- •Спеціально організована діяльність дітей з правового виховання ім'я – дорога до життя (правове виховання)
- •Спеціально організована діяльність дітей з етичного виховання
- •Наодинці з природою.
- •Природа нам, як рідний дім
- •(Етична абетка)
- •Спеціально організована діяльність дітей з валеологічного виховання
- •(Валеологія)
- •Легенда
- •Спеціально організована діяльність дітей з безпеки життєдіяльності увага небезпека (техніка безпеки)
Спеціально організована діяльність дітей з валеологічного виховання
ЗУСТРІЧ У ФІТОВІТАЛЬНІ
(Валеологія)
Мета :ознайомлення з навколишнім: закріпити засвоєні знання про лікарські рослини; ознайомити дітей з новими рослинами – мати-мачуха, кульбаба; дати уявлення про характерні особливості й лікувальні властивості цих рослин;
художня література: вчити виразно читати вірші; ознайомити з легендою. Виховувати бережне ставлення до природи;
Попередня робота: вивчення віршів
Матеріал: іграшки – сорока, ведмедик, телеграма, букетики квітів.
Хід заняття:
Діти заходять до фітовітальні, їх зустрічає Ромашка.
Ромашка: Добрий день, діти! Ви завітали до моєї вітальні. Проходьте будь ласка. (За дверима чути голос: -Ой-ой-ой! Ромашко!)
Ромашка: Хто до мене поспішає,
І тривожно так гукає?
З'являється Сорока-листоноша.
Сорока: Ромашко, тобі термінова телеграма!
Ромашка: Це Мишкова пише мама: "Полікуйте мого сина".
Сорока: З ласунами так завжди.
Раз у раз чекай біди.
Ромашка: Я готова, побіжу,
Хворому допоможу.
Ой, ведмедик там кричить, А я тут розхвилювалась, І ніяк я не збагну, Що за ліки треба взять, Щоб животик лікувать.
Вихователь: Не хвилюйся, Ромашко, ми тобі допоможемо. Ось у тебе скільки пляшок з настоями. Діти, давайте допоможемо Ромашці підібрати напій, який вилікує живіт. Ось ромашковий напій.
Ромашка: Так, не простий у мене цвіт, він лікує і живіт. А які ще квіти ви знаєте? Давайте про них пригадаємо вірші.
ПРОЛІСОК
Я блакитні очі маю,
Здавна проліском зовусь.
В лісі першим розцвітаю, Навіть снігу не боюсь.
ТЮЛЬПАН
Весна – неначе карусель, На каруселі – білі коні.
Гірське село, в садах морель,
І місяць, мов тюльпан, червоний.
МАК
Як без вишні – не садок, Так без маку – не вінок.
А його, як на те,
Безліч в полі тут росте.
БАРВІНОК
Барвінок стелеться низенько, Не клякне в приземку стебло.
Чи не тому в барвінка, ненько, І взимку листя зелененьке, Що від землі бере тепло?
Діти разом із Ромашкою йдуть до барлогу ведмедика. Ведмедик лежить, качається.
Ведмедик: Ой-ой-ой! Немилий світ! Зараз лусне мій живіт!
Ромашка: Ось попий відвар з ромашки, І не буде тобі важко.
Ведмедик: Дякую! Я вже здоровий. Побіжу зустрічати весну.
Ромашка: Зайчик Трусь поранив ногу. Як же йому допомогти?
Вихователь: Ромашко, що треба робити, коли пораниш ніжку.
Ромашка бере подорожник і йде до зайчика.
Сорока: Діти, я скрізь літаю, все бачу і знаю, але чому ви ходите до Ромашкової вітальні, я не знаю.
Вихователь: А ти, Сороко, залишайся з нами і дізнаєшся, чим ми тут займаємося. Діти, розкажіть, будь ласка, чому ми приходимо до вітальні.
Діти розповідають: Щоб більше дізнатися про користь лікарських рослин, що ними можна лікувати.
Сорока: Так, я зараз застудилася, кашляю, та й горло болить.
Вихователь: Зараз діти покажуть тобі рослини, які допоможуть тобі одужати. Ось є у нас кошик. А що це за кошик і що в ньому, давайте. діти, розкажемо.
Разом з вихователем діти називають і показують рослини.
- Давайте, діти, полікуємо нашу сороку і пригостимо її лікувальним чаєм з м'яти та лимоном. І ви теж пригощайтесь. він також дуже корисний, навіть коли ви не хворієте. Діти п'ють чай.
Сорока: Дякую, діти. Але якщо у мене немає сухих рослин, як мені вилікуватись?
Вихователь: Не сумуй, Сороко, ми тобі допоможемо. Діти, яка зараз пора року? Настала весна і розбудила всі рослини. З'явилися перші квіточки. І тепер можна лікувати хвороби свіжими рослинами. Діти, які квіточки ми вже бачили з вами? (Підсніжники, проліски, мати – й – мачуха, кульбаба). Вони ніжні, тендітні. Живі, радіють сонечку. Зараз діти будуть першими квіточками весни – першоцвітами.
Психогімнастика "Весняні квіти"
Вихователь: Кожен з вас – весняна квіточка. Зараз квіти зів'яли, бо давно не було дощику, але нарешті пройшов дощик і полив рослини. Вони підняли голівки, розгорнули пелюстки і стали надзвичайно гарними. Квіти вдячно усміхаються, милуються собою та сусідами.
Рухи дітей.
Сісти навпопічки, голову опустити – квітка зів'яла.
Підняти голову, розпрямити тулуб, руки підняти – квітка – розцвіла.
Вихователь: А тепер давайте розглянемо квіточки. Хто знає, що це за рослина? (Кульбабка).
- На що схожа ця квітка? (На маленьке сонечко).
- Якої форми, кольору квіточка у цієї рослини?
- А листочки, погляньте, які різні. Коли кульбабка молоденька, вона жовтенька, а коли відцвітає, то перетворюється в кульку з пушинок. Коли світить сонечко, кульбабка розкривається, усміхається йому, а як тільки сонечко заховається за хмаринку, кульбабка закривається. Ця рослина росте скрізь: і біля доріг, і на луках, і на городах, і в лісі. Вона дуже цілюща. З неї виготовляють дуже багато ліків. з неї заварюють чай і п'ють його від застуди.
- А що ж це квіточка? (Мати – й - мачуха).
- Це мати-й-мачуха. Погляньте, ця рослина також жовтенького кольору. Вона трішки схожа на кульбабку, але спочатку з'являється квіточка, а коли вона відцвітає, тільки тоді з'являються її листочки. А листочок у мати-й-мачухи з однієї сторони гладенький і холодний, а з другої пухнастий і тепленький. А чому цю рослину називають мати-й-мачуха, я вам зараз розповім легенду.