- •Хоречко Тетяни 42 бс групи. Тема уроку: Земноводні. Розмноження і розвиток. Сезонні явища в житті земноводних.
- •Організаційний етап.
- •Перевірка домашнього завдання.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •VI.Мотивація навчальної діяльності учнів.
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •VI. Узагальнення,систематизація й контроль знань та вмінь учнів.
- •VIII.Підбиття підсумків уроку.
Хоречко Тетяни 42 бс групи. Тема уроку: Земноводні. Розмноження і розвиток. Сезонні явища в житті земноводних.
Мета уроку:
Освітня: Розкрити особливості розмноження та розвитку класу Земноводні.
Розвиваюча: Розвивати уміння порівнювати будову і життєдіяльність земноводних з раніше вивченими тваринами; уміння спостерігати, аналізувати та робити висновки.
Виховна:Виховувати бережливе ставлення до оточуючих організмів до довкілля в загальному; навчити бути зосередженими і обережними у поводжені із деякими земноводними.
Методи і методичні прийоми:
1. Інформаційно- рецептивний:
а) словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, повідомлення учнів, робота з підручникомз тексту та ілюстрацій , робота з роздатковим матеріалом.
б) наочний: ілюстрація, демонстрація.
2. Репродуктивний.
Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.
3. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання.
Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.
4. Візуальний: складання схем.
5. Сугестивний: застосування різних видів мистецтва.
6. Релаксопедичний: психологічне розвантаження.
7.Інтегративний.
Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги та мислення, одержанняз тексту та ілюстрацій нових знань, робота з роздатковим матеріалом.
Міжпредметні зв ́язки: географія, історія, література.
Обладнання та матеріали: малюнки, схеми, динамічні моделі, фотографії, які ілюструють будову та процеси життєдіяльності плазунів, презентація «Розмноження земноводних», мультимедійний проектор, екран, комп ‘ютер.
Терміни та поняття: статева система, пуголовок, цьоголіток , нерест, резонатори,турбота про потомство, личинки, сезонні явища, зимівля.
Тип уроку: комбінований.
Література:1.Біологія:підруч.Для 8кл.загальноосвіт.навч.закл./С.В.Межжерін,Я.О.Межжеріна.-К.:Освіта,2008.-256с.
2.Котик Т.С.,Тагліна О.В.Біологія.8клас.Робочий зошит.-Х.;Веста:Вид-во «Ранок»,2008.-80с.+Додаток 16 с.
3.Ігрові технології навчання на уроках біології.-Тернопіль-Харків:Видавництво «Ранок»,2009.-128 с.
4.Тагліна О.В. Біологія. 8 клас.:Розробки уроків.-Х.:Веста,2009.-288с.+Додаток(16с.)-(Майстер-клас).
Структура уроку.
1.Організаційний етап……………………………………………………1-2хв.
2. Перевірка домашнього завдання………………………………………9хв.
3.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності……..7хв.
4.Вивчення нового матеріалу…………………………………………….15хв.
5.Узагальнення,систематизація й контроль знань та вмінь учнів…….7хв.
6.Домашнє завдання………………………………………………………1-2хв.
7.Підбиття підсумків уроку………………………………………………..3хв.
Хід уроку.
-
Організаційний етап.
-
Перевірка домашнього завдання.
Гра «пінг-понг» До дошки викликаються два учні. Вони по черзі задають один одному запитання з теми домашнього завдання,які були підготовлені вдома. Клас оцінює якість запитань та відповідей. Ураховується оригінальність,кмітливість,гумор,ґрунтовність. Можна запросити декілька пар,як це відбувається на звичайних змаганнях.