Добавил:
Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Уроки Хімії / Старовойтова I. Ю. Хімія . Розробки уроків для 7 класу

.pdf
Скачиваний:
19
Добавлен:
21.09.2023
Размер:
507.13 Кб
Скачать

Клас

Дата проведення уроку

 

 

Урок 24

тема. Контроль рівня навчальних досягнень з теми «Початкові хімічні поняття». Контрольна робота № 1

Цілі: визначити рівень засвоєння основних понять і законів; оцінити рівень навчальних досягнень учнів з теми.

Тип уроку: контроль і коригування знань, умінь і навичок. Форма уроку: письмова контрольна робота.

Обладнання: періодична система хімічних елементів, індивідуальні картки із завданнями.

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Письмова контрольна робота

Учитель пояснює учням зміст завдання, час виконання і ключові моменти оформлення відповідей:

yy завдання 1–6 — тестові, кожне завдання оцінюється в 0,5 бала, у сумі перші шість завдань — 3 бали;

yy завдання 7–9 оцінюються по 2 бали, усього за дев’ять правильно виконаних завдань — 9 балів;

yy завдання 10 — для учнів, які претендують на оцінку 12 балів, оцінюється в 3 бали.

Усього максимальна оцінка за правильно виконану роботу — 12 балів. Час на виконання роботи — 40 хв.

ІІІ. Домашнє завдання

Повторити класифікацію хімічних елементів і речовин.

 

Контрольна робота

 

 

Варіант I

 

1.

У запропонованому переліку речовин до складних речовин належать:

 

Cu, NaCl, Cl2, CuSO4, Fe, H2O, Br2, BaCl2, Al, P, C2H6, O2

2.

Укажіть оксиди, в яких валентність елемента найбільша:

 

а) CO;

б) N2O;

 

в) WO3;

г) NO2;

 

д) SO3

 

3.

Відносна молекулярна маса речовини Na3PO4 :

 

а) 70;

б) 164;

 

в) 118;

г) 116.

4.

Дано рівняння реакції:

 

 

 

P+H2 → PH3

 

Сума коефіцієнтів у ньому дорівнює:

 

а) 7;

б) 3;

 

в) 5;

г) 14.

5.

Серед запропонованих речовин укажіть «зайву»:

 

а) водень;

б) фосфор;

 

в) сірка;

г) азот;

 

д) нікель.

 

6.

Укажіть реакції заміщення:

 

 

а) Fe +2HCl → FeCl2 +H2

б) 2KClO3 →2KCl+O2

 

в) Zn +Cl2 → ZnCl2

г) WO3 +3H2 → W +3H2O

7.Напишіть формулу речовини, що складається з одного атома Магнію, одного атома Сульфуру, трьох атомів Оксигену. Обчисліть масову частку Оксигену в цій речовині.

51

8. Розставте коефіцієнти в хімічних рівняннях:

а) Na +O2 →Na2O б) HgO → Hg +O2 в) Fe +HCl → FeCl2 +H2

9. Складіть формули продуктів реакції та розставте коефіцієнти:

II II

II I

а) C +O2 → CO

б) Mg +H2 → MgH

10. Допишіть реакції, розставте коефіцієнти, визначте тип реакції:

а) P+ ? → P2S3

б) NaI+ ? → I2 +NaCl

в) HBr → Br2 + ?

 

Варіант II

 

1.

У запропонованому переліку речовин до неметалів належать:

 

Cu, NaCl, Cl2, CuSO4, Fe, H2O, Br2, BaCl2, Al, P, C2H6, O2

2.

Укажіть оксиди, в яких валентність елемента III:

 

а) SO3;

б) N2O3;

 

в) CrO3;

г) Ba2O3;

 

д) CrO.

 

3.

Відносна молекулярна маса речовини K2SO4 :

 

а) 174;

б) 135;

 

в) 126;

г) 87.

4.

Дано рівняння реакції:

 

 

 

Li +S → Li2S

 

Сума коефіцієнтів у ньому дорівнює:

 

а) 8;

б) 3;

 

в) 4;

г) 2.

5.

Серед запропонованих укажіть «зайву» речовину:

 

а) залізо;

б) азот;

 

в) аргон;

г) цукор;

 

д) кисень.

