Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
наскрізна програма 5 курс технолог+пед+псих.+до...doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
14.11.2019
Размер:
128 Кб
Скачать

Основні вимоги до оформлення конспектів уроків з технологій

Обов’язкові структурні елементи уроку технологій:

- тема і мета уроку;

- актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів;

- завдання уроку;

- мотивацію навчально-трудової діяльності учнів;

- рефлексію учнів.

Тема уроку визначається відповідно до навчальної програми.

Метою навчання називають усвідомлене уявлення про кінцевий результат спільної діяльності вчителя та учнів.

Мета уроку, на якому основна увага буде приділятися вивченню теоретичних питань, має формулюватися так:„Засвоєння учнями понять про ….( фізичні, хімічні і технологічні властивості текстильних матеріалів)”.

При визначенні мети уроку:„Формування умінь та навичок з...” передбачає вироблення в учнів умінь та навичок виконання конкретних операцій.

Завдання мають відповідати наступним вимогам:

  • мають бути короткими і максимально зрозумілими для кожного учня;

  • під час повідомлення завдань уроку вчитель мусить забезпечити зворотній зв'язок із класом, з метою виявлення чи всі їх зрозуміли;

  • завдання мають бути досяжними на уроці;

  • не варто перевантажувати урок завданнями, адже їх необхідно досягти на даному уроці;

  • завдання формулюються для учнів, а не для вчителя;

  • у підсумках уроку вчитель знову має повернутися до завдань уроку. Тут важливо , щоб учні назвали, які завдання було виконано, а які ні.

Рефлексія – це усвідомлення учнями результатів власної діяльності на уроці.

Класифікація уроків технологій за основною дидактичною метою пропонується наступна:

  1. Урок засвоєння нових знань

  2. Урок формування умінь та навичок

  3. Урок комплексного застосування знань, умінь та навичок

  4. Урок узагальнення і систематизації знань

  5. Урок перевірки, оцінювання й корекції знань, умінь та навичок

  6. Комбінований урок.

Урок засвоєння нових знань має таку основну структуру:

    1. Актуалізація опорних знань і досвіду учнів.

    2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

    3. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів.

    4. Вивчення нового матеріалу

    5. Первинне закріплення.

    6. Підведення підсумків.

    7. Рефлексія.

    8. Робота із щоденником.

Урок формування практичних умінь і навичок передбачає наступну послідовність його проведення:

  1. Актуалізація опорних знань і досвіду учнів.

  2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

  3. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів.

  4. Практична робота.

  5. Підведення підсумків.

  6. Рефлексія.

  7. Робота із щоденником.

Додаток Ж

ЗАГАЛЬНА ОРІЄНТОВНА СХЕМА КОМБІНОВАНОГО ТИПУ УРОКУ

Тема уроку

Мета уроку

Обладнання, матеріали, інструменти

Тип уроку

План уроку

  1. Організаційна частина (…хв..).

  2. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (або повторення раніше вивченого матеріалу)(…хв..).

  3. Повідомлення теми, мети та завдань уроку (очікуваних результатів)(…хв..).

  4. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів(…хв..).

  5. Вивчення нового матеріалу(…хв..).

  6. Закріплення вивченого матеріалу(…хв..).

  7. Практична робота (…хв..).

  8. Заключна частина(…хв..).

Хід уроку

1. Організаційна частина

- перевірка присутності учнів на занятті;

- призначення чергових;

- перевірка наявності спецодягу

2. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів

3. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів

- коротко обґрунтовуються тема і завдання уроку

4. Повідомлення теми, мети та завдань уроку

- оголошується і записується тема уроку;

- формулюється дидактична мета(для учнів);

- конкретизуються завдання навчально-трудової діяльності (для учнів).

5. Вивчення нового матеріалу

- план викладання нових відомостей;

- стислий конспект з вказанням методів навчання.

6. Закріплення вивченого матеріалу

7. Практична робота

7.1. Зміст завдань (або проблеми, згідно якої виконується практична робота чи розробляють проект).

7.2. Вступний інструктаж:

- звернути увагу на... (технологічність і послідовність дотримання спроектованої технології у виготовленні виробу тощо);

- вказати на найбільш поширені помилки;

- нагадати про дотримання правил ТБ.

7.3. Самостійна робота учнів (обходи). Поточний інструктаж:

- контроль якості виконуваних робіт;

- вказати на недоліки в роботі і шляхи усунення.

7.4. Заключний інструктаж:

- короткий аналіз виконаної роботи;

- акцентувати увагу на важливість наукової організації робочого місця (своєчасне його прибирання, догляд за інструментами після роботи тощо).