угору — 2; праворуч — 1; униз — 2; праворуч — 1; униз — 3; праворуч — 6; угору — 2; ліворуч — 1; угору — 3; праворуч — 1; униз — 2; праворуч — 1; униз — 9; ліворуч — 4; угору — 2; праворуч — 2; угору — 1; ліворуч — 6; униз — 3; ліворуч — 4; угору — 2; праворуч — 2; угору — 2; ліворуч — 4; угору — 2.
3. Релаксація (1 хв)
Витягти праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і вниз (4-5 разів)
Швидко поморгати, заплющити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5 (5 разів)
Пояснення домашнього завдання (2 хв)
Завдання 1.
Намалюй квадрат ліворуч від трикутника, але праворуч від круга.
Завдання 2.
Виконай дії:
Знайди квадратик.
Відступи ліворуч 1 клітинку.
Відступи вгору 2 клітинки.
Постав крапку і почни малювати.
Підсумок уроку (7 хв)
Закінчи речення:
Стіл, за яким ми пишемо, малюємо, читаємо називається (робочим) столом. На робочому столі комп’ютера є маленькі картинки – (піктограми). Під кожною піктограмою є (назва піктограми). Якщо підвести курсор до піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою миші, то (відкриється програма).
УРОК 9
Тема. Підсумковий урок з теми "Мова стрілок". Практична робота № 9. «Олівець». Комп'ютерний диктант.
Мета:
перевірити якість засвоєння матеріалу;
розвивати логіку та мислення учнів;
виховувати акуратність та точність у виконанні самостійної роботи.
Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».
Вимоги до учнів: орієнтуватися в напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч»; виконувати дії, записані мовою стрілок; точно виконувати дії на вимогу вчителя; використовувати клавіші керування курсором при роботі з програмами.
Хід уроку
Організаційний момент (2 хв).
Підготовка зошитів, ручок, олівців та фломастерів.
Актуалізація опорних знань (3 хв)
1) Перевірка домашнього завдання
2) Повторення правил техніки безпеки
- Петрику П’яточкіну захотілось дізнатись, як працює системний блок. Він почав його торкатися руками з усіх боків.
- Петрик схотів показати однокласниці де знаходиться курсор і для цього почав водити пальцем по монітору.
- Другокласнику Петрику подарували лазерну указку. Не бажаючи з нею розлучатися, він прихопив її з собою на урок інформатики.
Чи порушив правила техніки безпеки Петрик? Які саме?
III. Письмова робота (15 хв).
1) Робота із зошитом (Контрольна робота №1)
Завдання 1.
Намалюй круг праворуч квадрата, але ліворуч трикутника.
Завдання 2.
Виконай дії:
Знайди крапку.
Відступи ліворуч 3 клітинки.
Відступи вниз 4 клітинки.
Постав крапку і почни малювати.
2) Фізкультхвилинка (1 хв)
Ми писали і читали, Малювали, рахували.
Стати рівно, витягувати руки вперед, у сторони, вгору.
От втомились, так втомились, Аж голівки похилились.
Нахиляти голови вправо та вліво.
Ми свої втомили ніжки, Адже не лежали в ліжку.
Підстрибувати на двох ногах.
Наші ручки зажурились — Це від того, що втомились.
Трясти руками.
Треба трошки відпочити, Щоби знов науки вчити.
Потягнутись усім тілом і сісти на місця..
IV. Практична робота
1) Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Увага». Виконавець «Олівець» (комп'ютерний диктант) (12 хв).
Завдання:
режим «ПЕРЕМІСТИТИ»
униз — 11 клітинок;
режим «МАЛЮВАТИ»:
праворуч — 2 клітинки; угору — 1; праворуч — 1 угору — 1; ліворуч — 1; угору — 2; ліворуч — 1; униз — 1; праворуч — 7 угору — 6; праворуч — : униз — 3; праворуч — 1 униз — 3; ліворуч — 1; униз — 3; праворуч — 2 униз — 1; ліворуч — 11 клітинок.
Релаксація(1 хв)
- Повільно перевести погляд угору – вниз, потім навпаки (3 рази)
- Міцно примружити очі (рахунок до 3), відкрити їх і подивитися вдалину.
V. Підсумок уроку (6 хв)
Урок наближається до кінця.
Чи подобається вам вивчати інформатику?
Що нового ви дізналися на уроках?
Що сподобалося вам найбільше?
А ваші батьки використовують у роботі комп’ютер?
Що комп’ютер може зробити краще від людини?
А чого він не може зробити за людину?
Чи може комп’ютер повністю замінити людину?