- •Урок №1 Тема: у знайомому класі
- •I. Організація класу.
- •II. Актуалізація опорних знань.
- •III. Робота з програмою. "Запам'ятай послідовність".
- •IV. Узагальнення результатів уроку.
- •V. Домашнє завдання.
- •Урок №2 Тема: Як підготувати комп'ютер до роботи
- •I. Організація класу.
- •II. Актуалізація опорних знань.
- •III. Вивчення нового матеріалу.
- •IV. Робота з програмою "Калькулятор".
- •V. Узагальнення результату уроку.
- •VI. Домашнє завдання.
- •Урок №3 Тема: Поняття про операційну систему
- •Хід уроку
- •I. Організація класу. Повторення правил з техніки безпеки.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •V. Робота з програмою "Калькулятор".
- •Урок №4 Тема: Операційна система Windows. Вікна.
- •Хід уроку
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •3. Фізкультхвилинка.
- •Узагальнення вивченого матеріалу.
- •1. Підведення підсумків.
- •VII. Домашнє завдання.
- •Урок №5 Тема: у світі інформації
- •Хід уроку
- •I. Організація класу.
- •II. Перевірка домашнього завдання.
- •III. Розминка
- •Повідомлення теми I мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
- •2. Робота з підручником.
- •2. Фізкультхвилинка.
- •Робота з програмою "Розгорни серветку".
- •VI. Закріплення знань учнів.
- •VII. Домашнє завдання.
- •Урок №6 Тема: Від сприйняття до використання
- •Хід уроку
- •I. Організація класу до уроку. Техніка безпеки.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
- •3. Фізкультхвилинка.
- •Урок №7 Тема: Збереження інформації
- •Хід уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •1. Пояснення нового матеріалу.
- •2. Робота з підручником ст. 16.
- •V. Робота з програмою "Кросворд".
- •Урок №8 Тема: Способи збереження інформації
- •Перевірка домашнього завдання.
- •Вивчення нового матеріалу.
- •1. Пояснения нового матеріалу.
- •Урок №9 Тема: Пам'ять комп'ютера
- •Хід уроку
- •III. Актуалізація знань.
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •1. Пояснення нового матеріалу.
- •2. Робота з підручником, ст. 20.
- •Урок №10 Тема: Передавання інформації
- •Хід уроку
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •Урок №11 Тема: Способи передавання інформації
- •Хід уроку
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •Урок №12 Тема: Кодування інформації
- •Хід уроку
- •III. Актуалізація знань.
- •Урок №13 Тема: Коди бувають piзнi
- •Хід уроку
- •2. Робота з підручником.
- •3. Фізкультхвилинка.
- •V. Робота з програмою клавіатурний тренажер.
- •Урок №14 Тема: Обробка інформації
- •Хід уроку
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •1. Вступна бeciдa
- •Урок №15 Тема: Процесор
- •Хід уроку
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •VI. Узагальнення вивченого матеріалу.
- •1. Підведення підсумків.
- •VII. Домашне завдання.
Урок №15 Тема: Процесор
Мета уроку:
-
ознайомити учнів ще з одним пристроєм у комп'ютері – процесором;
-
вправлятися в друкуванні на клавіатуpi, використовуючи вci пальці рук;
-
навчити зберігати інформацію в пpoгpaмi WordPad;
• розвивати пам'ять, уяву, мислення.
Обладнання: програма"WordPad".
Хід уроку
I. Організаційний момент. Техніка безпеки.
II. Перевірка домашнього завдання. Бесіда.
-
Поміркуйте, чи обробляється інформація тваринами, рослинами.
-
Наведіть приклади.
-
Яке слово пропущено?
Розминка.
1. Знайдіть ряд чисел за аналогією.
-
Означає те, що пришивають до старого одягу. (Латка).
-
Сільськогосподарська машина, яку використовують у жнива. (Жатка).
-
Те, у чому люди живуть. (Хатка).
-
Те, що є в рої бджіл. (Матка).
-
Чого має багато болото, менше озеро, ще менше море, а зовим не має річка? (Букви О).
-
В ідгадайте слова, які відрізняються тільки однією літерою:
III. Актуалізація опорних знань.
• Давайте пригадаємо, з яких пристроїв складається комп'ютер
(Системний блок, монітор, миша, сканер, принтер, має пам'ять та ін.).
IV. Вивчення нового матеріалу.
А який з пристроїв є одним з найголовніших, ми дізнаємось сьогодні. Тема уроку "Процесор". А що це таке, нам пояснить Ганнуся.
-
Робота з підручником
с. 32.Читання тексту в особах підготовленими учнями.
-
Діти, без чого не може працювати комп'ютер? (Без процесора).
-
Яку роботу виконує процесор? (В пpoцecopi перетворюється і обробляється інформація, виконує програми).
2. Фізкультхвилинка.
Один – піднести руки вгору,
Два – нагнутися додолу,
Не згинайте, діти, ноги,
І торкайтеся підлоги.
Три, чотири – прямо стати,
Будемо відпочивати.
V. Робота з програмою.
Пpoгpaмa "WordPad". Запуск програми ПУСК ПРОГРАММЫ СТАНДАРТНЫЕ WordPad. Програма завантажується до початку уроку вчителем.
Надрукувати текст.
Н аша земля красива i щедра. Росте на ній жито i городина, цвітуть квіти, зріютъ фрукты i ягоди. Кожна рослина гарна по-своєму. Та особливо люблять у народі калину. Садять калину біля хати, щоб навесні білим цвітом милувала, а взимку вiд простуди лікувала. Поважайте калину – один із символів України.
Д
как…
Клацніть лівою кнопкою миші на кнопку
У новому віконці натиснути на напис Мои документы лівою кнопкою миші.
B aшi тексти комп'ютер запам'ятав.
Давайте повторимо вci нaшi дії: Файл Сохранить как… Мои документы (друкуємо назву (урок 17) Сохранить.
Релаксація.
Покласти долоні одну на одну таким чином, щоб утворився трикутник, затулити цим трикутником очі i повторити вci вправи за вищевказаною послідовністю. Oчi під долонями повинні бути відкриті, але долоні не повинні пропускати світло.