Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
http://m-mobi.com.ua/catalog/kopii-telefonov-no...doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
04.09.2019
Размер:
96.26 Кб
Скачать

Тема: „Форми збереження культурної спадщини. Провідні художні музеї світу.”

проект підготувала

учениці 9-Б класу гімназії №31 Плуток Марини та Постернак Кристини

Тема. Форми збереження культурної спадщини. Провідні художні музеї світу.

Мета. Ознайомити учнів із основними формами збереження культурної спадщини (бібліотеки, музеї, галереї), дати інформацію про відомі музеї світу та їх колекції (Прадо, Уффіці, Дрезденська галерея, Лувр, Лондонська національна галерея), вчити аналізувати та інтерпретувати художній зміст творів, використовуючи мистецьку термінологію, вести мистецький діалог, знаходити додаткові джерела для мистецької самоосвіти;

розвивати естетичний смак, ерудицію, творчу уяву;

виховувати любов до мистецтва, шанобливе ставлення до надбань духовної культури людства.

Тип уроку. Віртуальна подорож

Обладнання. Карта Європи, репродукції картин, виставка книг „Великі художники”, картки оцінювання, картки очікування, мультимедійні засоби навчання, бейджики з написами „доктор історичних наук”, „професор історії мистецтва”, „екскурсовод”, „критик”, „топ-менеджер”, піар-менеджер”.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності.

Бесіда.

На попередніх уроках ми з вами завершили розгляд великої теми „Художні напрями і стилі”. Сьогоднішній урок – це логічне продовження вивчених тем, що стосуються розділу „Основи художньої культури”.

Епіграфом до нашого уроку я обрала слова Дж. Рескіна (англійського письменника, художника, теоретика мистецтва): „Великі нації пишуть свою автобіографію у трьох книгах – у книзі слів, у книзі справ і в книзі мистецтва, але лише остання заслуговує повної довіри”.

Давайте спробуємо зазирнути в цю книгу і поміркуймо разом, які заклади існують для того, щоб кожне покоління могло долучитися до цілющого джерела духовності? (театри, концертні зали).

Де зберігаються пам’ятки літератури, науки, мистецтва тощо? (бібліотеки, музеї).

Отже, ми з вами наблизилися до теми нашого уроку. Це „Форми збереження культурної спадщини. Провідні художні музеї світу” (запис до зошитів). – 1 слайд.

Мета уроку – 2 слайд

ІІ. Сприйманні нового навчального матеріалу.

- Перед тим, як розпочати розгляд даної теми мені хотілося б дізнатися у вас, що ви очікуєте від цього уроку, яку інформацію хотіли б отримати?

Усі надбання культури заслуговують не тільки на бережливе ставлення до них, але й вимагають особливо дбайливого збереження. Картини і літературні твори, скульптурні пам’ятки і архітектурні споруди, нотні записи та кінострічки дійшли до нас через десятки років завдяки праці багатьох людей, які охороняли і зберігали всі ці культурні феномени, поповнюючи ними світову скарбницю культури.

Ще з давніх-давен, коли людство винайшло першу писемність, виникла потреба у збереженні записів. Поступове накопичення документів, літературних творів привело до виникнення спеціалізованих заладів – бібліотек. Перші бібліотеки з’явилися ще в Стародавньому Вавилоні, а саме слово „бібліотека” вперше згадується в Греції.

Бібліотека – установа, культурно-освітній заклад, де зберігаються та видаються книги, журнали та ін., а також здійснюється популяризація і пропаганда літературних творів. – 3 слайд „Словникова робота”.

Вчитель: Найвідоміші бібліотеки

  • ( Королівська бібліотека (Національна наукова бібліотека Данії), заснована в 1864 році королем Фредеріком ІІІ).

  • Бібліотека Конгресу (Національна бібліотека США), заснована в 1800 році. Фонди складають більше ніж 40 млн. книг, 70 млн. рукописів, 7 млн. карт.

  • Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, заснована в 1918 році. Фонд понад 15 млн. одиниць пам’яток слов’янської писемності й рукописів.

Твори мистецтва потрібно не тільки збирати й оберігати, але й потрібний заклад, який би пропонував відвідувачам оглянути ці шедеври, отримати від цього насолоду і позитивні емоції.

Саме для цього призначені галереї – приміщення для експонування художніх творів, назва багатьох музеїв.

Серед закладів, які зберігають культурну спадщину ви мені називали і музеї – заклади, які здійснюють зберігання, експонування історичних документів, пам’яток духовної та матеріальної культури, творів мистецтва, колекцій.

Музеї поділяються на галузеві, крайові та меморіальні. Слайд 4

Види музеїв”

  • Галузеві музеї – історичні, художні, літературні, театральні, етнографічні, промислові, сільськогосподарські.

  • Меморіальні - присвячені окремим історичним подіям або видатним державним діячам, ученим, письменникам, художникам, композиторам.

  • Крайові – здійснюють збирання, зберігання і експонування історичних документів, творів мистецтва, рослин, тварин та інших колекцій, що характеризують природу, господарство, культуру даного краю. (запис до зошитів).

Погляньте на ці фотографії. Які різновиди музеїв на них зображені? Слайд 5, 6.

  • Музей народної архітектури і побуту „Пирогів”.

  • Музей українського народного декоративного мистецтва.

  • Меморіальний комплекс „Музей Великої Вітчизняної війни”.

  • Краєзнавий музей м. Прилуки.

Сьогодні у нас є можливість здійснити віртуальну подорож провідними художніми музеями світу за допомогою творчого проекту.

А зараз послухайте будь-ласка притчу про дві крапельки олії і зробіть відповідні висновки.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]