 

6.

Укажіть реакції розкладу:

 

 

а) 2KNO3 →2KNO2 +O2

б) H2 +S → H2S

 

в) MgO +HCl → MgCl2 +H2O

г) 2HgO →2Hg +O2

7.Напишіть формулу речовини, що складається з одного атома Феруму, одного атома Карбону, трьох атомів Оксигену. Обчисліть масову частку Оксигену в цій речовині.

8.Розставте коефіцієнти в хімічних рівняннях:

а) Mg +O2 → MgO

б) NH3 →N2 +H2

в) Al+CuCl2 → AlCl3 +Cu

 

9. Складіть формули продуктів реакції та розставте коефіцієнти:

III II

V II

а) Al+S → AlS

б) P+O2 → PO

10. Допишіть реакції, розставте коефіцієнти, визначте тип реакції:

а) Fe + ? → Fe2O3 б) NiO +H2 →? +H2O в) KClO3 → KCl+ ?

52

Клас

Дата проведення уроку

 

 

Тема 2. Прості речовини метали й неметали

Урок 25

тема. Прості речовини метали й неметали. Оксиген. Кисень, склад його молекули

Цілі: повторитикласифікаціюречовин;закріпитизнанняучнів про елементи метали й неметали та прості речовини на прикладі Оксигену й кисню; дати поняття про Оксиген — хімічнийелементікисень—простуречовину;ознайомити учнівзісторієювідкриттякисню,йогопоширеннямуприроді, фізіологічною дією.

Тип уроку: поглиблення і засвоєння знань. Форма роботи: розповідь, фронтальна бесіда.

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Аналіз тематичного оцінювання з теми «Початкові хімічні поняття»

ІІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Фронтальна бесіда

yy Чому речовини розрізняються за властивостями? (Тому що мають різний склад)

yy На які дві групи поділяються речовини за складом молекул? (На прості та складні)

Згадаймо визначення.

Прості речовини — це...

Складні речовини — це...

yy Наведіть приклади простих і складних речовин.

(Учитель записує на дошці у два стовпчики приклади учнів, коригує відповіді.) yy У природі хімічні елементи трапляються у вигляді простих речовин чи

складних?

yy А яких речовин більше в природі — простих чи складних? yy Чому?

yy Прості речовини, у свою чергу, також поділяються на групи за властивостями. Які це групи?

yy Відзначимо на дошці серед простих речовин ті, що утворені елементаминеметалами.

yy Яких елементів у природі більше — металів чи неметалів? Згадуємо розташування елементів металів і неметалів у таблиці.

yy Які елементи — метали чи неметали — частіше трапляються в природі у вигляді простих речовин? Наведіть приклади.

yy Порівняймо деякі фізичні властивості елементів металів і неметалів, вико-

ристовуючи наш досвід і знання. (Заповнюємо таблицю (див. додаток).)

Прості речовини мають для людини важливе значення. Вивчення простих речовин ми починаємо з одного з найпоширеніших елементів-неметалів — Оксигену.

IV. Засвоєння нових знань

Оксиген

Розповідь учителя

Ми починаємо вивчати елемент Оксиген. У складі хімічних сполук він розповсюджений на земній поверхні так, як жоден інший елемент. Він становить

53

близько 8/9 масових частин води (88,8 % масових). У твердому зовнішньому шарі Землі на частку Оксигену припадає 47 % масових, або 58 % за кількістю атомів. У повітрі поряд з азотом і незначною кількістю інших домішок міститься 23,15 % масових, або 21 % об’ємних.

Оксиген входить до складу таких біологічно важливих речовин, як вода, білки, жири, вуглеводи, нуклеїнові кислоти, до 50–85 % ваги живих і рослинних тканин.

— А яку роль відіграє кисень для людини?

Усі тварини дихають киснем і в безкисневій атмосфері просто не можуть існувати. Лише деякі мікроорганізми — анаеробні бактерії, живуть без кисню.

Вдихуваний кисень окиснює вуглеводи та інші речовини, і в цьому хімічному процесі виділяється та енергія, що витрачається на всі життєві процеси. Весь кисень виник і зберігається на планеті завдяки процесу фотосинтезу.

