- •Конспекти уроків з української літератури
- •1.Експерт – семінар.
- •2.Урок – дослідження.
- •Хід уроку
- •Ярмарок знань.
- •Хід уроку
- •Повторення вивченого матеріалу (1 курс). Урок – гра “Перших 12 балів”
- •Кросворд
- •Повторення вивченого варіанту (! Курс). Урок-гра “Перших 12 балів”.
- •Кросворд
- •Урок з української ділової мови.
- •Мовні шаради.
- •Варіанти використання мовних шарад на уроках.
- •Список опрацьованої літератури:
Конспекти уроків з української літератури
1.Експерт – семінар.
Мета: Вчити учнів самостійно аналізувати вивчені літературні твори за заданою темою, робити самостійні узагальнюючі висновки. Сприяти розвитку мислительної діяльності учнів. Виховувати прагнення до самовдосконалення.
Обладнання: План уроку, епіграф, тексти художніх творів, ілюстрація.
Хід уроку
1.Вступне слово вчителя.
2.Робота учнів за планом уроку. На кожне питання учні – експерти підготували свої питання за творами українських письменників і поетів:
а) Кохання – духовне материнство (за творами П.Мирного “ Хіба ревуть воли, як ясла повні?”, М.Старицького “ Не судилося “, П.Тичини “Ви знаєте, як липа шелестить”, О.Гончара “ Собор”, Л.Костенко “ Маруся Чурай”, І.Самчук “ Марія”).
/ Експерти задають питання учням, доповнюють відповіді, якщо виникає така потреба і дають оцінку відповіді. /
Із самостійних висновків учні складають остаточний висновок до першого питання та записують його в зошити.
б) “... через тисячу літ лиш проходить подібне кохання”.
В.Сюсюра.
Пізнання радості людського буття через почуття кохання. ( За творами М.Коцюбинського “ Тіні забутих предків “, В.Сюсюри “ Так ніхто не кохав ”, У.Самчука “ Марія ”, О.Гончара “ Прапороносці”, І Багряного “ Тигролови ”, В.Симоненка “ Задивлююсь у твої зіниці “, “ Вона прийшла ”).
/ Самостійна робота учнів під керівництвом вчителя. Учні опираються на цитати з текстів, ілюстарації до творів /.
в) “... твої листи пахнуть зов’ялими трояндами...”, І Самчук “ Марія “.
/ Самостійна робота учнів /
г) “ Нерівня душ – це гірше ніж майна ”.
Л.Костенко.
Протиріччя духовного злету та примітивного обмеженого існування. ( За творами М.Коцюбинського “ Тіні забутих предків “, Л.Українки “Лісова пісня “, Л.Костенко “ Маруся Чурай “, П.Тичини “ Коли в твої очі дивлюся “, Д.Павличка “ Коли ми йшли удвох з тобою “).
/ Самостійна робота учнів під керівництвом вчителя /.
3.Вчитель підводить учнів до загального висновку за темою уроку, який учні записують в зошити:
Кохання – це складова людського життя, без якого не може існувати людство, це прояв найвищого злету людської душі, що сприяє духовному росту людини, надихає її на творчість і є могутнім важелем, що сприяє розвитку всього людства.
4.Вчитель оцінює роботу експертів і підводить підсумок роботи учнів на уроці.
Епіграф уроку.
“ Сказати – я тебе кохаю, означає сказати:
“Ти не вмреш”.
ПЛАН:
1.Кохання – духовне материнство.
2.”Через тисячу літ лиш приходить подібне кохання...”
В.Сосюра.
Пізнання радості людського життя через почуття кохання.
3.”Твої листи пахнуть зов’ялими трояндами...”
Л.Українка.
Біль нерозділеного кохання.
4.”Нерівня душ – це гірше, ніж майна.”
Л.Костенко.
Протиріччя духовного злету та примітивного обмеженого існування.
2.Урок – дослідження.
Тема: Проблема добра і зла в українській літературі 19 століття.
Мета: Вчити учнів глибоко досліджувати художній текст, робити самостійні висновки і узагальнення. Спонукати учнів працювати над самовдосконаленням. Виховувати доброзичливість, уміння співпереживати чужому горю.
Обладнання: художні тексти, репродукції картин П Пікассо та В Ван Гога, учнівські реферати. Методичний посібник “ Технологія розвиваючого навчання на уроках української літератури ”.