- •Лабораторна робота №1
- •Хід роботи
- •Контрольні питання
- •Завдання до самостійної роботи (2 год.)
- •Контрольні питання
- •Лабораторна робота №3
- •Хід виконання роботи
- •Контрольні питання
- •Завдання до самостійної роботи (2 год.)
- •Лабораторна робота № 4
- •Хід виконання роботи
- •Контрольні питання
- •Лабораторна робота № 5
- •Теоретична довідка
- •Хід виконання роботи
- •Контрольні питання
- •Лабораторна робота № 6
- •Хід роботи
- •Завдання 1. Створити папку на локальному комп’ютері і оголосити її спільним ресурсом домена локальної мережі з виділеним сервером.
- •Методичні рекомендації
- •Завдання 2. Підключити мережевий ресурс як диск локального комп’ютера.
- •Методичні рекомендації
- •Контрольні питання
- •Лабораторна робота № 7
- •Хід виконання роботи
- •Контрольні питання
- •Лабораторна робота № 8
- •Контрольні питання
- •Лабораторна робота № 9
- •Контрольні питання
- •Заробітна плата працівників заводу "океан" за червень
- •Заробітна плата працівників заводу "океан" за червень
- •Лабораторна робота № 10
- •Контрольні питання
- •Лабораторна робота № 11
- •Хід виконання роботи
- •Контрольні питання
- •Дати визначення поняттям: таблиця, електронна таблиця, табличний процесор.
- •Лабораторна робота № 12
- •Мал. 1
- •Контрольні питання
- •Лабораторна робота № 13
- •Мал. 1
- •Контрольні запитання
- •Лабораторна робота № 14
- •Контрольні запитання
- •Лабораторна робота № 15
- •Контрольні запитання
- •Лабораторна робота № 16
- •Хід заняття
- •Контрольні питання
- •Лабораторна робота № 17
- •Хід заняття
- •Контрольні питання:
- •Лабораторна робота № 18
- •12. Модифікуйте Запит1, щоб вибрати записи про студентів, які вчаться на "4" або "5" з математики і мови.
- •33. Закрийте базу даних. Закінчіть роботу. Здайте звіт.
- •24. Перепишіть у зошит останній рядок звіту.
- •25. Покажіть викладачеві і збережіть звіт.
- •26. Закінчіть роботу. Здайте звіти.
- •Контрольні питання
- •Лабораторна робота № 20
- •Хід роботи
- •Методичні рекомендації
- •Основні параметри тега body:
- •Дизайн тексту для Web-сторінок
- •Створення списків та їх дизайн
- •Створення таблиць та їх дизайн
- •Вирівнювання елементів
- •Додання графічних та відеофайлів
- •Адреси файлів
- •Додання гіперпосилань
- •Поняття про динамічні ефекти
- •Використання фреймів
- •Контрольні питання
Контрольні запитання
Яких правил необхідно дотримуватися при роботі зі списками в табличному процесорі MS Excel?
Які способи існують для доповнення списку новим рядком?
Як виконати доповнення списку новим рядком за допомогою форми?
Як виконати знищення рядку в списку за допомогою форми?
Як виконати сортування по стовпчику?
Як використати автофільтр?
Як зняти фільтр з списку?
Призначення та аргументи функцій СРЗНАЧ, СЧЕТЕСЛИ, МАКС, МИН.
Призначення та аргументи функцій БДСУММ, ДСРЗНАЧ, ДМАКС, ДМИН.
Література:
Основна: [1], [2], [3], [4].
Додаткова: [4], [5], [8], [9], [10], [11].
Лабораторна робота № 16
Тема: Створення баз даних та їх опрацювання засобами Access.
Мета: Набути практичних умінь та навичок по створенню та опрацюванню баз даних засобами Access for Windows. Уміти створювати структуру таблиці, модифікувати її, вводити дані в таблицю, створювати міжтабличні зв’язки різних типів.
Хід заняття
Запустити Access, створити нову базу даних з власним прізвищем – Access Нова база даних ОК <Прізвище> Створити.
В щойно створеній базі даних за допомогою конструктора створити таблицю з назвою „Оцінки” з такими полями і відповідними типами: Номер (числовий), Прізвище (текстовий), Ім'я (текстовий), Мат (числовий), Інф (числовий), Фіз, Літ, Мова (числовий).
Для поля Мат задаємо властивості: умову на значення та повідомлення у разі помилки. Текст повідомлення придумайте самі.
Ви сформували структуру таблиці. Збережіть її під іменем Оцінки, поки що не задавайте ключові поля
Перейдіть в режим таблиці і наповніть таблицю даними про себе та ще чотирьох студентів групи, прізвища яких йдуть в списку підгрупи після вашого прізвища.
Виконати певні дії над таблицею: заховати перший стовпець, поновити його, вилучити другий запис з таблиці, доповнити таблицю ще двома записами, впорядкувати введені дані за зростанням по полю Інф, за спаданням по полю Номер.
Модифікувати структуру таблиці Оцінки, для цього перейти у режим конструктора і написати назву першого поля великими літерами НОМЕР.
Створити таблицю Телефони з такими полями: Номер і текстовими полями Прізвище, Ім’я, Місто, Телефон, Типтел (зі значеннями: домашній, мобільний, батьків).
Порада: Полю Тип тел в режимі конструктора дайте тип — мастер подстановок і задайте режим Будет введен фиксирований набор значений, далее. Введіть в один стовпець три значення — домашній, мобільний, батьків.
Створити таблицю Адреси з такими полями: Номер, Місто, Вулиця.
Між таблицями можуть бути встановлені зв'язки: між таблицями Оцінки і Адреси встановити зв'язок по полю НОМЕР типу один до одного і тоді програма буде однозначно розуміти, яка адреса в деякого студента. Між таблицями Оцінки і Телефони можна встановити зв'язок по полю Прізвище типу один до багатьох. Тоді програма зможе автоматично визначити для даного студента всі його номери телефонів. Для налагодження зв'язків між таблицями призначена команда Сервіс => Схема даних.
Збережіть БД на сервері
Оформіть звіт.