6CO2 + 6H2O + 2,83 Кдж хлорофiлC6H12O6 + 6O2

Розповідь учителя про відкриття кисню

Складаємо опорний конспект. Хімічний елемент: О — Оксиген. Порядковий номер: 8.

Будова атома: +8)) np = 8, ne= 8, nn = 8. Відносна атомна маса: 16. Валентність — ІІ.

Проста речовина: O2 — кисень, O3 — озон. Відносна молекулярна маса O2: 32.

V. Підбиття підсумків

VI. Домашнє завдання

Прочитати параграф, відповісти на запитання.

Творче завдання. Написати есе про значення кисню для людини.

Додаток

 

Прості речовини

Метали

Неметали

 

 

 

 

1.

Поширеність

 

 

 

 

 

yy у земній корі;

Al — 8,8 %; Na — 2,6 %;

O — 47 %; Si — 27,6 %

 

 

Fe — 4,7 %; K — 2,4 %;

 

 

 

Ca — 3,4 %; Мg — 2,3 %

 

 

 

 

yy у повітрі;

Домішки

Близько 100 %

 

 

 

yy у воді

У розчинених складних

У складі молекул води H2O,

 

 

речовинах

у розчинних речовинах

 

 

 

 

2.

Агрегатний стан

Hg, Ga — рідкі, решта —

Газоподібні; рідкі; тверді

 

 

тверді

 

 

 

 

 

3.

Будова речовини

Немолекулярна

Молекулярна, немолекулярна

 

 

 

 

4.

Прості речовини

Атоми: Cu, Fe, Ag

Атоми й молекули: N2, O2, S, P

5.

Фізичні властивості

yy Металевий блиск.

Немає загальних властивостей,

 

 

yy Висока електропровід-

характерних для всіх неметалів

 

 

ність.

 

 

 

yy Теплопровідність.

 

 

 

yy Пластичність.

 

 

 

yy Тугоплавкість.

 

 

 

yy Ковкість

 

 

 

 

 

6.

Хімічні властивості

Багато в чому подібні, є ряд

Особливі в кожного неметалу,

 

 

активності металів

загальних властивостей мало

 

 

 

 

54

Клас

Дата проведення уроку

 

 

Урок 26

тема. Простаречовинакисень.Фізичнівластивостікисню.Одержаннякиснювлабораторії.Реакціїрозкладу.Поняттяпро каталізатори

Цілі: поглибити знання учнів про просту речовину кисень, його фізичні властивості; сформувати уявлення про реакції розкладу та каталізатори на прикладі реакцій одержання кисню в лабораторії; підготувати учнів до практичної роботи з вивчення кисню.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Форми роботи: демонстраційний експеримент, робота з опорною схемою, самостійна робота.

Обладнання: приладдляодержаннягазів,дерев’янаскіпка,вода,калій перманганат,манган(IV)оксид,гідрогенпероксид,опорна схема.

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

Учні працюють з першою частиною опорної схеми «Оксиген». yy Хімічний елемент

yy Проста речовина

yy Поширення в природі

Фронтальна бесіда

Постановка проблеми

yy Як кисень утворюється в природі?

yy А чи можна одержати кисень у лабораторії. yy А з яких речовин можна одержати кисень?

yy Як переконатися, що одержаний газ — це кисень?

ІІІ. Експериментальне засвоєння знань

Демонстрація 11. Одержання кисню з калій перманганату

У пробірку насипаємо 0,5–1,0 г калій перманганату (близько 1/10 частини від об’єму пробірки), прикриваємо отвір пробірки жмутиком вати й закриваємо пробкою з газовідвідною трубкою. Закріплюємо пробірку в лапці штатива.

yy Як зібрати кисень, що виділятиметься з пробірки? yy Кисень важчий чи легший за повітря?

Mr (O2 ) =32; Mr (повiтря) =29

Тож кисень витіснятиме повітря з пробірки, отже, газовідвідну трубку слід опустити на дно пробірки.

Дотримуючись правил, нагріваємо пробірку, потім нагріваємо кристали калій перманганату.

yy Що спостерігаємо?

yy Чи можемо ми побачити, що кисень уже в колбі? yy Згадаймо фізичні властивості кисню.

yy Як дізнатися, чи є в колбі кисень?

