- •Решение
- •Решение
- •Решение
- •1 Розділ пасиву:
- •Решение
- •Рішення
- •Решение
- •Решение
- •8. Складіть план формування і використання фінансових ресурсів підприємства. Якщо щодо планів підприємства на наступний період відомо:
- •Решение
- •Решение
- •Решение
- •Решение
- •Решение
- •17. Розрахуйте середньозважену вартість капіталу фірми “Темп”, якщо структура її джерел має наступний вигляд:
- •Решение
Решение
СВСК = Уд в СК *ст-ть СК +Уд в ЗК * ст-ть ЗК
Уд в СК1 = емісія акцій / (Кредиторская задолженность + Емиссия акций + Кредиты банков) = 1500/2900 = 0,14
Уд в КЗ1 = кредиторская задолженность / (Кредиторская задолженность + Емиссия акций + Кредиты банков) = 400 / 2900 = 0,52
Уд в КБ1 = кредиты банков / / (Кредиторская задолженность + Емиссия акций + Кредиты банков) = 1000/2900 = 0,34
СВСК1 = 0,14*24% + 0,52*2% + 0,34*14,5% = 9,33%
Все аналогічно!
Уд в СК2 = 350/2900 = 0,12
Уд в КЗ2 = 1050/2900 = 0,36
Уд в КБ2 = 1500/2900 =0,52
СВСК2 = 0,12*24% + 0,36*2% + 0,52*14,5% = 11,14%
Уд в СК 3= 1000/2900=0,34
Уд в КЗ 3= 700/2900 =0,24
Уд в КБ 3= 1200/2900 =0,41
СВСК3=0,34*24% + 0,24*2% + 0,41*14,5% = 14,59%
Первый самый привлекательный, так как менше всего процент
+13. Поточна вартість ТОВ «Арктика» як цілісного майнового комплексу визначена на рівні 3500 тис. грн. За попередніми розрахунками період експлуатації майнового комплексу складає 4 роки. Чистий грошовий потік, що очікується в період експлуатації цілісного майнового комплексу, наведено у таблиці. Ліквідаційна вартість комплексу наприкінці експлуатації— 580,0 тис. грн. Середньорічна ставка дисконтування чистого грошового потоку — 15,0%. На підставі вихідних даних перевірте, чи відповідає поточна вартість ТОВ «Арктика» дійсності та зробить необхідні висновки.
Період |
1 рік |
2 рік |
3 рік |
4 рік |
Значення |
950,0 |
1025,0 |
1300,0 |
800,2 |
Решение
PV = FV / (1+r)n = 950/(1+0.15) + 1025/(1+0.15)2 + 1300/(1+0.15)3 + 800.2/(1+0.15)4 = 2915.09 грн.
Вывод: фактическая стоимось предприятия как целосностного имущественного комплекса составляет 2915,09 грн. Таким образом указанная стоимость 3500 тыс гр не соответствует действительности, т.е. она является завышенной.
+14. На підставі вихідної інформації визначте фактичну ринкову вартість активів ПАТ «Оріон». Порівняйте фактичну ринкову вартість активів товариства з їх вартістю за балансом на кінець звітного періоду та зробить необхідні висновки.
Показники |
Значення |
І. Необоротні активи |
12,876 |
II. Оборотні активи |
19,125 |
III. Витрати майбутніх періодів |
0,002 |
БАЛАНС |
32,003 |
І. Власний капітал |
31,647 |
II. Забезпечення наступних витрат і платежів |
0,00 |
IIІ. Довгострокові зобов'язання |
0,00 |
IV. Поточні зобов'язання |
0,356 |
V. Доходи майбутніх періодів |
0,00 |
БАЛАНС |
32,003 |
Середньорічна Номінальна ціна Ринкова ціна акції |
11258 0,25 2,8 |
Решение
Рыночная стоимость активов = рыночная цена акий*среднег кол акц = 11258 * 2.8 = 31522.4 млн.грн
Балансовая сто-ть = Активы – Обязательства = (Необ А + ОбА) – (Долгоср об + Тек об) = (12,876 + 19,125) – 0,356 = 31,645 млн.грн
Вывод: фактическая рыночная ст-ть соответствует реальному фин состоянию пр.-ия и равна 31,645 млн грн..
15. Власний капітал підприємства складає 550 млн. грн., у т.ч. прості акції -200 млн. грн., привілейовані – 350 тис. грн. Позичковий капітал підприємства складає 620 млн. грн., у т.ч. короткострокові кредити банків – 300 млн. грн., прострочена кредиторська заборгованість – 320 тис. грн. Дивіденди виплачуються тільки по привілейованим акціям.
