Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
656_Відкриті уроки.doc
Скачиваний:
19
Добавлен:
20.11.2018
Размер:
180.74 Кб
Скачать

Vі. Домашнє завдання

  1. § 32, впр. 276.

  2. Скласти й записати діалог (8-10 реплік) на тему „Видатні українські імена”, виділити прийменники у тексті, визначити, з якими відмінками самостійних частин мови вони вживаються.

  3. Скласти невеликий твір-роздум у публіцистичному стилі на тему „Як бути корисним своїй Батьківщині?”, використавши в ньому різні види прийменників.

Розгорнутий конспект уроку з української мови у 6 класі (2 урока)

ТЕМА: РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ

ОСНОВНІ ДЖЕРЕЛА МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ТВОРУ І ЙОГО СИСТЕМАТИЗАЦІЯ. СКЛАДНИЙ ПЛАН ГОТОВОГО ТЕКСТУ. ПРОСТИЙ ПЛАН ВЛАСНОГО ВИСЛОВЛЮВАННЯ. УСНИЙ ТВІР-ОПИС ПРИРОДИ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ.

МЕТА: ознайомити учнів з основними джерелами матеріалу для твору, його систематизацією;

сформувати вміння й навички добирати й систематизувати для самостійних висловлювань

матеріал на основі різних джерел; поглибити знання учнів про прекрасні куточки нашої

Батьківщини; сформувати поняття про складний план готового тексту; удосконалити вміння

складати простий план власного висловлювання; розвивати увагу, пам'ять, культуру мовлення

учнів.

ТИП УРОКУ: урок розвитку комунікативних умінь і навичок учнів.

ОБЛАДНАННЯ: підручник, тексти, пам’ятки, презентації „Сім чудес України”, „Сім природних чудес

України”.

ЕПІГРАФ: „… Україно! Ти для мене диво,

І нехай іде за роком рік,

Буду, мамо горда і вродлива,

З тебе дивуватися повік…

В. Сосюра

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ, ОГОЛОШЕННЯ ЕПІГРАФА

ІІІ. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (записати дату і тему уроку у зошит ).

  1. Актуалізація опорних знань учнів (робота з текстом – додатки на партах)

(Завдання: прочитати твір учениці. Визначити тему та основну думку тексту. Назвати можливі джерела для написання твору.)

Улюблений куточок україни

Найулюбленішим місцем відпочинку став дендропарк „Софіївка”, який розташований в місті Умань Черкаської області. Це один із шедеврів садово-паркового мистецтва. Його називають перлиною України.

На жаль, не збереглися імена тих, хто своїми руками створив „Софіївку”. Лише нещодавно вдалося виявити прізвища трьох будівничих. Це кріпосні селяни – Іван Вдовиченко, Ілля Вдовиченко і Корній Кузьменко.

Парк названий іменем Софії Вітт, якій зробив весільний подарунок магнат Станіслав Потоцький.

Створення парку розпочалося восени 1796 року. Були викопані ставки, із величезних кам’яних брил споруджені гроти, видові майданчики над Нижнім ставком, Великий водоспад.

Не залишає байдужою увагу кожного відвідувача парку канал, прокладений під землею від Солодкого моря. Він символізує міфічну річку Стікс, якою Хорон перевозить душі померлих у підземне царство Аїда. На березі Нижнього ставка неподалік від Великого фонтана височить так звана Левкарська скеля.

Якщо зібрати до купи всі міфи, з якими пов’язані основні споруди та скульптури парку, вони стануть своєрідними ілюстраціями до творів Гомера „Іліада” і „Одісея” в образах паркового мистецтва.

Уманський парк чудовий в усі пори року. Він є своєрідною зоною відпочинку

( З твору учениці ).

(Скласти простий і складний плани до тексту.)

ПІДСУМОК: назвати джерела для написання творів, пояснення різниці між простим і складним планами, назвати основні 3 частини складного плану – вступ, основна частина, висновок, пояснити новий матеріал.

  1. Опрацювання пам’ятки добору й систематизації матеріалів для твору (додаток на партах)

ПАМ’ЯТКА

ЯК ДОБИРАТИ Й СИСТЕМАТИЗУВАТИ МАТЕРІАЛ ДО ТВОРУ

  • Вдумайтесь у зміст теми, зрозумійте її сутність і мету.

  • Доберіть тексти тематично співзвучних художніх творів, публіцистичних або наукових статей.

  • Виділіть і перечитайте окремі місця дібраних джерел. Оформіть тезаурус: афористичні вислови, цікаві думки, описи тощо.

  • Виберіть із тезаурусу ті думки, які справді таки підтверджуватимуть (розвиватимуть, уточнюватимуть чи пояснюватимуть) висловлену думку.

  1. Перегляд презентацій(уривок з розповіддю про острів Хортиця, Кам’яну могилу та озеро Синевир – три описи природи на вибір)

(Для підготування учнями усного твору-опису природи в художньому стилі, складання плану до нього в зошиті.)

  1. Творча робота

(виділити час для підготування учнями складних планів до твору-опису будь-якого із запропонованих на уроці чудес України, за бажанням, вони можуть на уроці підготувати усний твір із попередньо побачених презентацій).

ІV. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО, ПІДСУМКИ УРОКУ

Дати відповіді на питання:

  1. Як скласти план до тексту?

  2. Чим відрізняється простий план від складного? Назвати основні елементи складного плану.

  3. Які ви знаєте джерела для твору?

  4. Про які чудеса України ви сьогодні дізнались?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]