Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Urok.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
68.1 Кб
Скачать

Урок

Тема: Повітря навколо нас. Властивості повітря

Мета: розширити й поглибити уявлення дітей про значення і місцезнаходження повітря на землі, про властивості повітря, про значення в природі властивостей повітря, використовувати елементи музикотерапевтичної педагогіки „Пісне знайка” „формувати вміння виконувати досліди, спостерігати за ходом і результатами досліду, вміння робити висновки, міркувати за аналогією, виховувати пізнавальний інтерес до вивчення природи, здатність спілкуватися в процесі самостійної діяльності.

Обладнання: дитячі надувні іграшки, повітряна кулька, склянка з водою, грудка сухої глини, землі, цукру, солі, свічка, шприц, дрібні клаптики паперу, ілюстрації, ПК

Хід уроку

І Організаційний момент

Дзвінок пролунав веселий,

Дружно всіх він кличе в клас.

Стали , дітки . всі рівненько,

Посміхнулися гарненько.

Настрій на урок взяли

Працювати почали

Цікаві дії на уроці

Пропоную я для вас.

ІІ Актуалізація опорних знань

І. Хвилинка спостережень

Наш черговий синоптик дасть нам уявлення про сьогоднішній день

- Яке сьогодні небо?

- Чи були зранку опади?

- Чи є сьогодні вітер?

- Що можна сказати про сьогоднішню погоду?

- Порівняємо її з погодою попередніх днів тижня. Що ви помітили?

2. Повторення вивченого на минулому уроці

Загадки

Всі його люблять, всі його чекають,

А хто подивиться — кожен скривиться. (сонце)

Він і гріє, і пече,

І, як зайчик грається.

Схочеш взять його – втече

І мерщій сховається. (сонячний промінчик)

Сонце – це світло, Сонце – тепло,

Сонце – усього життя джерело („ Пісне Знайка”)

Сонце посилає нам на землю сонячні промінчики. Ми спробуємо зобразити наше сонечко з гарними промінчиками, які є відповідями на такі запитання:

Можна провести у вигляді індивідуального чи фронтального опитування

- Індивідуальне опитування (використовуємо комп'ютерні тести або запитання у вигляді роздаткового матеріалу):

ТЕСТУВАННЯ

1. Сонце дає Землі:

а)тепло;

б)світло;

в)світло і тепло.

2. Для чого сонячна енергія потрібна живим організмам?

а)для росту;

б)руху;

в)розвитку;

г)для росту, розвитку, руху.

3. Чи правильне твердження: „Сонячні промені однаково нагрівають поверхню Землі?”:

а)так

б)ні

4. За допомогою світла в листках рослин утворюється?

а)вода;

б)поживні речовини;

в)сіль

5.Сонце гріє найдужче:

а) вранці;

б)ввечері;

в)опівдні

6. Що стає з тілами неживої природи, коли вони вбирають сонячне тепло?

а) охолоджуються?

б) нагріваються

- Фронтальне опитування

- Що дає сонце Землі?

- Як падають на землю промінчики?

- Які сонячні промені найбільше нагрівають земну поверхню?

- Як можна виміряти висоту сонця на небосхилі?

- Як називається прибор для вимірювання висоти сонця на небосхилі?

- Коли найменша довжина тіні від гномона протягом доби? Протягом року?

- Коли буває найдовша тінь протягом доби? Протягом року?

- Для чого потрібна енергія рослинам, тваринам, людям?

-Молодці, ми повторили відомості про сонячні промені, значення світла і тепла в природі.

Енергія Сонця жене вітер, води,

Дарує нам щедрі багатства природи („ Пісне Знайка”)

ІІІ Мотивація навчальної діяльності Оголошення теми і мети уроку

Дізнатися, про що буде іти мова на нашому уроці ми зможемо, розшифрувавши слово

Вправа „Дешифрувальники”

20, 19,8,12,23,21,33 – повітря

Загадка

Куди ступиш — всюди маєш,

Хоч не бачиш, а вживаєш (повітря)

Методика „Мозкова атака”

- Згадайте все, що відомо з цієї теми (записати, прикріпити до сонечка всі думки)

  • Сьогодні на уроці ми дізнаємося, що таке повітря, його властивості.

ІY Вивчення нового матеріалу

  1. Розповідь з елементами практичної роботи про властивості повітря.

Ми вже з вами знаємо ,що на земній поверхні є 4 океани –це Тихий, Атлантичний, Індійський та Північно – Льодовитий. Але існує ще і

5 океан- назва якого ...

Вправа „Анаграма”

тАомсерфа

Атмосфера

Довідкове бюро – робота з словником

Пові́тря(рос. воздух, англ. air, нім. Luft f) – природна суміш газів, з яких складається атмосфера Землі.

Атмосфера - це газова оболонка Землі /від грецького "атмос” -пара/. Вона простягається від поверхні Землі до 20000 км і поступово переходить в міжпланетний простір.

Усі планети сонячної системи мають газові оболонки, які звуть атмосферами. Кожну планету, ніби ковдра, огортає своя атмосфера, а сила тяжіння утримує її ,як магніт, не даючи газам відлетіти в космос. Нашій планеті пощастило двічі, адже вона тримається на оптимальній відстані від Сонця і єдина з усіх планет системи має атмосферу, придатну до життя.

Звучить музичний супровід „ПіснеЗзнайка”

Слухайте, слухайте, це вже давно не секрет:

Газові ковдри вкривають всі вісім планет.

Ковдри оці захисні атмосферами звати,

Є і в Землі атмосфера своя шарувата,

Тисячі в ній кілометрів – ото товщина!

І обертається разом з Землею вона.

Ще атмосферу повітряним звуть океаном,

Матінку Землю вона захищає старанно.

Над Землею знаходиться безмежний повітряний океан. Кожний день, кожну годину, хвилину самі цього не помічаючи, ми „купаємося” в ньому. І перехожі на вулицях, і тварини, рослини, і навіть будинки та машини „купаються” в ньому. Повітря є повсюди: на вулиці, у кімнаті, в землі, у воді. Будь яке місце на Землі заповнене повітрям.

Зараз ми знаходимося в шкільному приміщенні – класі.: сидимо, відповідаємо, слухаємо.

- А де ж тут повітря? - запитаєте ви. - Повітря навколо нас, товстим шаром оточує Землю, але ми його не бачимо. Як ви гадаєте, чому?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]