Демонстрація 14. Виявлення кисню

Підносимо тліючу скіпку, вона яскраво загоряється.

Висновок: кисень підтримує горіння, його можна одержати шляхом розкладу калій перманганату. Записуємо рівняння.

2KMnO4 → K2MnO4 +MnO2 +O2

55

— До якого типу належить ця реакція?

Реакції одержання кисню зі складних речовин — реакції розкладу.

Демонстрація 12. Одержання кисню з гідроген пероксиду

— Які ще речовини можна використовувати для одержання кисню? Використовуємо для нашого досліду гідроген пероксид H2O2 Наливаємо

в пробірку 1,5–2,0 мл гідроген пероксиду, збираємо прилад, нагріваємо речовину.

Демонстрація 13. Збирання кисню

Збирання кисню шляхом витиснення води можливо тому, що він не розчиняється у воді.

Збираємо кисень у колбу через гідрозатвор. Вода не витісняється з колби, отже, кисень не виділяється. Поміщаємо в гідроген пероксид дрібку манган(IV) оксиду і знову нагріємо. У колбі-приймачі збирається кисень. Додавання манган(IV) оксиду прискорило реакцію розкладу гідроген пероксиду.

Речовини, що прискорюють хімічну реакцію, але не витрачаються в процесі реакції, називаються каталізаторами.

MnO2 — каталізатор, він не витрачається в результаті реакції, а тільки прискорює її.

Запишемо рівняння:

2H2O2 t, MnO2→2H2O +O2

Приклад каталізаторів — ферменти, що прискорюють процес травлення. Негативні каталізатори, що сповільнюють реакцію, називаються інгібіто-

рами.

IV. Закріплення й поглиблення знань

Заповнюємо в опорній схемі розділ «Фізичні властивості кисню». У розділі «Одержання кисню» пропонуємо написати вже відомі рівняння.

А тепер подивімося, які ще речовини можна використовувати для одержання кисню.

(Записуємо рівняння і розставляємо коефіцієнти, вводимо назви нових речовин.)

KClO3 → KCl+O2

(KClO3 калій перхлорат, бертолетова сіль) HgO → Hg +O2

NaNO3 →NaNO2 +O2

(NaNO3 натрій нітрат, натрієва селітра; NaNO2 — натрій нітрит)

H2O → H2 +O2

Промисловий спосіб одержання кисню — з рідкого повітря шляхом перегонки.

V. Підбиття підсумків

yy Які нові поняття ви сьогодні вивчали? yy Що таке каталізатор?

yy Які реакції називаються реакціями розкладу?

yy Де можна використовувати лабораторні способи одержання кисню?

Тестова самостійна робота

Перевіряємо правильність виконання і виставляємо оцінки.

VI. Домашнє завдання

Прочитати параграф, виконати вправи.

Творче завдання. Підготувати розповідь про просту речовину O3 — озон.

56

Клас

Дата проведення уроку

 

 

Урок 27

тема. Хімічні властивості кисню: взаємодія з вуглецем, сіркою, фосфором. Реакції сполучення. Поняття про оксиди

Цілі: ознайомити учнів з хімічними властивостями кисню на прикладі його взаємодії з вуглецем, сіркою, фосфором; закріпити й розширити знання учнів про хімічні реакції, умінняскладатирівнянняхімічнихреакцій;датиуявлення про реакції сполучення, про оксиди як складні речовини.

Тип уроку: комбінований.

Форми роботи: розповідь, демонстраційний експеримент, фронтальне опитування.

Обладнання: прилад для одержання кисню, порошок сірки, вугілля, червоний фосфор, ложка для спалювання речовин, спиртівка.

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування

yy Хімічний символ елемента Оксигену. yy Відносна атомна маса.

yy Валентність у сполуках.

yy Формула простої речовини кисню.

yy У вигляді якої ще простої речовини Оксиген трапляється в природі? yy Основне джерело одержання кисню в природі.

yy Основний спосіб промислового одержання кисню.

yy Запишіть на дошці основні способи одержання кисню в лабораторії. yy Як перевірити наявність кисню в склянці?

yy При цьому використовуються фізичні чи хімічні властивості кисню?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Проста речовина кисень підтримує горіння. Кисню, що міститься в повітрі, досить для горіння дров у багатті, природного газу в грубці, вугілля в каміні тощо. Якщо використовувати для горіння чистий кисень, воно відбувається інтенсивніше.

