Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
людина-частина живои природи.docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
24.11.2019
Размер:
99.22 Кб
Скачать

Тема: Людина – частина живої природи. Необхідні умови для життя людини.

Неповторність кожної людини. (у підр. с.38-40; у зошиті с.18)

Мета: формувати в учнів уявлення про людину як частину живої природи, про особливість і неповторність

кожної особи; встановити подібність і відмінність між людиною та твариною. Розвивати увагу, па-

м’ять, спостережливість, уміння спілкуватися, уміння аналізувати і порівнювати та узагальнювати.

Виховувати гуманне ставлення до всього живого, любов до рідних.

Обладнання: ребус, картки для індивідуальної роботи, «Лотерея спостережень», смайлики, скринька з

люстерком, сигналки.

Тип уроку: урок формування і засвоєння нових знань і вмінь.

Форма проведення: урок-самопізнання

Хід уроку:

І. Організація класу.

1.Привітання.

Добрий день, сьогодні урок «Я і Україна» буду проводити я. Звати мене Гнна Сергіївна. Хочу щоб ви були на уроці активні, допитливі, працьовиті, уважні, чемні і щоб наш урок був пошуковим, цікавим,творчим, навчальним і в цьому я вам допоможу.

2. Установка на увагу і активність учнів на уроці.

Усі сідаймо тихо, діти,

домовляймось не шуміти

На уроці не дрімати,

нові знання здобувати.

- З яким настроєм ви налаштовані на роботу? Продемонструйте сигналками настрою.

(діти демонструють свій настрій сигналками настрою)

- А запорукою успіху є усмішка. Тож передайте свою усмішку один одному, мені, поверніться до наших гостей, подаруйте їм. Адже усмішка прикрашає обличчя і підвищує настрій.

- Слідуюче завдання, виберіть одну із букв прикріплених на дошці і підберіть відповідно на цю букву слово, „яким я хочу бути на уроці”.

П – пильним, працьовитим

Л – ласкавим, люблячим, логічним

А – активним

Н – найрозумнішим, найуважнішим, найшвидшим.

ІІ. Хвилинка календаря

- Зазирнувши до «віконечка природи». Адже люди, щоб глибше розуміти навколишній світ здавна спостерігали за ним. Ось і ми підіб'ємо підсумки спостережень за день.

1. Бесіда

- Яке сьогодні число, місяць?

- Яка температура повітря ?

- Який стан неба?

- Чи є сьогодні опади?

- Чи є сьогодні вітер ? Опишіть, який він ?

- Які зміни спостерігаються в рослинному світі ?

- Які зміни спостерігаються в тваринному світі?

- Яку сезонну роботу виконують люди в селі?

- Яку сезонну роботу виконують люди в місті?

Прикмети :

23 жовтня - Лампі (Євлампій) . На Лампі роги місяця кажут в ту сторону, звідки бути вітрам: якщо на Євлампія роги місяця на північ (північ) - бути швидкої зими, сніг ляже посуху; якщо на полудень (південь)-швидкої зими не чекай, буде бруд та сльота до самої Казанської (4 листопада), осінь снігом не вмиється, в білий кафтан не нарядили.

2. Заповнення віконця спостережень.

Щодня ми спостерігаємо за змінами які відбуваються навколо нас, і вчимося фіксувати їх у своїх календарях спостережень.

- Заповніть календар погоди у зошитах.

ІІІ Актуалізація чуттєвого досвіду

  1. Отже, щоб глибше зрозуміти навколишній світ, ми повинні за ним спостерігати.

Прослухайте вірш і скажіть про що в ньому йдеться:

Хай живуть квiти, метелики, звірі.

Хай дарують нам птахи пісеньки щирі.

Хай сонечко лагідне для тебе сміється.

Хай радіє весь світ, що природою зветься.

  • Про що цей вірш ?

  • Назвіть предмети живої природи, неживої.

  • Сьогодні я вас запрошу у цікавий світ природи.

ІV Мотивація пізнавальної діяльності. Повідомлення теми і мети.

1.Давайте розгадаємо ребус:

«Лю ’ а - ’’’ тина ’’ої п ’’ роди.»

(кожне прочитане слово-ребус прикріплюю внизу під ребусом)

(Людина - частина живої природи)