Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
збірник практика.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
02.05.2019
Размер:
513.54 Кб
Скачать

VI етап — перевірка розуміння учнями нового матеріалу

Завдання: визначити рівень засвоєння учнями взаємозв'язку між фактами, змісту нових понять, усунути виявлені прогалини у знаннях.

Результат: основний критерій результативності — рівень розуміння нового матеріалу більшістю середніх і слабких учнів.

Рекомендації: використання запитань, які вимагають активної розумової діяльності учнів, створення нестандартних ситуацій, звертання вчителя до класу з пропозицією доповнити, уточнити, виправити, знайти інше рішення. Врахування додаткових запитань учнів під час з'ясування прогалин у знаннях.

VII етап — закріплення нового матеріалу

Завдання: закріпити знання і вміння, необхідні для самостійної роботи з новим матеріалом.

Результат: уміння учнів співвідносити факти, знаходити суттєві ознаки найголовніших понять, конкретизувати їх, активність учнів.

Рекомендації: оволодіння раціональними методами і прийомами контролю за знаннями, вміннями учнів.

VIII етап — інформація про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Завдання: повідомити домашнє завдання, з’ясувати методику його виконання і підбити підсумки уроку.

Результат: правильне виконання домашнього завдання всіма учнями.

Рекомендації: давати домашнє завдання безпосередньо на уроці, вводити до складу домашнього завдання пізнавальні завдання, запитання; диференціювати підхід до добору матеріалу для домашнього завдання.

Додаток 4

СХЕМА ПЛАНУ-КОНСПЕКТУ УРОКУ

  1. Тема уроку.

  2. Мета уроку (навчальна, розвивальна, виховна).

  3. Обладнання на уроці (наочні посібники, ТЗН).

  4. Тип уроку.

  5. Структура уроку відповідно до вибраного типу уроку.

  6. Хід уроку з обов'язковим розкриттям діяльності вчителя (вказати методи навчання, сформулювати запитання до учнів, інші види завдань) та діяльності учнів (очікувані відповіді на поставлені запитання, прийоми організації пізнавальної діяльності учнів).

СХЕМА ПЛАНУ-КОНСПЕКТУ УРОКУ КОМБІНОВАНОГО ТИПУ

ТЕМА УРОКУ: (згідно з тематичним планом).

МЕТА УРОКУ: а) освітня (об’єкти, поняття, ідеї, процеси, закономірності, прийоми навчальної роботи) – що повинні знати учні;

б) розвивальна (розвиток логічного мислення, пам’яті, формування причинно-наслідкових зв’язків, уміння робити узагальнення, прийоми інтелектуальної та практичної діяльності, абстрагування тощо) – чого мають навчитися учні;

в) виховна (формування загальнолюдських цінностей, позитивного ставлення до навчання і праці; патріотичне, естетичне, економічне, екологічне, інтернаціональне виховання тощо) – які якості й риси характеру повинні формуватися в учнів.

ОБЛАДНАННЯ: оформлення дошки, картографічний матеріал, атласи, демонстраційний матеріал, роздатковий матеріал, ТЗН, підручники, хрестоматії тощо.

ТИП УРОКУ: комбінований урок.

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  1. Організація уваги і роботи учнів 1-2 хв.

  1. КОНТРОЛЬ ТА КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ 13-15 хв.

  1. Активізація роботи учнів (повідомлення результатів попереднього письмового контролю знань, контролю виконання практичної роботи; мета перевірки домашнього завдання, повідомлення критеріїв оцінювання знань тощо).

  2. Перевірка домашнього завдання (знань та вмінь учнів) у формі:

а) усного контролю (індивідуального, фронтального, групового, парного тощо);

б) письмового контролю (фронтального, індивідуального, у формі тестів тощо).

Указати варіанти завдань для перевірки знань різних рівнів (високого і творчого; середнього рівня; для учнів із слабкою успішністю).

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 20-25 хв.

    1. Актуалізація життєвого та почуттєвого досвіду, опорних знань. 2 хв.

    2. Мотивація навчальної діяльності (пізнавальна, соціальна, перспективна, відповідальності). 1-2 хв.

    3. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. 1 хв.

    4. Сприймання, усвідомлення та осмислення нового матеріалу. 18-20 хв.

Варіант 1. — Поетапне вивчення нового матеріалу за планом (можливе паралельне моделювання сигнальної графічної схеми):

а) сприйняття й початкове усвідомлення нового матеріалу, формування історичних або географічних образів;

б) формування понять і причинно-наслідкових зв’язків;

в) формування нових умінь (можливе виконання елементів програмних практичних робіт);

в) закріплення нових знань та вмінь.

Варіант 2. — Новий матеріал поділяється на блоки, кожний із яких вивчається за вказаним вище планом.

Указати методичні прийоми, форми організації навчальної діяльності та використані засоби навчання.

ІV. КОМЕНТОВАНЕ ПОЯСНЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (сторінки підручника, пояснення самостійних завдань, психолого-педагогічні рекомендації, індивідуальні завдання) 1-2 хв.

    1. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (форми, методичні прийоми, питання та завдання) 3-5 хв.

    1. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ(оцінюється робота учнів на уроці) 1хв.

    1. ЛІТЕРАТУРА (основна методична і додаткова, яка була використана при розробленні уроку).

Додаток 5

СХЕМА КОНСПЕКТУ ПОЗАКЛАСНОГО ЗАХОДУ З ФАХУ

  1. Тема позакласного заходу (на титульній сторінці).

  2. Прізвище, ім’я, по батькові студента, який підготував захід (на титульній сторінці).

  3. Мета заходу (пізнавальна, виховна, розвивальна).

  4. Форма проведення.

  5. Місце проведення, тривалість.

  6. Обладнання.

  7. План заходу

  8. Хід заходу.

  9. Використана література.

Приклад оформлення конспекту позакласного заходу вміщено у навчально-методичному посібнику “Організація, зміст та оцінювання неперервної педагогічної практики майбутніх учителів / За заг. ред. А.М.Бойко. – Полтава, 2002” (додатки № 17, 18). – С.104 – 119.

Додаток 6

СХЕМА АНАЛІЗУ (САМОАНАЛІЗУ)