Розрахуйте та оптимізуйте сукупне податкове зобов'язання акціонерного товариства «Ватра» при наявності таких умов* та операцій у другому кварталі 2011 р. і визначіть податок на доходи фізичних осіб для працівників Цісар О. K., Мудрого В. В. та Шевця П. С.
* 1. Акціонерне товариство створене 10 квітня 2006 р. і щорічний обсяг доходів з моменту створення товариства не перевищував 3 млн. грн. і не був менший 500 тис. грн.
*2. Середньооблікова кількість працівників з моменту створення товариства не перевищувала 19 осіб, в звітному кварталі становить 18 осіб.
*3. Підприємство знаходиться в обласному центрі з чисельністю населення 220 тис. чол.
*4. З метою оптимізації податкових зобов'язань дозволено встановити максимальний фонд оплати праці в розмірі 34 560 грн.
п/п |
Операції |
Варіант 2 |
1 |
Місячна сума амортизації виробничих основних засобів у кожному з місяців кварталу становила (грн.). |
7300 |
2 |
У власності підприємства є земельна ділянка площею (га) (підприємство знаходиться в обласному центрі з чисельністю населення 220000 чол.) |
1,3 |
3 |
За попередній квартал об'єкт оподаткування по податку на прибуток підприємств становив і грн.) |
-11763 |
|
Квітень |
|
4 |
Отримано безповоротну фінансову допомогу (грн.). |
43000 |
5 |
Отримано право власності на сировину та матеріали, які використані при виготовленні продукції, (грн.), (в тому числі ПДВ) (грн.). За дану сировину у лютому 2011 р. сплачено аванс (грн.). (в тому числі ПДВ) (грн.). 60% вартості сировини було використано при виробництві продукції, що реалізована у квітні 2011 p., решту продукції планується реалізувати у 3 кварталі 2011 р. |
32826 5471 17298 2883
|
6 |
Підприємство передало право власності на товари покупцю (в тому числі ПДВ) (грн.). |
221340 |
*5. Обсяг оподатковуваного прибутку за попередній звітний рік становив 400 тис. грн.
*6. За березень 2011 р. підприємство сплатило 23543 грн. податку на додану вартість.
*7. Акціонерне товариство «Ватра» - перебуває на загальній системі оподаткування.
*8. Ставка нарахувань єдиного соціального внеску - 36,76%.
7 |
Отримано послуги по реалізації готової продукції від фізичної особи - платника єдиного податку на суму (грн.) |
11300 |
8 |
Передано майно у схов (грн.) |
9650 |
9 |
Придбано нове виробниче приміщення вартістю (грн.) (в тому числі ПДВ) (грн.) |
588000 98000 |
10 |
Фонд оплати праці працівників зайнятих у виробництві склав (грн.) у тому числі громадянці Цісар O K., матері двох дітей віком до 18 р. нарахована заробітна плата (грн.). |
19770 2380
|
|
Травень |
|
11 |
Виготовлено продукцію на суму (грн.) Частина продукції забракована із технологічних причин (%) На решту продукції, яка підлягає оподаткуванню ПДВ, передано право власності покупцю. |
236000 6,3
|
12 |
Для збільшення популяції лелек заповіднику «Загребелля» перераховано кошти (грн.) |
43920 |
13 |
05.05.2011 р. з розрахункового рахунку перераховано кошти за напівфабрикати, на які отримано право власності 10.05.2011. в результаті імпорту та подання ВМД (євро). Дані напівфабрикати використані при виробництві продукції, яка реалізована 20.05.2011 р. Курс євро на день перерахування коштів становив 10,80, на дату визнання витрат 10,85, а на дату подання ВМД 10,82. В результаті декларування товарів у митному режимі імпорту нараховано мито (євро) |
6743
350 |
14 |
Придбано паливо для легкових транспортних засобів, яке використано у звітному періоді (грн.) у тому числі ПДВ. що підтверджено податковою накладною (грн.). |
13221,6 2203,6 |
15 |
Передано право власності на готову продукцію (в тому числі ПДВ) (грн.). |
252000 |
16 |
Фонд оплати праці працівників зайнятих у виробництві склав (гри.) Директору товариств Мудрому В. В. нараховано заробітну плату (грн.). |
23080 11103 |
|
Червень |
|
17 |
Отримано дивіденди від володіння акціями іноземного підприємства (грн.). |
46800 |
18 |
Виплачено дивіденди акціонерам фізичним особам за простими акціями |
21695 |
19 |
Придбано новий вантажний автомобіль Краз вітчизняного виробництва з робочим об'ємом циліндрів двигуна 10800см3 вартістю (грн.) (в тому числі ПДВ) |
246000 41000 |
20 |
Передано право власності на товар у зворотній тарі (грн) (без ПДВ), у т. ч. вартість зворотної тари (грн). |
458000 8930 |
21 |
Фонд оплати праці працівників зайнятих у виробництві склав (грн.) у тому числі працівнику відділу збуту Шевцю П. С. нараховано заробітну плату (грн.) та надано подарунок (пральна машина - автомат) вартістю (грн.) |
27400 1355 3300 |
Розв’язання:
Операція п/п |
Обчислення |
1 |
ПнП: Св=7300*3=21900 грн. |
2 |
Пзз |
3 |
ПнП: Св=11763 грн. |
4 |
ПнП: Д=43000 грн. |
5 |
П нп: Св=(32826-5471)*0,6=16413 грн. ПДВ: ПК=5471-2883=2588 грн. |
6 |
ПнП: Д=221340-221340/6=184450 грн. П
Квітень
|
7 |
не враховується |
8 |
ПнП: Св=9650 грн. |
9 |
ПДВ: ПК=98000 грн. |
10 |
ПнП: Св=19770+19770*36,76%=27037,45 грн. |
11 |
П нП: Д=236000*93,7%=215510 грн. Св=236000*6,3%=14868 грн. ПДВ: ПЗ=(236000-14868)/5=44226,4 грн. |
12 |
ПнП: Ів=40000 грн. (бо не має перевищувати 10% від 400тис.) |
13 |
ПнП: Св=(6743+350)*10,85=76959,05 грн. П
Травень
|
14 |
ПнП: Ів=13221,6-2203,6=11018 грн. ПДВ: ПК=2203,6 грн. |
15 |
ПнП: Д=252000-252000/6=210000 грн. ПДВ: ПЗ=252000/6=42000 грн. |
16 |
ПнП: Св=23080+23080*36,76%=31564,21 грн. Ів=11103+11103*36,76%=15184,46 грн. |
17 |
П нП: Д=46800 грн. |
18 |
не включається |
19 |
Перша реєстрація П
Червень
|
20 |
ПнП: Д=458000-8930=449070 грн. ПДВ: ПЗ=449070/5=89814 грн. |
21 |
ПнП: Св=(27400-1355)*0,3676+(27400-1355)=35619,14 грн. Ів=1355*36,76%+1355=1853,098 грн. |
А) Податок на додану вартість (пдв)
ПДВ=ПЗ-ПК
Розрахуємо суму ПДВ за Квітень:
ПЗ=36890 грн.