Розгляньмо процес взаємодії кисню з деякими простими речовинами, тобто сьогодні ми вивчимо хімічні властивості кисню.

IV. Вивчення нового матеріалу

Демонстрація 5. Спалювання неметалів (фосфору, вуглецю, сірки) у повітрі й кисні

Дослід 1. Взаємодія кисню з фосфором (під витяжкою)

У ложку для спалювання речовин набираємо червоний фосфор, підпалюємо його, вносимо в склянку, заповнену киснем. Що спостерігаємо?

З’являється білий димок, це утворюється сполука Фосфору з Оксигеном. Запишемо рівняння реакції.

(Учні записують рівняння і розставляють коефіцієнти.)

4P+5O2 →2P2O5

Висновок. Кисень унаслідок нагрівання енергійно взаємодіє з деякими речовинами, при цьому виділяється тепло і світло.

Такі реакції називаються реакціями окиснення.

Окиснення — це хімічна реакція взаємодії речовин (простих і складних) з киснем.

57

Горіння — це хімічна реакція, за якої відбувається окиснення речовин з виділенням тепла і світла.

У більшості випадків у результаті цих реакцій утворюються оксиди. Оксиди — це складні речовини, що складаються з двох елементів, один

з яких — Оксиген з валентністю II.

Розгляньмо ще приклади взаємодії кисню з простими речовинами.

Дослід 2. Взаємодія кисню з вугіллям

У ложку для спалювання речовин кладемо вугілля і вносимо його в полум’я спиртівки. Вугілля розігрівається, але не загоряється. У суміші з азотом повітря кисень взаємодіє з вугіллям повільно.

Тепер внесемо ложку з розігрітим вугіллям у склянку, заповнену киснем. Вугілля швидко згоряє. У колбі нічого не залишається? Куди поділося вугілля?

C +O2 → CO2 — карбон(IV) оксид

Наллємо в ту ж склянку вапняної води, вона каламутніє. Ця реакція використовується для виявлення в повітрі вуглекислого газу CO2 :

CO2 +Ca(OH)2 → CaCO3↓ + H2O

Висновок. У чистому кисні реакція горіння відбувається інтенсивніше.

Дослід 3. Взаємодія кисню із сіркою (під витяжкою)

Уложкудляспалюванняречовиннабираємосірку,спалюємонаповітрійукисні. На повітрі блакитнувате полум’я стелиться на поверхні сірки, процес протікає повільніше. У кисні — яскраве полум’я, процес швидший. Заповнюємо склянку водою, підфарбованою індикатором метиловим оранжевим, вода змінює колір.

Учень записує рівняння горіння сірки в кисні:

S +O2 → SO2 — сульфур(IV) оксид

Дослід 4. Взаємодія кисню повітря з магнієм

Магнієві ошурки закріплюємо в щипцях, нагріваємо в полум’ї пальника і спостерігаємо реакцію горіння. Записуємо рівняння:

2Mg +O2 →2MgO

— До якого типу можна віднести реакції горіння? (До реакцій сполучення) Реакції сполучення — це реакції, в результаті яких із двох речовин утворю-

ється одна складна.

Висновок: кисень взаємодіє з металами й неметалами.

V. Закріплення матеріалу

Дається завдання за варіантами для самостійної роботи зі взаємоперевіркою. У процесі виконання вчитель консультує окремих учнів.

1. Допишіть рівняння реакції горіння і розставте коефіцієнти.

Варіант І

Варіант ІІ

Zn +O2

Mg +O2

Na +O2

Li +O2

Al+O2

Cr +O2

2.Проблемне питання.

А що утвориться внаслідок горіння складних речовин, наприклад природного газу метану?

CH4 +O2

Два оксиди — CO2 і H2O

Дописуємо рівняння і розставляємо коефіцієнти.

CH4 +2O2 → CO2 +2H2O

Самостійно:

CS2 +3O2 → CO2 +2SO2

VI. Підбиття підсумків

— З якою хімічною властивістю кисню ми познайомилися?

