- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 2
- •Недостача 2 людини Задача 3
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
Задача 1.
Визначити абсолютні та відносні зміни обсягу товарної продукції у 1999р., які відбулися за рахунок зміни продуктивності праці та чисельності працюючих на основі доступних даних:
№ п/п |
Показники |
Од. Вим |
Звіт. рік |
Роз. рік |
1 |
Товарна продукція |
тис. грн |
4530 |
5436 |
2 |
Чисел. працюючих |
чол. |
2265 |
2471 |
ΔТП=ТПроз.р-ТПзв.р
▲ТП=5436-4530=906тис.грн.
ПП=ТП/Ч
ППзр=4530/2265=2
ППрр.=5436/2471=2,2
▲ТПза рах.ПП=(ППрр.-ППзр)*Чрр=(2,2-2)*2471=494,2тис.грн.
ΔТПч=(Чроз.р-Чзв.р)*ППзв.р
ΔТПч=(2471-2265)*2=412
Задача 2
Виробнича бригада слюсарів за розрахунковий місяць виконала роботу обсягом 1325 нормо годин. Середній тарифний розряд робітників бригади дорівнює 4,5, планове завдання виконано на 105%. За виконання плану передбачено премію в розмірі 18% відрядного заробітку бригади, а за кожний відсоток перевиконання планового завдання – 4% заробітку. Визначити: 1)Загальну суму місячного заробітку бригади; 2)частку тарифного заробітку в загальній сумі заробітної плати бригади, якщо погодинні тарифні ставки відрядних робітників у межах 6-розрядної тарифної ставки становлять відповідно 63, 68, 75, 88, 99 і 115 коп.
N=1324н.г.
Сер.тариф.розр=4б5
Викон.план.завд.=105%
Премія за вик.плану=18%
За 1% перев.плану=4%
Тариф.ставки=63,68,75,88,99,115коп.
Заг.сума зароб.-?
Заг.частку тариф.зар.-?
1) визначаэмо зарплату бригади:
Зароб=1325*((99+88):2):100=1325*0,935=1238,875грн.
Премія за викон.плану=1238,875*0,18=222,9975грн.
Премія за перевикон.=1238,875*0,04*5=49,555грн.*5=247,555грн.
Заг.зар.плата ЗП=1238,875+222,9975+247,775=1709,6475грн.
2)Питома вага тариф.зароб=(1238,875/1709,6475)*100%=72,46%
Задача 3
У звітному році трудомісткість виробничої програми підприємства складала 2665000 нормо годин. Передбачається, що у наступному році у зв’язку із деякими ускладненнями виготовленої продукції її загальна трудомісткість має збільшитися на 15%. Очікується, що річний фонд робочого часу має зрости приблизно на 16%, А передбачуване виконання норм виробітку кожним робітником, що дорівнювало у середньому за звітний рік 112% - на 5%. Визначити необхідну чисельність виробничих основних робітників-відрядників у звітному та розрахунковому році.
Сума Труд.ЗР=2665000н.г.
▲Сума Труд.РР=15%
ТЗР=1785н.г.
▲Труд.РР=16%
КЗР=112%
КРР=5%
ЧЗР-?
ЧРР-?
1) знайдемо зміну трудомісткості виробничої програми р.р =2665000+2665000*0,15=3064750н.г.
2) збільшення річного фонду робочого часу 1 го робітника у р.р =1785+1785*0,16=2070,6н.г.
3)очікуваний ступінь виконання норм виробітку роб відрядником=1,12+1,12*0,05=1,176=117,6%
4) необхідна чисельність:
ЧЗР=(2665000/1785)*1,12=1333чол.
ЧРР=(3064750/2070,6)*1,176=1265чол.
Задача 4
Визначити можливе зростання продуктивності праці у розрахунковому році порівняно із звітним на основі вихідної інформації, наведеній у таблиці:
Показник |
Од виміру |
Звіт. рік |
Роз. рік |
Випуск продукції |
Тис. грн. |
10500 |
Х |
Чисел. Персоналу |
Чол. |
2000 |
Х |
Структ. Чис. Персоналу: |
|
|
|
- робітники |
% |
80 |
Х |
-спеціалісти, службовці |
% |
20 |
Х |
Очікуване збільш. вип-ку прод-ції |
% |
Х |
3 |
Очік. Вивільн. Робітн. внаслід. Впровадж. Нової техніки і технол. |
Чол. |
Х |
50 |
Скор. чисел. Спеціал. І служб. за рахун. впровадж.нової структ. управ-ня |
% |
Х |
10 |
Звітн.рік
ТПЗР=10500тис.грн.
ЧПЗР=2000чол.
ППЗР=10500/2000=5,25
Розрах.рік
Робітники=2000*0,8=1600 чол
Спеціалісти=2000*0,2=400 чол
Зменшення робітників
ЧПРР=2000-50=1950чол
Зменшення спеціалістів
ЧПрр=400*0,1=40 чол
Чисельність персоналу у р.р=1950-40=1910 чол
ТПРР=10500*1,03=10815тис.грн..
ППРР=ТПРР/ЧПРР=10815/1910=5,662 тис грн/чол
Абсолютні зміни продуктивності праці=5,662-5,25=0,078
Відносні зміни ПП=5,662/5,25=1,078(продуктивність зросла на 7,8%)