- •Задача 1
- •Решение:
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 7
- •Задача 8
- •Задача 8
- •Задача 9
- •Задача 10
- •Задача 11
- •Задача 12
- •Задача 13
- •Задача 14
- •Задача 15
- •Задача 16
- •Задача 17
- •Задача 18
- •Задача 19
- •Задача 20
- •Задача 21
- •Задача 22
- •Задача 23
- •Задача 24 перекласти
- •Задача 26
- •Задача 39
- •Задача 41
- •Задача 42
Задача 39
Припустимо, що підприємство планує надходження коштів від продажу своїх виробів в обсягах, поданих нижче в таблиці. При цьому основна частина продажу – 90% здійснюється у кредит, тому надходження грошей на рахунок підприємства відкладається на узгоджений із замовником строк, а саме: 90% платежів у кредит оплачуються замовником через місяць, а 10% - через 2 місяці після виставлення рахунку. Цей порядок діяв і у попередньому році. Суми продажу в листопаді та грудні передпланового періоду становили відповідно — 400 і 450 млн. грн.
На основі наведених даних обчисліть щомісячні надходження у І півріччі планового періоду. Порівняйте суми надходжень із плановими видатками підприємства, проаналізуйте ситуацію. Якщо мінімальна сума грошового потоку визначена в 25 млн. гр. од. Од., то який кредит (короткостроковий) потрібно буде одержати у відповідних місяцях планового періоду?
Найменування показника |
Період (місяць року) |
|||||
І |
ІІ |
ІІІ |
IV |
V |
VI |
|
Продаж, усього, в тому числі: |
350 |
300 |
350 |
400 |
450 |
480 |
Грошові витрати, усього |
360 |
460 |
410 |
390 |
385 |
420 |
Решение: Д1 =0,1; Д2 = 0,9*0,9 = 0,81; Д3 = 0,9*0,1 = 0,09
Продажа |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Тек.месяц (Д1) |
350*0,1 = 35 |
30 |
35 |
40 |
45 |
48 |
Прошлый мес. (Д2) |
450*0,81=364,5 |
350*0,81=283,5 |
243 |
283,5 |
324 |
364,5 |
Позапрошл. мес.(Д3) |
400*0,09 = 36 |
450*0,09=40,5 |
31,5 |
27 |
31,5 |
36 |
Всего продаж |
435,5 |
354 |
309,5 |
350,5 |
400,5 |
448,5 |
Расходы |
360 |
460 |
410 |
390 |
385 |
420 |
Сальдо |
435,5-360=75,5 |
-106 |
-100,5 |
-39,5 |
15 |
28,5 |
Кредит |
- |
75,7-106+25= 55,5 |
100,5 |
39,5 |
-15 |
-28,5 |
Ост.денеж.средств |
75,5 |
25 |
25 |
25 |
25 |
25 |
(Если сальдо в 1 месяце выходит -75,5, а остаток денеж. средств.25, тогда кредит = 75,5+25 = 100,5)
Сальдо |
-75,5 |
Кредит |
75,5+25 =100,5 |
Ост.денеж.средств |
25 |
Задача 41
Розрахувати маржинальний прибуток і прибуток підприємства за спрощеною методикою, якщо відомо:
Звітний період |
Обсяг виробництва, од. |
Загальні витрати, тис |
Ціна одиниці, тис. грн. |
Перший квартал |
4000 |
13600 |
5 |
Другий квартал |
3200 |
12000 |
5 |
Третій квартал |
3700 |
13000 |
5 |
4 квартал |
3500 |
12500 |
5 |
Решение: 1) Q min=3200 ед.; Q max=4000 ед.;
В min = 12000 тыс.грн.; В mах = 13600 тыс.грн.
2) Δ Q= Q max- Q min = 4000-3200 = 800 ед.
ΔВ = В mах - В min = 13600 – 12000 = 1600 тыс.грн.
3) В перем. ед. = тыс.грн./ед.
4) В перем. общ. = В перем. ед. * Q;
В перем. общ.1 = 2*4000 = 8000 тыс,грн./ед.; В перем. общ. 2 = 2*3200 = 6400; В перем. общ.3 = 2*3700 = 7400; В перем. общ.4= 2*3500 = 7000
5) В пост. общ = В mах- В перем. общ. = 13600 -8000 =5600 тыс.грн.
(В перем. взяли 8000 поскольку , В mах у нас в первом квартеле)
6) Q тп = Q*Цед.;
Q тп1 = 4000*5 = 20000 тыс.грн.; Q тп2 = 5200*5 = 16000;
Q тп3 = 3700*5 = 18500; Qтп4 = 3500*5 = 17500 тыс.грн.
7) МП общ = Qтп - В перем. общ.;
МП общ.1 = 20000-8000 = 12000 тыс.грн.; МП общ2 = 16000-6400 = 9600 тыс.грн.; МП общ3= 18500-7400 = 11100; МП общ4 = 17500-7000=10500
8) П общ= МП общ - В пост. общ
П общ1 = 12000-5600 = 6400 тыс.грн; П общ2 = 9600-5600=4000; П общ3 = 11100-5600=5500; П общ.4 = 10500-5600=4900