- •Урок №1,2,3
- •Хід уроку
- •Теоретичні відомості
- •Інформатика
- •Поняття інформації
- •Інформація та поняття повідомлення. Поняття про шум
- •Способи подання інформації. Носії повідомлень.
- •Вимірювання інформації
- •Види інформації
- •Види інформації
- •Властивості інформації
- •Інформаційні процеси
- •Кодування повідомлень
- •Опрацювання повідомлення
- •Контрольні запитання. Урок № 4.
- •2. Основна частина
- •Порівняльні характеристики поколінь еом
- •Порівняльні характеристики поколінь еом
- •Основна частина Обробка інформації на еом виконується за допомогою програм
- •Практична робота № 1
- •Навчально-методичне та технічне забезпечення робочого місця:
- •Література для самостійної підготовки:
- •Короткі теоретичні відомості:
- •Суворо забороняється:
- •Завдання для самостійного виконання:
- •Порядок виконання завдань:
- •Контрольні запитання:
Урок №1,2,3
Тема: Інформація та інформаційні процеси
Мета: Сформувати поняття інформації та інформаційних процесів. Розкрити роль мов в інформаційних процесах.
Тип уроку: лекція
Хід уроку
-
Організаційних момент.
-
Основна частина
Теоретичні відомості
План
-
Вступ
-
Інформатика.
-
Введення поняття інформації.
-
З’ясування взаємозв’язків між поняттями інформація і повідомлення.
-
Створення уявлень про носії інформації.
-
З’ясування питань про способи подання інформації.
-
Формування уявлень про види інформації
-
З’ясування питань про оцінювання і вимірювання інформації, взаємоперетворення інформації і шуму.
-
Формування уявлень про кодування повідомлень, за допомогою яких передається інформація.
-
З’ясування властивостей інформації.
-
Формування уявлень про інформаційні процеси.
Вступ
В 20 ст. ми увійшли в світ сучасності. Комп’ютери є невід’ємною складовою теперішнього життя. Без них вже не обходиться жодна організація чи установа. На сьогоднішній день ця машина з’явилася не тільки у містах, а й в селах. Держава виділяє кошти, щоб молоде покоління вивчало і розуміло що таке комп’ютер. Знання цієї сучасної машини зараз дуже важливі, вони потрібні, якщо ти хочеш стати бухгалтером чи економістом, юристом чи бізнесменом. Комп’ютери вигідні тим, що в них можна зберігати багато важливої інформації. Тоді, як без них було б багато незручностей з великою кількістю паперів, з цією ж самою інформацією.
Інформатика
Під час роботи з інформацією доводиться розв’язувати велику кількість питань, пов’язаних із зручними і вигідними формами її збирання, обробки, зберігання, передачі. Необхідно також вивчати загальні властивості інформації, її структуру, даними питаннями займається нова наука – інформатика.
Інформатика - це наука, яка вивчає структуру і загальні властивості інформації, а також питання пов’язані з її збиранням, обробкою, зберіганням, пошуком, поширенням використання в різноманітних сферах людської діяльності.
Інформатика стала наукою з появою ЕОМ, коли з’явилися засоби для обробки, зберігання величезних масивів інформації.
Розділи інформатики:
-
Інформація.
-
ЕОМ(технічні засоби і програмне забезпечення.)
-
Алгоритми і програмування.
Поняття інформації
-
Обмін повідомленнями між людьми відбувається за допомогою:
-
світлових сигналів,
-
сукупності певних знаків (письмо) - книги, газети, журнали,
-
звукових сигналів – мова, музика,
-
зорових образів – художні твори, кінофільми, відеофільми, графіка.
-
технічних засобів – радіо, телебачення, телеграф, телефон.
При цьому одна група людей породжує сигнали, інша - по-своєму сприймає цю сукупність сигналів.
-
Спілкування у тваринному і рослинному світі відбувається за допомогою звукових, світлових сигналів: крики тривоги, зазивні, лякаючи, окраси, запахи, пози.
-
Перетворення ознак від клітини до клітини, від організму до організму відбувається за допомогою сукупності генів, які зберігають відомості про склад, будову, характер обміну речовин, організм.
-
Обмін сигналами між людиною та автоматом відбувається за допомогою певних світлових, електричних та інших сигналів.
(До кожного пункту навести конкретні приклади. Порівнюючи їх виділити суттєві і несуттєві ознаки).
Термін „Інформація” пішло від латинського слова, що означає роз’яснення, виклад, обізнаність.
Інформацію із навколишнього середовища людина сприймає через органи чуття:
-
органи зору (світле, темне, червоне, яскраве...),
-
органи слуху,
-
органи нюху,
-
органи дотику,
-
органи смаку,
-
інформація про склад речовини – хімічні аналізи...
(Навести приклади роботи органів чуття)
Доцільно підбирати питання проблемного характеру:
-
Чи є для вас інформацією повідомлення, які містяться в бібліотеці конгресу США? Чому?
-
Чи є інформацією нерозшифровані космічні посилання? Чому?
-
Чи одержуєте ви інформацію при другому читанні книги, підручника?