VII. Домашнє завдання

Прочитати параграф, відповісти на запитання, виконати вправи. Підготуватися до практичної роботи.

Творче завдання. Скласти схему застосування кисню.

58

Клас

Дата проведення уроку

 

 

Урок 28

тема. Практична робота 3. Одержання кисню в лабораторії та вивчення його властивостей

Цілі: продовжити формувати навички роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; навчити збирати установку для одержання газів, збирати газ витисненням повітря і води; формувати навички й уміння проведення хімічногоекспериментуйаналізуявищ,щоспостерігаються, робити висновки в ході практичної роботи; перевірити знання техніки безпеки під час виконання практичної роботи.

Тип уроку: практичне застосування знань, умінь і навичок. Форма роботи: виконання експерименту, складання звіту.

Обладнання: прилад для одержання газів, нагрівальний прилад, штатив, пробірки, дерев’яна лучинка, ложка для спалювання речовин, калій перманганат, вугілля.

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Повторення правил техніки безпеки в кабінеті хімії, під час проведення хімічного експерименту, інструктаж перед початком практичної роботи

ІІІ. Тестові завдання за варіантами

Перед початком роботи ми виконуємо тестові завдання за варіантами. «Ключ» до тесту — ваш допуск до практичної роботи.

Варіант І

1.Укажіть твердження, що не стосуються кисню: а) міститься в повітрі; б) не підтримує дихання і горіння;

в) молекула складається з двох атомів.

2.Із запропонованого переліку виберіть формули оксидів:

а) H2S;

б) CO2;

в) CH4;

г) CaО;

д) NaCl;

е) OF2

3. Допишіть рівняння реакцій і розставте коефіцієнти:

а) MgO +O2

б) P+O2

в) CH4 +O2

 

Варіант ІІ

1.Укажіть твердження, що не стосуються кисню: а) виділяється в результаті фотосинтезу; б) відносна молекулярна маса — 32; в) газ, легший за повітря.

2.Із запропонованого переліку виберіть формули оксидів:

а) NO2;

б) KBr;

в) CuО;

г) P2O5;

д) CS2;

е) LiН.

3. Допишіть рівняння реакцій і розставте коефіцієнти:

а) Al+O2

б) C +O2

в) H2S +O2

 

Ключ

 

Варіант І: 1 — б; 2 — б, г, е.

 

Варіант ІІ: 1 — в; 2 — а, в, г.

 

59

IV. Виконання практичної роботи за інструкцією

Інструкція до проведення практичної роботи

Дослід 1. Одержання кисню з калій перманганату

У суху пробірку насипте 1 г калій перманганату. Складіть прилад, як показано на рисунку. В отвір пробірки помістіть жмутик вати. Закрийте пробірку пробкою з газовідвідною трубкою. Закріпіть пробірку горизонтально на такій висоті, щоб кінець газовідвідної трубки був якнайближче до дна пробірки. Прогрійте спочатку всю пробірку, а потім нагрійте тільки ту частину, де міститься калій перманганат. Зберіть кисень у пробірку шляхом витіснення повітря. Повноту заповнення пробірки перевірте тліючою скіпкою. Після заповнення накрийте пробірку предметним склом. Опишіть спостереження. Запишіть рівняння реакції. Зробіть висновок.

Дослід 2. Збирання кисню методом витіснення води

У кристалізатор, до половини заповнений водою, опустіть перевернену пробірку з водою. Загнутий кінець газовідвідної трубки підведіть у пробірку з водою. Нагрійте пробірку з калій перманганатом. Коли пробірка заповниться киснем, закрийте її під водою склом і вийміть з води, не припиняючи нагрівання. Якщо припинити нагрівання раніше, то вода втягнеться в пробірку і пробірка трісне. Опишіть спостереження.

Дослід 3. Горіння вугілля на повітрі й у кисні

У ложку для спалювання речовин покладіть вугілля, нагрійте його в полум’ї спиртівки та внесіть у пробірку з киснем. Опишіть спостереження, напишіть рівняння реакції.

Зробіть узагальнюючий висновок про способи одержання кисню та його хімічні властивості.

V. Оформлення звіту про виконану роботу в зошиті, висновків за роботою

VI. Домашнє завдання

Повторити фізичні та хімічні властивості кисню.

60