- •Міністерство освіти і науки
- •Тематика курсу
- •Лекційний курс. Назва теми і анотований зміст.
- •Тематика семінарсько-практичних занять
- •Плани практичних занять
- •Практичне заняття № 1
- •Практичне заняття № 2
- •Практичне заняття № 3
- •Практичне заняття № 4
- •Практичне заняття № 5-6
- •Практичне заняття № 7
- •Практичне занятя № 8
- •Практичне заняття № 9
- •План самостійної роботи студентів.
- •Тема 1: Підготовка до лекційних і практичних занять.
- •Тема 2: Цілісність зовнішніх і внутрішніх сторін життєдіяльності людини.
- •Тема 3: Поняття про виховання як суспільне явище, єдність виховання і життя.
- •Тема 4: Виховні можливості соціального середовища.
- •Тема 5: Аналіз періодичних видань з проблем соціальної педагогіки.
- •Тема 6: Гуманізація системи виховання : реалії та перспективи.
- •Література для самостійної роботи:
- •Контрольно-тестові завдання для комплексної самоперевірки студента
- •3. Позначити правильні вимоги до навчального плану.
- •6. Позначити уміння, що є складовими культура читання:
- •7. Позначити основні правила економії часу:
- •8. Позначити правильний варіант.
- •9. Знайти повне визначення поняття «соціалізація» - це:
- •14. Вибрати правильний варіант.
- •15. Вибрати правильне визначення.
- •Питання до заліку
- •Список рекомендованої літератури
Практичне заняття № 4
ТЕМА: Соціальне середовище та його виховні можливості
МЕТА: виявити вплив соціального і природного середовища на формування особистості.
ПЛАН:
1.Питання для обговорення:
1.Соціальне середовище як джерело розвитку та формування
особистості.
2. Структура соціального середовища.
3. Особливості взаємодії особистості та соціального середовища.
4. Навколишнє середовище як простір виховання.
ЛІТЕРАТУРА:
1.Лукашевич Н.П. Соціологія воспитания.: Курс лекцій.-К.: МАУП, 1996.-С.105-127.
2.Соціологія /За ред. В.Г.Городяненка. - К.:”Академія”,1999. - С.109-116.
3.Немов Р.С.Психология.-М.: Просвещение, 1990. - С.87-94.
Тема для самоопрацювання:
1. Поняття про виховання як суспільне явище, єдність виховання і життя.
2. Виховні можливості соціального середовища.
Практичне заняття № 5-6
ТЕМА: Проблеми соціально-педагогічної діяльності в психолого-
педагогічній періодиці
МЕТА: формування навичок реферування наукового тексту,
мотивування у студентів майбутніх професійних інтересів.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Заняття проходить у формі мікродоповідей студентів, під час яких вони дають коротку анотацію двох статей з проблеми соціально-педагогічної діяльності з психолого-педагогічних журналів.
З доповіддю виступають усі студенти.
На занятті студенти розпочинають складати “банк” інформаційних джерел з проблеми соціальної роботи.
ЛІТЕРАТУРА:
Періодичні видання з соціальної педагогіки та психології.
Практичне заняття № 7
ТЕМА: Соціальне виховання як предмет соціальної педагогіки
МЕТА: перевірка рівня опанування студентами теоретичних знань з проблеми; формування професійної свідомості, зацікавленості майбутньою професійно-педагогічною діяльністю.
ПЛАН:
1. Поняття про соціальне виховання.
2. Система соціального виховання.
3. Єдність біологічного та соціального факторів у процесі соціальної адаптації особистості.
4. Особистість як об’єкт-суб’єкт виховання.
5. Взаємодія педагога та вихованця.
ЛІТЕРАТУРА:
1. Лукашевич Н.П. Социология воспитания.-К.: МАУП,1996. - С.43-84.
2. Подласый И.П. Педагогика. Новый курс.: Учебн. для студ. пед. вуз. - М.:ВЛАДОС, 2000. -Кн.1.-С.24-26.
3. Штайнер Р.Вопрос воспитания как социальный вопрос.-М.,1992.
4. Лихачев Б.Т. Педагогика.Курс лекций.-М.:ЮРАЙТ,1989.-С.35-47.
5. Бабосов Е.М. Прикладная социология:Учеб.пособие.- Мн.:ТетраСистемс, 2000.-496с.
Тема для самостійного опрацювання:
Гуманізація системи виховання : реалії та перспективи.
Практичне занятя № 8
ТЕМА: Система професійної підготовки соціальних педагогів
МЕТА: виявити структурні особливості, основні принципи та рівні професійної освіти соціальних педагогів.
ПЛАН:
I Питання для обговорення:
1.Неперервна система професійної освіти.
2.Структура неперервної професійної підготовки соціальних педагогів.
3. Особливості професійної підготовки у середніх навчальних закладах.
4. Підготовка соціальних педагогів у вищих навчальних закладах.
5. Багаторівнева система вищої професійної освіти в Україні.
ЛІТЕРАТУРА:
1. Социальная педагогика: Курс лекций Под общ.ред.М.А.Галагузовой. - М.: ВЛАДОС, 2000. - С.37-51.
2. Алексюк А.М. Педагогіка вищої освіти України. Історія. Теорія: Підручник. - К.: Либідь,1998. - С.270-275.