|
|
|
Тема
|
|
Ішенко.О.А. |
Тема уроку: Вправи на визначення роду і числа прикметників за відповідними іменниками. Складання усної розповіді за малюнком.
Мета уроку: Вдосконалювати вміння учнів визначати рід і число прикметників у зв’язку з іменниками, добирати прикметники-антоніми. Поглиблювати знання про текст. Вчити школярів будувати зв’язну розповідь за малюнком. Розвивати усне мовлення, збагачувати лексичний запас учнів. Виховувати любов до праці.
План уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Хвилинка каліграфії.
2. Актуалізація знань.
ІІІ. Узагальнення і закріплення вивченого.
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Складання усного твору.
VІ. Підсумок уроку.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: «Добрий день!»
Девіз нашого уроку:
Діяти – активно!
Думати – оперативно!
Сперечатись – доказово!
Для всіх обов’язково!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні у нас урок незвичайний. Я запрошую вас у цікавий світ телебачення. Сьогодні ви будете не тільки слухачами і глядачами, а й станете активними учасниками, дізнаєтеся більше про прикметник, рід та число.
А зараз анонс передач, які ми сьогодні переглянемо.
Передача «Правила життя».
Передача «Слідство ведуть знатоки».
Передача «Найрозумніший».
Реклама.
Передача «Навколо світу».
Передача «Планета-спорт».
Передача «Хіт-парад дикої природи».
1. Хвилинка каліграфії.
Телепередача « Правила життя» та її ведучий Теліман Василь.
1. Пальчикова гімнастика:
- Привітаємося з ручкою. Спочатку 1 пальчик, 2, 3, 4, всі пальчики. Працює друга рука так само.
- Гра «Мурашка»
2. Щоб правильно й гарно писати,
Нам з’єднання букв слід усім пригадати.
Бб бу бо бі
Доброго ранку! Доброго дня!
3. Складання речення із слів.
Бажаємо вам здоров'я і добра!
- Ми часто говоримо один одному ці слова. Це не тільки вияв ввічливості. У цих словах ми виявляємо свою людську сутність.
Ми говоримо один одному: здрастуйте, доброго здоров'я. Цим висловлюємо своє ставлення до найбільшої цінності – людини. Не сказати людині «здрастуйте» - виявити свою невихованість. Слово «здрастуйте» має чудодійну властивість. Воно пробуджує почуття взаємного довір’я, зближує людей, відкриває їм душі.
4. Зробити звуко-буквений аналіз слова здоров'я.
Здоров'я [з д о р о в й а] 7б., 8 зв.
5. - Назвати в реченні прикметники.
- Якого роду прикметник.
- Поставити прикметник добрий в Ж. роді, С. роді.
(Доброго, Ч. рід, добра, добре)
2. Актуалізація знань.
Наступна передача «Слідство ведуть знатоки» і я її ведуча Приходько Л. М.
Я прочитаю вірш С. Жупанина «Хто молодець?», а ви повинні в ньому знайти прикметники і записати їх у зошит. Для вас у класі існують підказки.
Вранці ми із добрим ділом
привітали понеділок.
Ніченька минула скоро, -
трудовий іде вівторок.
Спритна, вміла, молода,
вже настала середа.
Йде четвертий день тепер,
називається четвер.
Діло добре ладиться,
як настала п’ятниця.
Дома скрізь кипить робота,
як почався день – субота.
А субота з хлібом-сіллю
привела сестру – неділю.
Ось і тижневі кінець,
хто трудився – молодець.
Виписати: добрим, трудовий, спритна, вміла, молода, добре.
Слова в класі: добрим, трудовий, спритна, вміла, молода, добре, суботній, весела, святковий, сестра, день.
ІІІ. Узагальнення і закріплення вивченого.
Телепередача «Найрозумніший» та її ведуча я, Приходько Л. М. Сьогодні у нас грають ряди, і ми дізнаємося учні якого ряду найрозумніші. Кожен ряд вибирає собі колір (жовтий, червоний, зелений). За правильні відповіді будете отримувати фішки. Хто більше набере фішок.
1).