Рівень дивіденду по звичайним акціям – 8%, по привілейованим акціям – 6%, плата за користування короткостроковим кредитом – 23%, пеня за прострочку кредиторської заборгованості – 5%.
Підприємство має потребу в додатковому залученому капіталі. Його отримання можливо шляхом залучення державної підтримки у формі кредиту в розмірі 110 млн. грн. під 13% річних, або у формі зворотної фінансової допомоги у розмірі 130 млн. грн. під 11% річних. Який з варіантів підприємству слід використати? Зробіть висновки.
Решение
Уд в. СК = власний капітал / (власний капітал + позичовий капітал) = 550 / (550+620) = 0,47
Ст-ть СК = привілейовані акції / (власний капітал * рівень дивіденду по привілейованим акціям) = 350/550*6% = 3,8%
Уд в. КК = короткострокові кредити / (власний капітал + позичовий капітал) = 300/1170 = 0,256
Уд в. КЗ = кредиторська заборгованість / (власний капітал + позичовий капітал) = 320/1170 = 0,274
СВСК1 = Уд в. СК*Ст-ть СК + Уд в. КК*Ст-тьКК + Уд в. КЗ * Ст-ть КЗ = 0,47*3,8% + 0,256*23% + 0,274*6% = 11%
Уд в СК = власний капітал / (власний капітал + позичовий капітал + державний кредит) = 550 / (550+620+110) = 0,43
Уд в. КК = короткострокові кредити / (власний капітал + позичовий капітал + державний кредит) = 300/1280=0,234
Уд в КЗ = кредиторська заборгованість / (власний капітал + позичовий капітал + державний кредит) = 320/1280 = 0,25
Уд в Держ Допомога = державний кредит / (власний капітал + позичовий капітал + державний кредит) = 110/1280=0,086
Уд в Зворотної Допомоги = зворотня допомога / (власний капітал + позичовий капітал + державний кредит) = 130/1280 = 0,102
СВСК2 = Уд в СК * ст.-ть СК + уд в КК * ст.-ть КК + уд в КЗ * ст.-ть КЗ + Уд в ДП * ст.-ть ДП = 0,43*3,8% + 0,234*23% + 0,25*5% + 0,086*13% = 9,384%
СВСК3 = Уд в СК * ст.-ть СК + Уд в КК * ст.-ть КК + Уд в КЗ * ст.-ть КЗ + Уд в ЗворДопом * ст.-ть ЗД = 0,43*3,8% + 0,234*23% + 0,25*5%+0,102*11% = 9,25% - самый привлекательний
16. Розрахувати середньозважену вартість капіталу до державної підтримки у формі кредиту на суму 200 млн.грн. під 28% річних строком на 1,5 року. При цьому виплата дивідендів здійснюється тільки по привілейованим акціям. До надання державної підтримки підприємство має наступну структуру балансу:
- власні кошти - 1000 млн.грн.,
у тому числі:
- привілейовані акції 100 млн.грн,
- звичайні акції - 900 млн.грн.
- позичкові кошти - 500 млн.грн, у тому числі
- довгострокові кредити, під 14% річних, - 80 млн.грн.
- короткострокові позики, під 17% річних ,- 300 млн.грн.
- кредиторська заборгованість, за рахунок пені коштує 3 % річних ,- 120 млн.грн.
Рівень дивіденду по привілейованим акціям - 7%, по простим акціям -11%.
Решение
Сумма = привілейовані акції + звичайні акції + позиковий копітал (позичкові кошти + короткострокові позики + кредиторська заборгованість) = 100+900+ (80+300+120)=1500 млн грн.
Уд в УК привл а = привілейовані акції / сумма = 100/1500 = 0,07
Уд в УК об а = звичайні акції / сумма = 900/1500 = 0,6
Уд в ДК = ДК / сумма = 80/1500 = 0,05
Уд в КК = коротко строк позики / сумма = 300/1500 = 0,2
Уд в КЗ = кредиторська заборгованість / сумма = 120/1500 = 0,08
СВСК = Уд в УК прив а * ст.-ть прив акц + Уд в Об а * ст.-ть об а + Уд в ДК * ст.-ть ДК + Уд в КК * ст.-ть КК + Уд в КЗ * ст.-ть КЗ
СВСК = 0,07*7% + 0,6*0% + 0,05*14% + 0,2*17% + 0,08*3% = 4,85% (ст.-ть об акций 0%, потому что виплата дивидендов осуществляется только по прив акциям)
Вывод: у предприятия фин затраты на собственное функционирование составляют 4,85%от общей суммы капитала, т.е. 1500 млн. грн.. * 0,0485 = 72,75 млн грн.