- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Анализ финансовых результатов и рентабельности
- •9.1. Значение, задание и информация для проведения анализа
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •9.2. Анализ чистой прибыли
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •9.3. Анализ валовой прибыли
- •Показатели формирования валовой прибыли
- •1.16. Аналіз фінансових результатів
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •9.4. Анализ других доходов и расходов
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •9.6. Анализ рентабельности предприятия
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
- •Хід уроку
- •Работа в аудитории
- •Самостоятельная работа
- •Работа в аудитории
- •Анализ рентабельности предприятия.
Тема 9. Аналіз фінансових результатів і рентабельності.
Урок 38. Аналіз прибутку різних підприємств. 1 год.
Мета уроку:
дидактична: узагальнити знання учнів про аналіз доходності різних підприємств; досягти усвідомленого засвоєння учнями завдання аналізу доходності різних підприємств в економічному аналізі;
розвивальна: розвивати пізнавальну активність учнів, уміння аналізувати й застосовувати знання;
навчальна: навчитися використовувати придбані навички і знання завдяки економічному аналізу;
виховна: формування культури праці, охайності, любові до обраної професії.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Форма роботи: лекція з використанням творчих завдань.
Метод уроку: практичне заняття.
Матеріально-технічне забезпечення уроку:
Таблиці.
Плакати.
Калькулятори.
Хід уроку
Організаційний момент
Організація і підготовка учнівського колективу до уроку. Організаційна частина:
Перевірка наявності учнів;
Перевірка готовності учнів до уроку;
Допуск з техніки безпеки.
ІІ . Вивчення нового матеріалу та організація пізнавальної діяльності учнів
1. Інформаційний блок
9.2. Анализ чистой прибыли
Финансовые результаты предприятия приведено в табл. 9.1.
Таблица 9.1
ПРИБЫЛИ И УБЫТКИ ПРЕДПРИЯТИЯ ЗА ОТЧЕТНЫЙ ГОД
Показатель |
Отчетный год |
Отклонение фактических данных от плана |
||
По плану |
Фактически |
|||
Сумма |
% |
|||
1. Валовая прибыль |
660 |
620 |
– 40 |
6,1 |
2. Операционные доходы и расходы |
– 200 |
– 203 |
– 3 |
– 1,5 |
3 Финансовых результата от операционной деятельности (1+2) |
460 |
417 |
– 43 |
9,3 |
4.Фінансові результаты от инвестиционной деятельности |
— |
+ 15 |
+ 15 |
|
5. Финансовые результаты от обычной деятельности к налогообложению (3 + 4) |
460 |
432 |
– 28 |
5,9 |
6. Налог на прибыль |
138 |
130 |
– 8 |
5,8 |
7. Финансовые результаты от обычной деятельности (5 – 6 ) |
322 |
302 |
– 20 |
6,2 |
8 . Чрезвычайные доходы и расходы |
— |
– 18 |
– 18 |
|
9. Чистая прибыль или убыток (7 + 8) |
322 |
284 |
– 38 |
– 11,8 |
По данным табл. 9.1 можно сделать такие выводы. План из чистой прибыли предприятие не выполнило (88,2%), недобор прибыли составлял 38 тыс. грн. Это произошло, в первую очередь, из-за значительного невыполнения плана из валовой прибыли (– 40 тыс. грн.). Как позитивное явление следует отметить полученные незапланированные суммы от инвестиционной деятельности (15 тыс. грн.). Однако в работе предприятия есть и 18 тыс. грн. убытков, связанных с чрезвычайными событиями.
III. Підсумок уроку
Учитель підбиває підсумки уроку: дає оцінку роботи учнів на уроці, найбільш активним учням виставляє оцінки, дає характеристику позитивним і негативним моментам на уроці.
Якою була тема уроку?
Яка мета стояла перед тобою на уроці?
На які знання, набуті тобою із цього предмета, ти спирався на уроці?
На які знання з інших предметів ти спирався на уроці?
Які нові знання, ідеї, правила ти засвоїв на уроці?
Які думки, відчуття викликав у тебе цей урок?
IV. Домашнє завдання
Опрацювати конспект.
Конспект
уроку № 39