- •4.3 Розрахунок матеріального і теплового балансів
- •4.3.1 Хімічний склад металічної шихти
- •4.3.2 Склад неметалічної шихти і футерівки
- •4.4.3 Склад готової сталі 12мх
- •4.4.4 Кількість елементів, що вносить металічною шихтою
- •4.4.5 Кількість і склад шлаку, використовуючи данні, отримані на
- •4.4.7 Складові шлаку
- •4.4.8 Вихід рідкої сталі
- •4.4.10 Склад металу
- •4.4.17 Розрахунок теплового балансу
4.4.7 Складові шлаку
4.4.7.1 Вноситься кремнезему вапном, кг:
4,8906 ∙ 0,86 = 4,2059
4.4.7.2 Вноситься оксиду кальцію вапном, кг:
4,8906 · 0,86 = 4,2059
4.4.7.3 Вносить оксиду магнію, кг:
а) вапном 4,8906 ∙0,02 = 0,0978
б) футерівкою 0,3 ∙ 0,7 = 0,21
4.4.7.4 Вноситься глинозему, кг:
а) вапном 4,8906 · 0,017 = 0,0831
б) плавиковим шпатом 0,3 ∙ 0,01 = 0,003
в) футерівкою 0,3 · 0,03 = 0,009
4.4.7.5 Вноситься оксидів хрому футерівкою, кг
0,3 · 0,12 = 0,36
4.4.7.6 Вноситься оксидів марганцю металічною частиною шихти, кг
0,50 · 0,8 · 71/55 = 0,516
4.4.7.7 Вноситься оксидів фосфору металічною частиною шихти, кг
0,058 · 0,9 · 142/62 = 0,1195
4.4.7.8 Вноситься оксидів заліза футерівкою, кг
0,3 · 0,08 = 0,024
4.4.7.9 Вноситься СaF2 плавиковим шпатом, кг
0,3 · 0,795 = 0,2385
4.4.7.10 Визначаємо склад шлаку
Таблиця 4.5 – Складові шлаку
Джерела шлаку |
SiO2
|
CaO
|
MgO
|
Al2O3 |
Cr2O3 |
S |
MnO |
P2O5 |
Fe2O3 |
CaF2 |
Всього |
Металічна шихта |
1,3996 |
- |
- |
- |
- |
0,024 |
0,516 |
0,1195 |
- |
- |
2,0591 |
Вапно |
0,0875 |
4,2059 |
0,0978 |
0,0831 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
4,4743 |
Плавиковий шпат |
0,015 |
0,024 |
- |
0,003 |
- |
- |
- |
- |
- |
0,2385 |
0,2805 |
Футерівка |
0,015 |
0,006 |
0,21 |
0,009 |
0,036 |
- |
- |
- |
0,024 |
- |
0,300 |
Всього |
1,5171 |
4,2359 |
0,3078 |
0,0951 |
0,036 |
0,024 |
0,516 |
0,1195 |
0,024 |
0,2385 |
7,1139 |
4.4.7.11 Виходячи із практичних даних приймаємо, що у шлаку міститься 4% Fe2O3 і 12% FeO. Тоді маса шлаку без оксидів заліза складає:
100 – 4 – 12 =84%
4.4.7.12 Маса шлаку з оксидами заліза складає, кг
7,1139/0,84 = 8,4689
- в тому числі сумарна кількість оксидів заліза, кг:
8,4689 – 7,1139 = 1,355
- з них Fe2O3 буде: 1,355 · 0,25 = 0,3389
- кількість FeO: 1,355 – 0,3389 = 1,0161
4.4.7.13 За даними практики приймаємо, що кількість заліза, що залишилася у шлаку у вигляді корольків, втрати з викидами і угар заліза складає 3%, тобто 3,00 кг.
4.4.7.14 Втрачається залізі на угар з утворенням Fe2O3 , кг:
Fe Fe2O3 = (0,3389 – 0,024) · 112/160 = 0,2204
4.4.7.15 Втрачається заліза на угар з утворенням FeO, кг:
Fe FeО = 1,0161 · 56/72 = 0,7926
4.4.7.16 Втрати заліза у вигляді корольків і викидів складає, кг:
3,0 – 0,2204 – 0,7926 = 1,987