ПК=2588+98000=100588 грн.
ПДВ=36890-100588=-63698 грн.
Розрахуємо суму ПДВ за Травень:
ПЗ=44226,4+42000=86226,4 грн.
ПК=15349,25+2203,6+63698=81250,85 грн.
ПДВ=86226,4-81250,85=4975,55 грн.
Розрахуємо суму ПДВ за Червень:
ПЗ=89814 грн.
ПК=41000 грн.
ПДВ=89814-41000=48814 грн.
Сума сплаченого ПДВ за квартал:
∑ПДВ=4975,55+48814=53789,55 грн.
Б) Податок на прибуток підприємств (ПнП)
ПнП=(Д-Св-Ів)*Ст
Д=43000+184450+215510+210000+46800+449070=1148830 грн.
Св=21900+16413+9650+27037,45+14868+76959,05+31564,21+35619,146+11763=245773,9 грн.
Ів=40000+11018+15184,46+1853,098=68055,56 грн.
ПнП=(1148830-245773,9-68055,56)*0,23=835000,5*0,23= 192050,1 грн.
В) Податок з доходів фізичних осіб (пдфо)
Квітень: Цісар О.К.
Розрахуємо граничний дохід працівника: 941*1,4*2=2640 грн.
Оскільки з/п не перевищує граничний дохід то працівник має право на соц. пільгу. 100%( бо утримує двох дітей віком до 18 років)
Розрахуємо розмір соц. пільги:
941*0,5*2=941 грн.
Розрахуємо суму ЄСВ:
2380*3,6%=85,68 грн.
ПзДФО=(ЗП-ЄСВ-СП)*Ст
ПзДФО=(2380-85,68-941)*0,15=203 грн.
Травень: Мудрий В.В.
Оскільки ЗП директора товариства перевищує десятикратний розмір ЗП встановлений на й січня 2011 р. – 9410 грн., то його ЗП оподатковується за двома ставками. Максимальний розмір 9410 грн. за ставкою 15%, та різниця (11103-9410=1693 грн.) за ставкою 17%.
Розрахуємо ПзДФО на ЗП яка ≤ 10 мін. заробітних плат(МЗП):
(9410-(9410*3,6%))*0,15=1360,7 грн.
Розрахуємо ПзДФО на ЗП яка більша 10 МЗП але менша 15 МЗП:
11103-9410=1693 грн.
(1693-(1693*3,6%))*0,17=277,45 грн.
∑ПзДФО=1360,7+277,45=1638 грн.
Червень: Шевцю П.С.
Розрахуємо суму ПзДФО:
(1355-(1355*3,6%))*0,15=196 грн.
При розрахунку ПзДФО не включається сума дарунків, якщо їх вартість не перевищує 50% однієї мінімальної ЗП встановленої на 1 січня звітного року.
При нарахуванні доходів у будь-якій не грошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу обчислена за звичайними цінами та помножений на коефіцієнт.(К=100/(100-Сп))
Розрахуємо ПзДФО(з подарунка):
(3300-941*50%)*0,15*(100/(100-15))=2829,5*0,15*1,176=499 грн.
∑ПзДФО=196+499=695 грн.
Г) Єдиний соціальний внесок (єсв)
Квітень:
19770*36,76%=7267,452 грн.
Травень:
23080*36,76%=8484,208 грн.
11103*36,79%=4081,46 грн.
Червень:
27400*36,76%=10072,24 грн.
∑ЄСВкварт.=7267,452+8484,208+4081,46+10072,24=29905,36 грн.
Д) Збір за першу реєстрацію транспортного засобу
Для вантажного автомобіля з об’ємом двигуна 10800см3 ставка збору становить 20 грн. за 100 см3.
(20/100)*10800=2160 грн.
Е) Плата за землю
1,3 га = 13000 м2
Річна сума податку становить:
13000*1,68*1,6=34944 грн.
Квартальна сума становить:
34944/4=8736 грн.